Bev 250, dva problema sa uljem... :-(((

Status
Not open for further replies.
pa slijedi mu redovita zamjena a inače ima kak si vidio malo manje od 24000km, pošto je to 2004god. model zamjena u kompu je na svakih 3000km i ovo je uzrok gradska vožnja.
 
liberty said:
u mojoj temi o x9 imaš malo o ulju i potrošnji ulja (y)

npr. u zadnjih prilićno žestokih 600 km nije potrošio ni kap, jer je ulje svježe, tek izmijenjeno :wink:

THNX...budem bacio oko....

btw...jučer bio na servisu i naručio se za negdje cca 2 tjedna....i čovjek mi je rekao da će raskopati cijeli motor da vide u čemu je problem. Ima i jedna dobra stvar, a to je da mi je sad tak i onak bio redovni servis na 6k km.....koji neću morati platit jer sve rastavljaju pod garancijom tako da će čak i ulje biti pod garancijom....eto barem nešto dobro iz ovog svega....nije puno ali čovjeka veseli...  :D
 
Samo neka ga cijelog pregledaju zato i sluzi garancija!!! Ja sam na svojem Nexusu vidio malo ulja na tim mjestima koja si pokazao na slikama i isao sam kontrolirati ulje i na istoj je razini kao i prije 3000km kada sam bio na servisu!!! sada za koji dan idem na servis na 12000km (y) (y) (y)
 
Eto da i ja napišem odnosno podijelim sa Vama kako je (nadam se) završila saga sa uljem na mom bevu....

09.06. sam ga odveo na servis u moto01...prije sam ih stalno hvalio, ali na žalost i tome je kraj....
10.06. sam išao na more na 2 tjedna i reko...taman im odfuram motor i imaju 2 tjedna da kopaju po njemu i da to srede.....čak sam za svaki slučaj frendu ostavio prometnu, nalog i nešto novaca ako je ranije gotov da ode po njega da tamo nije na kiši stalno već da mi ga sparka u garažu....

Prošlo je tjedan i pol....i zovem ja njih 18.06. (s mora) da vidim kaj se dešava...na što dobijem informaciju da još nemaju sve dijelove i da još nije gotov...reko ok....

Vratio se ja sa mora i zovem ja njih 23.06. da vidim kaj je sa motorom kad opet dobijem informaciju da još nije gotov jer jedan dio (klip) čekaju iz italije jer ga naravno nema na lageru. (op.a. Inače klip je tako ogroman dio pa jednostavno nemaju mjesta u skladištu da ga uvijek imaju, košta milione i paše samo na MOJ beverly 250...na niti jedan drugi  :LOL: :LOL: :LOL:)...

Kaže mi čovjek da će ga dobiti do kraja tjedna i da je drugi tjedan u ponedjeljak motor gotov (29.06.)...pitam jel mogu dobiti zamjenski motor jer je moj motor pod garancijom i piaggio mi garantira da ću se barem 2 godine voziti bez problema što kod mene nije slučaj.....oni meni kažu da oni nemaju zamjensko vozilo i da nemaju niti jedan motor registriran na firmu (moto01) koji bi mi mogli dati...veliki LOL  :LOL: :LOL:!!

Zovem ja 29.06. kad zanimljivo....klip još nije stigao....i još ništa od motora....opet ista priča....dolazi za koji dan pa nazovite onda.....

Puknem ja i lijepo 01.07. zovem Piaggio Hrvatska u split....javi mi se jedan jaaako ljubazan čovjek (Tomislav) od kojega saznajem zanimljive činjenice....
1. Kvar na mom motoru je u piaggio hrvatska prijavljen 23.06.  :shock: :shock: :shock: i tek onda su naručeni djelovi !!! btw...ovo sam rekao čovjeku u servisu jednom prilikom na telefon, a on mi je odgovorio citiram „Gospodine, vi znate nešto previše informacija koje ne bi smjeli znati!!“
2. Ja mogu dobiti zamjenski motor ali od piaggio hrvatska (pošalju mi ga iz splita)...a to mi ovi iz moto01 nisu naravno rekli.....
3. Prvi kvar koji sam bio prijavio još početkom 5. mjeseca koji je također popravljen pod garancijom (mjenjali mi dihtung dekla i još neka sranja) uopće nije prijavljen u piaggio hrvatska tako da nije mogao ići pod garanciju....a ja nisam platio taj servis tako da ili su mi stavili neki polovni dio sa nekog drugog motora ili mi nisu ništa stavili već držali motor kod sebe jedan dan i to je to....  :misli: :misli:

