Bevery 400

Pec said:
Zako o sigurnosti prometa na cestama - vrijedi do kolovoza 2004.
"Članak 221.
(1) Osoba koja je položila vozački ispit i dobila vozačku dozvolu za M, A1, A, B, ili C1 kategoriju vozila ne smije dvije godine od dana izdavanja vozačke dozvole upravljati vozilom na cesti brzinom većom od 80 km na sat, na cesti namijenjenoj isključivo za promet motornih vozila brzinom većom od 100 km na sat, odnosno 120 km na sat na autocesti, a mopedom 40 km na sat, niti tim vozilom smije vući priključno vozilo, a niti organizirano prevoziti djecu.
(2) Osoba iz stavka 1. ovoga članka ne smije upravljati niti početi upravljati vozilom ako u organizmu ima opojnih droga, alkohola ili ako pokazuje znakove alkoholiziranosti.
(3) Osoba iz stavka 1. ovoga članka koja je položila ispit za B kategoriju vozila ne smije upravljati vozilom čija snaga motora prelazi 75 kW. Osoba iz stavka 1. ovoga članka koja je položila ispit za A kategoriju vozila ne smije upravljati vozilom čija snaga motora prelazi 25 kW."   :misli:

Nije istina, provjerio sam prije 5 minuta s direktorom auto škole koja kupuje Sportcity 125 za polaganje A1 kategorije, koja je uzgred budi rečeno sad dopuštena od 16 godina.
Ovo pravilo vrijedi za "nove vozače" odnosno one koje nisu prije imali vozačku dozvolu, ukoliko ste imali B ili neku drugu kategoriju, onda definitivno niste "novi vozač" i nemate ograničenja za iste
 
Znači nije istina ono što piše u Narodnim novinama nego je istina što kaže direktor auto-škole  :misli:
 
Pec said:
Znači nije istina ono što piše u Narodnim novinama nego je istina što kaže direktor auto-škole  :misli:

Nisam to rekao, ali direktor auto škole je sigurno upučeniji u interpretaciju zakona kojeg mi možda čak i krivo čitamo(ili čitamo kako bi željeli da zvuči).
U svakom slučaju naveo sam ti da je pomaknuta naniže i granica od kada se može polagati, pa možda je skupa s tim redefinirana i ova stavka
 
joke said:
Nisam to rekao, ali direktor auto škole je sigurno upučeniji u interpretaciju zakona kojeg mi možda čak i krivo čitamo(ili čitamo kako bi željeli da zvuči).
U svakom slučaju naveo sam ti da je pomaknuta naniže i granica od kada se može polagati, pa možda je skupa s tim redefinirana i ova stavka
Ja nisam siguran da je taj direktor upućeniji od mene u interpretaciju Zakona, a granica od 16 godina za limitiranu (125 ccm) A kategoriju je postojala i davne 1979. godine prošlog stoljeća kada sam je zaslužio, pa tako postoji i do sada.
Mislim da je Zakon nespretno napisan ali ako ga budemo tumačili ("što je babi milo to se babi snilo") neke naše "novopečene" kolege bi mogao neugodno iznenaditi sudac za prekršaje ako ih policija zatekne s motorima jačim od 25 kW.
 
joke said:
Nisam to rekao, ali direktor auto škole je sigurno upučeniji u interpretaciju zakona kojeg mi možda čak i krivo čitamo(ili čitamo kako bi željeli da zvuči).
U svakom slučaju naveo sam ti da je pomaknuta naniže i granica od kada se može polagati, pa možda je skupa s tim redefinirana i ova stavka

Znaci ti ces se pozvati na direktora autoskole kad ti policajac odluci napisati kaznu?  :misli:

Ako se zakon moze protumaciti na 2 nacina.. pogodi na koji nacin ce biti tumacen kad te zaustavi policajac koji nije
ispunio dnevnu kvotu?
 
Pec said:
Ja nisam siguran da je taj direktor upućeniji od mene u interpretaciju Zakona, a granica od 16 godina za limitiranu (125 ccm) A kategoriju je postojala i davne 1979. godine prošlog stoljeća kada sam je zaslužio, pa tako postoji i do sada.
Mislim da je Zakon nespretno napisan ali ako ga budemo tumačili ("što je babi milo to se babi snilo") neke naše "novopečene" kolege bi mogao neugodno iznenaditi sudac za prekršaje ako ih policija zatekne s motorima jačim od 25 kW.

Yep, slazem se sa ovim.
 
E sad ste me stvarno zaintrigirali, pokazat ču tom direktoru ovu raspravu i tražit službeno očitovanje auto škole, pa bumo vidili što je na stvari.
 
joke said:
E sad ste me stvarno zaintrigirali, pokazat ču tom direktoru ovu raspravu i tražit službeno očitovanje auto škole, pa bumo vidili što je na stvari.

Tema je vise puta prozvakana i na hr.rec.motocikli news grupi bez nekog zakljucka.. osim da je
zakon nedorecen/nejasan.