Bev 250, dva problema sa uljem... :-(((

Status
Not open for further replies.
honda xr said:
a prijatelju moj sr...e te strefilo ali motor je pod garancijon , a to da ti ovaj slucaj nece priznat pod garancijon nevirujen ipak je to skuter star 1 godinu a da pljuca ulje na sve strane nemoze bit nikako nepokriveno garancijon. jedino da masina nije dobila neki udarac (tipa pad, zakaceno o kornižu ili nesto slicno) onda da ti nebude priznato pod garanciju. sretno (y)
sta ima veze ako je motor pod garancijom...Sta mislis da je proizvodac toliko glup ?? Kada bi tvornica "krojila" garancijske uvjete prema nekolicini vas...kojima smeta i musica na prednjem svjetlu....ta bi jamstvena knjizica postala debela kao knjiga.. :mrgreen: Jasno se zna sta garancija pokriva....Fakticki kad sve dobro procitas(a nitko ne cite te jamstvene uvjete do kraja)....garancija ti pokriva blok motra...cilindar-klip -glavu..sto se masine tice. Manja propustanja...vlazenja...i sitne kapljevine koje ne utjecu na funkcioniranje...i na upotrebu vozila...ne podlijezu garanciji. U ovom slucaju...radi se o jednom o ringu velicine novcica 2 kune...koji brtvi gdje anlaser sjeda u blok masine...I to...ne pusta...nego vlazi....Zasto praviti tolike drame...i plasiti covjeka...???  Ti nisi jos ocito vidio kako izgleda masina kad "pljuca ulje na sve strane"...... :shock:
 
ti mu govoriš da je to kvar. a što ako se usostavi da je nešto drugo, onda buš rekao pa rekao sam mu da je to bio kvar.
pustite servis nek radi svoj posao jer bilo kakvo pljuckanje kak vi kažete je kvar za popravak da nebi probilo i onda curili a ne pljuckalo.

to je novi skuter on nesmije imati na sebi nikakve masne fleke.kako bu tek zgledao kad bu star 4 -5-6 godina i sa pređenih 25000km.
 
Nisam ja rekao da je to kvar...Odakle ti to ?? Pa svaki drugi skuter negdje vlazi..Ocito da nisi radio u italiji u servisu. Talijanima treba skuter za prijevoz....za posao...To sto malo vlazi nitko se ni ne obazire.....Da samo vidis na sta im skuteri lice...i kako ih cuvaju......NIKAKO..... :(
 
full88 said:
Mislim da se ipak radi o potrosnom materijalu, nazalost, bez obzira kaj nije naveden  :?

..moto mondo - moj savjet poslusaj me : obavezno ga operi prije nego sto ides u taj servis, ako dođes s zmazanim motorom odmah misle da se ne brines o njemu, pa se mozda ne potrudi kak bi trebao ;)
Jel' to ozbiljno sa pranjem skutera, nisam znao da su takve picajzle!!!  (y)
 
gorank said:
Jel' to ozbiljno sa pranjem skutera, nisam znao da su takve picajzle!!!  (y)

Nisu picajzle, daleko su oni od toga, al kad vide da se netko "brine" o motoru onda imaju malo drukciji pristup, barem tak pricaju...
 
full88 said:
Nisu picajzle, daleko su oni od toga, al kad vide da se netko "brine" o motoru onda imaju malo drukciji pristup, barem tak pricaju...
Dobro da si rekao, sada ga vozim opranog!!!
 
Bio jučer u moto mondo i samo sam se dobro nasmijao i otišao...naime....naručili su me za 14.05.  :shock: :shock: :shock:

Jedna stvar mi nikako nije jasna...dakle ja dođem sa relativno novim motorom (star manje od godinu dana) koji je pod garancijom sa kvarom (dakle ne redovni servis) i oni me naruče za 10 dana na servis uz napomenu da kontroliram ulje svaki dan i da tek onda dođem....na što se naravno nasmijem...zahvalim i odem do moto01 i tamo se naručim na servis za danas...da budem točniji...primili bi oni mene jučer, ali takav pljusak je počeo padati, pa mi se nije dalo sa motorom do njih (zvao ih telefonom)!!

Recimo da moj motor nije u voznom stanju...zar bi sad ja trebao čekati 10 dana da se gospoda odluče da me prime na servis ??? A kladim se da u tih 10 dana im 100 naručenih za redovni servis kojima nije bitno dan/dva pričekati jer im je motor u voznom stanju bez kvara !?!? I smo još nešto....frend (ima Pegaso 650) se cca 2 sata iza mene telefonski naručio za redovni servis u moto mondo i primit će ga u petak.....zar nisu mene mogli primiti u petak ????

Nisam moto mondo volio niti prije....a sad su za mene mrtvi.....  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:

btw...danas ostavljam motor u moto01 pa sutra javim kaj mu je bilo.....