Jedino što su bili u pravu je to da klip stvarno još nije stigao što mi je potvrdio gospodin Tomislav i rekao mi je da klip stiže u servis 06.07. :shock: :shock: i da ako želim da će mi odmah poslati zamjenski motor overseasom u zagreb.
Zahvalio sam mu na pomoći, ali nisam tražio zamjenski motor jer bi stigao za 2 dana, a za 4 bi moj trebao biti gotov....pa sam se odlučio još strpiti....

06.07. ....već odmah ujutro zovem servis da vidim jel stigo klip....kažu da napokon je....i da je motor već na stolu....i da bi trebao danas biti gotov....naravno da nije bio....
07.07. ....zovem opet ujutro i opet ista priča...motor je na stolu i trebao bi danas biti gotov....i onda su počele opet neke priče o tome kako je moto mondo preuzeo moto01 pa nisu oni krivi što ja toliko čekam motor...bla bla...bla....sigurno sam ja kriv što toliko dugo čekam motor....i puca meni qrac za to tko je koga preuzeo.....ja samo želim moj motor u voznom stanju i to je sve.....
Iz razgovora zaključujem da neću niti danas dobiti motor pa reko idem ja odmah nazvati Tomislava (već smo frendovi  :D) i kaže on da će sve srediti da danas motor bude gotov i da će mi se javiti kasnije....

Kad stvarno zove Tomislav u 15h i kaže da slobodno odem po motor da je gotov....

Izmijenili mi klip, cilindar, karike, i sve ostalo što uz to ide i naravno sve žive i mrtve brtve, dihtunge...uglavnom 11 dijelova su izmijenili....

Motor sad moram opet vozit kao da je jučer izašao iz tvornice....laganini ga razrađivati i nakon soma km doći na 'prvi' servis izmijeniti ulje i filtere....tako da me trenutno baotijani peglaju na cesti  :x :x :x

Moji zaključci:
1. Kako je moto mondo kupio/preuzeo moto01 sad su više manje monopolisti u zg-u.....tako da ću servise morati vjerojatno raditi u KA ili čak možda u slo (moram provjeriti gdje mi je najbliži) jer ne želim opet proživljavati istu priču ako se ne daj bože nešto opet ponovi !!
2. Možete uvijek dobiti zamjensko vozilo od strane Piaggio hrvatska....samo to očito sami trebate tražiti...ne daj bože da Vam servis to savjetuje...a to bi im samo bio plus !
3. Sve pohvale Tomislavu iz piaggio hrvatska....čovjek mi je stvarno pomogao i dao si je truda !!
4. Ako se slučajno ponovi isti/sličan problem već sam dogovorio sa Tomislavom novu mašinu na koju imam pravo !
5. Nikad više nikakvo europsko vozilo neće u moju garažu.....JAPAN forever !! A za ovo sam si sam kriv....imam već hondu (auto) koja je bezprijekorna i rekao sam sam sebi da ću kupiti skuter isto hondu...ali jbg...ovo mi je bilo uletilo za dobru lovu (a lovu za hondu nisam imao) i uzeo sam ga.....i požalio !

Eto...to je moje krasno iskustvo sa beverlyjem i našim servisom....u svakom slučaju samo se nadam da više nikad neću morati tamo ići.....
 
BaDly said:
Eto da i ja napišem odnosno podijelim sa Vama kako je (nadam se) završila saga sa uljem na mom bevu....

...

Motor sad moram opet vozit kao da je jučer izašao iz tvornice....laganini ga razrađivati i nakon soma km doći na 'prvi' servis izmijeniti ulje i filtere....tako da me trenutno baotijani peglaju na cesti  :x :x :x

...

