BGW by farbach

dali ima tko nacrt za mali moto lift sa krokodilkom?
 
grafit said:
dali ima tko nacrt za mali moto lift sa krokodilkom?

imam samo fotku, ali nije mi se dopala ideja. treba biti jaki materijal ili se savija. nisam mogao naći drugu sliku gdje je motor gore

bila je ona tema gdje je GrgaSH radio stol, to mi se čini bolje
 
Stender proradio. Cekam jos dva tockica, za zadnje provere, pa na farbanje, u boju motora naravno. Delovi mehanizma su takvi zbog ekperimentisanja. Sada kada imam konacnu verziju, crtam i saljem na water jet.
Ima i mehanizm za stelovanje vodoravnog nivoa.
Iako stoji cvrsto, ne verujem mu, pa cu staviti osigurac na pin, tako da ne moze da isklizne. Pokusavao sam da ljuljam motor i drzi, ali mu opet ne verujem.

p1180543d.jpg


p1180540b.jpg
 
jel to samo zbog slike ili se čini da je prednji točak dole ?  :misli:
 
daj mi reci kolika je razlika u "rezovima" na laseru i na vodi ?

ja sam do sad radio neke stvari na laseru, neznam tko kod nas radi na vodu ....
 
Rez od vode bude kao fino ispekirana povrsina. Nisu sve masine iste, nekada stave vise abraziva ili seku vecom brzinom pa ne bude tako lepo. Sa laserom nemam iskustva. Prijatelj  ima jedan sto sece nemetale, seckamo plastike i dihtunge. Blizu Rume ima jedan sto sece metal pa cu ga  testirati. Sve u svemu skup sex, jos uvek. Najgore mi je zbog 3D glodalica. Nacrtao sam adapter za fat bar za WR. Lik mi trazi 80 e da ga izglodje, a znam da necu dobiti 7075 aluminijum, iako obecava. Za 60 mogu da biram iz Aunera, a u Mitrovici ih imam po 30.
 
farbach said:
Gornja i donja polovina zavarene. Lim je na secenju u Novom Sadu. Cekam red, ovo moje je sitno, radim tiraz od jednog primerka.
Ima dosta delova, a na jednom pise i KTM.
Koliko kosta da se sve to isjece. Ima tu dosta reza.  :misli:
Svidja mi se!  (y)
 
strasilo said:
daj mi reci kolika je razlika u "rezovima" na laseru i na vodi ?

ja sam do sad radio neke stvari na laseru, neznam tko kod nas radi na vodu ....
Imam nešto iskustva jer dosta često naručujem za firmu ponešto od aluminija i čeličog lima. Estetski najbolje ispada kad se reže vodom, ali ima veliki ali. Mlaznice stroja moraju biti nove kako bi mlaz bio fokusiran i rez savršen. Rukovaocu i stroju se netreba žuriti pa treba sačekati da se mlaz potpuno smiri kad se glava za rezanje pomiče na novu poziciju jer inače ostaju ružni tragovi. To je valjda nešto sa programiranjem cnc rezalice. Valjda i vrsta abraziva u vodi ima ulogu itd.itd. Nije jednostavno, ali ako je sve pogođeno ispada vrhunski i ako lim sam po sebi nije izgreban može odmah na eloksiranje, bez ikakve mehaničke obrade, poliranja itd.