 
Da, to je to nazalost  :palacdolje:

Imaju puno posla/prometa, zatrpani su sa redovnim servisima na kojima se najvise uzima love, a nema previse posla ( ulje, filteri i ostale sitnice ) ... i ovak te na fin nacin otkantaju, zalosno ali istinito, a nisu jedni koji to rade...zato je u banani ta piaggio grupacija, sve je to na bazi "mase" ...

 
bmw m 5 said:
sta ima veze ako je motor pod garancijom...Sta mislis da je proizvodac toliko glup ?? Kada bi tvornica "krojila" garancijske uvjete prema nekolicini vas...kojima smeta i musica na prednjem svjetlu....ta bi jamstvena knjizica postala debela kao knjiga.. :mrgreen: Jasno se zna sta garancija pokriva....Fakticki kad sve dobro procitas(a nitko ne cite te jamstvene uvjete do kraja)....garancija ti pokriva blok motra...cilindar-klip -glavu..sto se masine tice. Manja propustanja...vlazenja...i sitne kapljevine koje ne utjecu na funkcioniranje...i na upotrebu vozila...ne podlijezu garanciji. U ovom slucaju...radi se o jednom o ringu velicine novcica 2 kune...koji brtvi gdje anlaser sjeda u blok masine...I to...ne pusta...nego vlazi....Zasto praviti tolike drame...i plasiti covjeka...???  Ti nisi jos ocito vidio kako izgleda masina kad "pljuca ulje na sve strane"...... :shock:

mislin da nisi dobro procita , ova manja propustanja islicno nije mi to bas logicno kad je momak u 1 postu reka da mu satra 3deca ulja na 1000km
 
honda xr said:
mislin da nisi dobro procita , ova manja propustanja islicno nije mi to bas logicno kad je momak u 1 postu reka da mu satra 3deca ulja na 1000km
isto tako...gledajuci onu sliku masine...ne izgleda mi bas ona "vlazna uljna prasina" kao mjesto gdje motor gubi 3dl ulja na 1000 km.... :misli: :mrgreen:
 
honda xr said:
mislin da nisi dobro procita , ova manja propustanja islicno nije mi to bas logicno kad je momak u 1 postu reka da mu satra 3deca ulja na 1000km

ali ta mašina bi mogla u teškim uvjetima popiti i 1 dcl na 1000 km
to ne bi bilo ništa čudno
 
da budem iskren evo o tim pustim pricama o ulju i sve bas san otisa provjerit sebi danas ulje i nakon 2400km od mijenjanja, razina ulja je jos uvijek na sredini na koliko je i bila kad je obavljena izmjena ovako sa moje laičke strane jos 600 km do iduce izmjene a nije ni kap potrosija. :misli: kad malo bolje promislim ni honda(Lead, xr)mi nije nista ulja trosila, ni suzuki a premda je bilo uljno lađenje (GS500). tako da me to dovodi do zakljucka da dobra vecina talijana pije to ulje ka vodu ili to najvise ovisi o mome nacinu voznje :misli:
ps mozda i trosi ulje ali to je onda toliko neprimjetno da se na sipku nemoze primjetit
 
honda xr said:
da budem iskren evo o tim pustim pricama o ulju i sve bas san otisa provjerit sebi danas ulje i nakon 2400km od mijenjanja, razina ulja je jos uvijek na sredini na koliko je i bila kad je obavljena izmjena ovako sa moje laičke strane jos 600 km do iduce izmjene a nije ni kap potrosija. :misli: kad malo bolje promislim ni honda(Lead, xr)mi nije nista ulja trosila, ni suzuki a premda je bilo uljno lađenje (GS500). tako da me to dovodi do zakljucka da dobra vecina talijana pije to ulje ka vodu ili to najvise ovisi o mome nacinu voznje :misli:
ps mozda i trosi ulje ali to je onda toliko neprimjetno da se na sipku nemoze primjetit

ovisi o načinu vožnje
ako ga držiš 90% vremena u području pokretaja koji su viši od najvećeg momenta - potrošnja ulja manja ili veća je neminovna
ako 250 ccm voziš po gradu i prigradski - uopće ne potroše ulje
stvar je kako ga eksploatiraš (y)
 
Nije me bilo par dana na netu....jbg...brdo posla i ne stignem uopće piskarati....

Dakle, bio u servisu u moto01.....dečkima sve pohvale, definitivno po meni svaka preporuka za servis....zaprimili me drugi dan pred kraj radnog vremena....i dan poslije oko 13 motor gotov.....izmijenili mi dihtung dekla kao što ste i napisali.....sve uredno išlo od garanciju tako da nisam morao ništa plaćati.....

U svakom slučaju potrošnja ulja koju sam ja naveo je i njima bila prevelika te sam se dogovorio da ću sad kontrolirati ulje do 6t km te ukoliko je potrošnja opet povećana, onda dolazim na servis, ali onda će rastaviti cijelu mašinu da vide gdje je problem, a ako je sve u redu onda ne moram uopće dolaziti na 6t km na servis jer su se izmijenili intervali od strane tvornice te je servis na 10t km. Nastavno na to, zanima me vaše mišljenje o tome da je isto ulje u motoru od 1000 km pa sve do 10t km ? Jel to ok ? Jel se i svi ostali sada toga pridržavaju ili ne bi bilo loše na 6-7t km promijeniti barem ulje ?? Što mislite o tome ?
 
mijenjawj češće ulje
barem svakih 5 tkm
mašini će goditi
a uz to razlika između min i maks ulja je samo oko 2 dcl, pa u slučaju kod normalne potrošnje ulja ne moraš između 2 intervala zamjene lja ni nadolijevati lje (moraš kontrolirati)

(y)
 
Status
Not open for further replies.