Da ovo sam ti htio napomenuti. Dobro i by-the-book ga razradi, radi sebe, jer ocito uvi u servisu su jedna velika nula glede aftersale podrske.
Na textu, svaka cast, dao si nam mnogo informacija, zaista nisam znao ovo za zamjensko vozilo.

Pretpostavljam da se i taj ponovljeni prvi servis pokriva garancijom, jer to nije tvoja greska. :misli:

A komentar na sve ostalo... sta da ti kazem, u ovoj zemlji si prisiljen voziti ono ciji je servis u okolici zaista kvalitetan, posten i korektan, a ne nuzno vozilo koje bis zaista htio. Sramota. A dobre servise se moze nabrojati na prste jedne ruke, u cijeloj HR.

LP. (y)
 
biker4life said:
Da ovo sam ti htio napomenuti. Dobro i by-the-book ga razradi, radi sebe, jer ocito uvi u servisu su jedna velika nula glede aftersale podrske.
bez brige....već sam napravio jučer cca 120 km...i niti jednom nije prešao 60km/h i nikakav nagli start....

biker4life said:
Na textu, svaka cast, dao si nam mnogo informacija, zaista nisam znao ovo za zamjensko vozilo.
Ovo ziher vrijedi bar mi je tako čovjek rekao, ali mislim (nisam siguran) da je spomenuo da vrijedi ako je motor pod garancijom...to bi trebao provjeriti...

biker4life said:
Pretpostavljam da se i taj ponovljeni prvi servis pokriva garancijom, jer to nije tvoja greska. :misli:
E to ne znam...ali bez brige...pitat ću ih kad dođem tamo...a i budem zvao piaggio hrvatska prije tog servisa...

biker4life said:
A komentar na sve ostalo... sta da ti kazem, u ovoj zemlji si prisiljen voziti ono ciji je servis u okolici zaista kvalitetan, posten i korektan, a ne nuzno vozilo koje bis zaista htio. Sramota. A dobre servise se moze nabrojati na prste jedne ruke, u cijeloj HR.
S ovim se djelomično slažem....jer mislim da si prisiljen voziti prvenstveno ono što ti financije i tržište dopuštaju.....ja bi imao za polovnog silver winga novaca...ali jbg kad ih nema....  :( :( :(
 
BaDly said:
1. Ovo ziher vrijedi bar mi je tako čovjek rekao, ali mislim (nisam siguran) da je spomenuo da vrijedi ako je motor pod garancijom...to bi trebao provjeriti...

2. E to ne znam...ali bez brige...pitat ću ih kad dođem tamo...a i budem zvao piaggio hrvatska prije tog servisa...

Mislim da vozilo mora biti pod garancijom, jer ako ne - tada bi svatko trazio zamjensko vozilo, cak i kad bi na 15 godina starom skuteru krepao dio koji se ceka dva mjeseca (a vlasnik zna da je tako, i sad se vozi na novom skuteru besplatno). Kuzis sta hocu reci... :mrgreen: (y) A koliko i znam, i svi drugi (ovlasteni za motocikle/skutere, ali i za aute) nude zamjensko vozilo samo za vozila pod garancijom, i to samo za slucajeve tvornicke greske/kvara, a ne i za npr. sudar (pa je vozilo na popravku) i sl.

Ovo za placeni prvi servis - po meni je to njihov trosak, kao sto je bio i kvar/greska na agregatu. Raspitaj se i nemoj da te pokradu. Sretno. (y)
 
Moga si to BaDly i bolje odigrat...Čim si naslutija odugovlačenje, čekaš ,mučiš i kad isteku 45 dana tražiš novi motor . Ako ti ga ne daju, pravac državni inspektorijat. Šteta falilo ti je desetak dana...da nisi upira :?....Sa takvima i treba tako...Ja sam na taj način dobija novu mašinu za pranje robe i kučno kino...A u Piaggia su reagirali na vrime (davno ,prije 10 god.),pa mi prominili kompletnu mašinu na skuteru kad su skužili šta im spremam. Nema tu milosti...samo je važna potvrda o prijemu na servis.
 
nisu oni odugovlačili več štrajkali. i da preuzeti su od moto mondo i tek kad su ih preuzeli tvoj motor je bio odservisiran jer je moto 01 i piaggio RH bili u svađi zbog dugova za dijelove i skutere te svi koji su bili na servisu unuter garancije i oni su imali dijelove za to su odservisirani a ako nisu imali dijelove bili su u banani jer im piaggio nije slao dijelove od početka godine.

ovo što si ti prošao je vrijeme tranzicije moto 01 u moto mondo zato je  to tako dugo trajalo.
 
