Bježanje iz klubova u drugi klub

Status
Not open for further replies.
svako za sebe kad brod tone.

ima 100klubova sa 100 statuta, netko uđe u klub i ne prepozna se u tom klubu pa ode u drugi, ili ga izbace pa on ode u drugi.

nije problem u ljudima koji mjenjaju klubove nego u klubovima koji prihvaćaju takve ljude.

kad je neko izbačen iz motokluba drugi klub bi trebao dobro razmotriti dali će ga primiti ili ne!

a isto tako po mome mišljenju to je sramota za klub iz kojeg netko izađe .
osim objektivnih razloga, jer ljudi koji su u klubu smatra se da im je stalo do njega a ne da ga se tek tako mogu odreći! a netko ko se olako odriče boja to samo znači da ih nije pošteno zaradio.

ja znam po sebi koliko sam uložio u svoje boje i koliko mi znače, a znam i ljude koji su ih dobili na ovaj i onaj način, isto tako vidim i koliko njima znače tako da... neke stvari se same po sebi iskristaliziraju! :mrgreen:
 
Boje kluba se nose sa ponosom. a ko misli da mu nije mijesto  u klubu bolje da se preseli, nego da dolazi do nesuglasica, a tad nastaju problemi.
 
ak mogu nogometasi, zakaj nebi mogli motoristi voziti za klub koj vise plati...,
 
2bad said:
nije problem u ljudima koji mjenjaju klubove nego u klubovima koji prihvaćaju takve ljude.

Zar manje vrijede?  :shock:

2bad said:
kad je neko izbačen iz motokluba drugi klub bi trebao dobro razmotriti dali će ga primiti ili ne!

To bi bila istina kada bi svi klubovi bili isti. Ali onda bi nam bio dosta jedan jedini klub.

Da i ti nebi odlučivao tko će biti kome u klubu?  :shock: :shock:

BTW, možda je loš klub izbacio dobrog čovjeka koji se usudio prigovoriti ekipici "moćnika" u klubu zbog, npr., ilegalnih i nezakonitih radnji? Zar ga zato drugi ne bi trebali primiti?  :shock: :shock: :shock:

2bad said:
a isto tako po mome mišljenju to je sramota za klub iz kojeg netko izađe .

Ista priča kao gore, samo sa pomakom faze za 90 stupnjeva...  :wink: :wink: :wink:

2bad said:
osim objektivnih razloga, jer ljudi koji su u klubu smatra se da im je stalo do njega a ne da ga se tek tako mogu odreći! a netko ko se olako odriče boja to samo znači da ih nije pošteno zaradio.

Ovo je jedna od većih gluposti koje sam na forumu pročitao!! NHF, ali očito je da je tvoj pogled na svijet vrlo sužen, isključivo gledaš iz samo jedne perspektive... možda da razmišliš, našao bi još koju perspektivu, neki novi aspekt gledanja?? Npr., mogao bi pomisliti da bi se slično moglo i danas-sutra dogoditi i tebi... da si otišao iz kluba jer nisi htio ići ispod svog moralnog ili karakternog minimuma? Jer se taj klub promijenio od vremena kada si ti dobivao boje?

Znači li to da ti ne valjaš? Ili da si te boje dobio nezasluženo??  :shock: :shock: :shock: :shock:
 
Sledgehammer said:
Zar manje vrijede?  :shock:

To bi bila istina kada bi svi klubovi bili isti. Ali onda bi nam bio dosta jedan jedini klub.

Da i ti nebi odlučivao tko će biti kome u klubu?  :shock: :shock:

BTW, možda je loš klub izbacio dobrog čovjeka koji se usudio prigovoriti ekipici "moćnika" u klubu zbog, npr., ilegalnih i nezakonitih radnji? Zar ga zato drugi ne bi trebali primiti?  :shock: :shock: :shock:

Ista priča kao gore, samo sa pomakom faze za 90 stupnjeva...  :wink: :wink: :wink:

Ovo je jedna od većih gluposti koje sam na forumu pročitao!! NHF, ali očito je da je tvoj pogled na svijet vrlo sužen, isključivo gledaš iz samo jedne perspektive... možda da razmišliš, našao bi još koju perspektivu, neki novi aspekt gledanja?? Npr., mogao bi pomisliti da bi se slično moglo i danas-sutra dogoditi i tebi... da si otišao iz kluba jer nisi htio ići ispod svog moralnog ili karakternog minimuma? Jer se taj klub promijenio od vremena kada si ti dobivao boje?