BaDly said:
5. Nikad više nikakvo europsko vozilo neće u moju garažu.....JAPAN forever !! A za ovo sam si sam kriv....imam već hondu (auto) koja je bezprijekorna i rekao sam sam sebi da ću kupiti skuter isto hondu...ali jbg...ovo mi je bilo uletilo za dobru lovu (a lovu za hondu nisam imao) i uzeo sam ga.....i požalio !

Eto...to je moje krasno iskustvo sa beverlyjem i našim servisom....u svakom slučaju samo se nadam da više nikad neću morati tamo ići.....
žao mi je što si to sve proživio
vrlo neprofesionalno od servisa u zg
ovo što sam izdvojio kao citat - upravo mi je tako nešto jako slično rekao čovjek koji je nažalost ima nepremostivig problema i s autom i sa motorom francuske odnosno talijanske proizvodnje

čuj, čak je i službenica u mom uredu kad je kupovala auto kupovala na način - sve može samo da nije europsko :D

sretno s razradom i nadam se da nećeđ imati više problema (y)
 
drugi puta....Kod nekog dobrog majstora...naruciti dio direktno iz Splita....i stvar rijesena...Jebes garanciju kad ti pola garantnog roka prode u servisu...Na kraju krajeva...taj klip ne kosta vise od 500 kuna....i tri brtve..Soma kuna potrosis...istina...ali sacuvani zivci....neprocijenjivo.. :mrgreen:
 
Bob Rock said:
Moga si to BaDly i bolje odigrat...Čim si naslutija odugovlačenje, čekaš ,mučiš i kad isteku 45 dana tražiš novi motor . Ako ti ga ne daju, pravac državni inspektorijat. Šteta falilo ti je desetak dana...da nisi upira :?....Sa takvima i treba tako...Ja sam na taj način dobija novu mašinu za pranje robe i kučno kino...A u Piaggia su reagirali na vrime (davno ,prije 10 god.),pa mi prominili kompletnu mašinu na skuteru kad su skužili šta im spremam. Nema tu milosti...samo je važna potvrda o prijemu na servis.

Vjeruj mi sve ja to znam...ali na žalost zakon se izmjenio na štetu trgovca i kupca....više nije rok 45 dana već je sad "razuman rok" što god to značilo....sve sam proučio u ovih mjesec dana...ono što je za tebe razumno za servis ne mora biti i obrnuto....zakon nas je sj****....

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/288230.html

Pogledaj članak 423....  :( :( :( :(



mrcina said:
nisu oni odugovlačili več štrajkali. i da preuzeti su od moto mondo i tek kad su ih preuzeli tvoj motor je bio odservisiran jer je moto 01 i piaggio RH bili u svađi zbog dugova za dijelove i skutere te svi koji su bili na servisu unuter garancije i oni su imali dijelove za to su odservisirani a ako nisu imali dijelove bili su u banani jer im piaggio nije slao dijelove od početka godine.

ovo što si ti prošao je vrijeme tranzicije moto 01 u moto mondo zato je  to tako dugo trajalo.
I to je istina....to mi je bar rekao čovjek (iz motomonda) koji mi je predao motor....moto01 je bio u dugovima do grla i piaggio hrvatska na žalost nije isporučivala djelove moto01....tako da je to i jedan od razloga ovog 'kratkog' servisa....  :( :(

liberty said:
sretno s razradom i nadam se da nećeđ imati više problema (y)
Ma imao problema ili nemao....neće dugo talijan biti kod mene....lijepo ću ga razradit i čuvat i pazit za slijedećeg vlasnika....a kad se malo skupim sa financijama....onda dolazi redom...silver wing....ili....burgman...ili t-max....  :wink:

bmw m 5 said:
drugi puta....Kod nekog dobrog majstora...naruciti dio direktno iz Splita....i stvar rijesena...Jebes garanciju kad ti pola garantnog roka prode u servisu...Na kraju krajeva...taj klip ne kosta vise od 500 kuna....i tri brtve..Soma kuna potrosis...istina...ali sacuvani zivci....neprocijenjivo.. :mrgreen:
U potpunosti si u pravu...ali jbg....kako imam garanciju poveo sam se za tim da moram u ovlašteni servis i jbg...to me koštalo mjesec dana bez motora.....živaca kao u priči...a sad i onog neprocjenjivog osječaja za vlasnika baotiana kad me napere sa 60 i kusur km....  :jesus: :jesus:
 
Evo da napokon i završim ovu priču....u biti nadam se da je gotova....

Napravio sam cca 900 km, motor nije potrošio niti kapi ulja....odveo motor na servis ("prvi servis" na 7400  :D :D)....jučer je bio gotov....na savjet biker4life tražio sam da servis ide pod garanciju...i priznali su mi to.....hvala za savjet....

SAd se samo nadam da je sa potrošnjom ulja završilo....danas idem sa motorom na more.....prvi malo duži put za mene.....pa ćemo vidjeti kako će se ponašati potrošnja ulja nakon istog...
 
BaDly said:
Evo da napokon i završim ovu priču....u biti nadam se da je gotova....

Napravio sam cca 900 km, motor nije potrošio niti kapi ulja....odveo motor na servis ("prvi servis" na 7400  :D :D)....jučer je bio gotov....na savjet biker4life tražio sam da servis ide pod garanciju...i priznali su mi to.....hvala za savjet....

SAd se samo nadam da je sa potrošnjom ulja završilo....danas idem sa motorom na more.....prvi malo duži put za mene.....pa ćemo vidjeti kako će se ponašati potrošnja ulja nakon istog...

Drago mi je da je sve zavrsilo OK, i da si servis dobio gratis (sto je po meni jedino posteno rjesenje od strane Piaggia). (y)
Glede puta, ponesi za svaki slucaj bocu odgovarajuceg ulja sa sobom, cisto za najcrniji scenarij. (y)
Posto kazes da ti je ovo prvi duzi put, prolistaj ovu temu ako stignes:
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,147333.0.html
Uzivaj na moru, sretan put.
(y)
 
i nemoj se preplašiti ako ti malo i popije ulja na otvorenoj cesti
smatraj da je sasvim normalno da do 1000 km brze otvorene ceste cugne i 2 dl ulja
 
biker4life said:
Drago mi je da je sve zavrsilo OK, i da si servis dobio gratis (sto je po meni jedino posteno rjesenje od strane Piaggia). (y)
Glede puta, ponesi za svaki slucaj bocu odgovarajuceg ulja sa sobom, cisto za najcrniji scenarij. (y)
Posto kazes da ti je ovo prvi duzi put, prolistaj ovu temu ako stignes:
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,147333.0.html
Uzivaj na moru, sretan put.
(y)

Evo, vratio se sa mora....napravio sam cca 500 km (znam da to nije puno za vas, ali za moje prvo putovanje je jaaako puno  :D).....a ulje se nije niti pomaknulo !  :D :D :D
Ponio sam ja bocu ulja za svaki slučaj.....ali nije bilo potrebno......

Meni i mojoj boljoj polovici se toliko svidio cijeli put....da već ovaj sad vikend idemo ponovo....nešto kraće...ali isto zanimljivo, i posebno zbog toga što ćemo ovaj put odraditi sa pegasom 650 (u biti 660  8) 8))....frend otišao na moreno.....i ostavio mi ga.....pa eto...još jedan razlog za veselje... :LOL: :LOL: jedva čekam petakkkkkk

2biker4life....hvala za link...ali i prije ovog prvog putovanja sam pročitao dosta topica o tome...i dosta toga 'naučio' i usvojio za putovanja !  :wink:

2liberty...nije niš pocugao....izgleda da ovaj moj ide iz krajnosti u krajnost ! 8) 8)
 
Status
Not open for further replies.