Znači li to da ti ne valjaš? Ili da si te boje dobio nezasluženo??  :shock: :shock: :shock: :shock:

Sledge,
pa nemoj sve baš doslovno i osobno shvaćat. :wink:
 
Uvijek je bilo i uvijek će biti onih što će dušu vragu prodati.! :mrgreen:  2bad je ipak biker već nekih 3 god i dobro je upoznat kako to ide među nama..  :palacdolje: Neki bi mogli i prešutit u kojoj temi jer nemaju ništa pametno za reć! Ako mi ne paše mogu i u kinu u klub!
 
Sledgehammer said:
Zar manje vrijede?  :shock:

To bi bila istina kada bi svi klubovi bili isti. Ali onda bi nam bio dosta jedan jedini klub.

Da i ti nebi odlučivao tko će biti kome u klubu?  :shock: :shock:

BTW, možda je loš klub izbacio dobrog čovjeka koji se usudio prigovoriti ekipici "moćnika" u klubu zbog, npr., ilegalnih i nezakonitih radnji? Zar ga zato drugi ne bi trebali primiti?  :shock: :shock: :shock:

Ista priča kao gore, samo sa pomakom faze za 90 stupnjeva...  :wink: :wink: :wink:

Ovo je jedna od većih gluposti koje sam na forumu pročitao!! NHF, ali očito je da je tvoj pogled na svijet vrlo sužen, isključivo gledaš iz samo jedne perspektive... možda da razmišliš, našao bi još koju perspektivu, neki novi aspekt gledanja?? Npr., mogao bi pomisliti da bi se slično moglo i danas-sutra dogoditi i tebi... da si otišao iz kluba jer nisi htio ići ispod svog moralnog ili karakternog minimuma? Jer se taj klub promijenio od vremena kada si ti dobivao boje?

Znači li to da ti ne valjaš? Ili da si te boje dobio nezasluženo??  :shock: :shock: :shock: :shock:

ti si ušao u klub i tvoja je zadaća da ga održavaš onakvim kakav jedan motoklub mora biti, ako klub otiđe da ne velim di onda si i ti kao član kriv za to.
i nije ti mjesto u drugom klubu jer ćeš i tamo bit najslabija karika, a da bi nešto propalo dovoljna je jedna labilna osoba.

inače neznam na kakve si ti klubove navikao al ja znam samo za one u kojima se dobro provjerava ljude koji ulaze, kumice s placa koje mjenjaju štand kak rulja na plac navali nebi trebale baš u klubove ulazit.

a ti se ćubi kolko oćeš al to je tak! :poke:
 
skuco said:
Uvijek je bilo i uvijek će biti onih što će dušu vragu prodati.! :mrgreen:  2bad je ipak biker već nekih 3 god i dobro je upoznat kako to ide među nama..  :palacdolje: Neki bi mogli i prešutit u kojoj temi jer nemaju ništa pametno za reć! Ako mi ne paše mogu i u kinu u klub!

malo više od 3  :misli:  ja sam u klubu od svoje 16 god a boje imam od punoljetnosti. znači kad sam navršio 18 već sam ih bio zaslužio. nažalost zbog goina sam morao 2 god stažirat, al kad čovijek nešto voli nije mu ni teško .

otkud tebi ovo 3 godine?
 
HIGHLANDER said:
Sledge, pa nemoj sve baš doslovno i osobno shvaćat. :wink:

Pa ne shvaćam. Mi ovdje raspravljamo, i ja komentiram (bez osobnih sklonosti ili nesklonosti) njegove izjave, iz pozicije bilo koga, a ne sebe.
 
2bad said:
ti si ušao u klub i tvoja je zadaća da ga održavaš onakvim kakav jedan motoklub mora biti, ako klub otiđe da ne velim di onda si i ti kao član kriv za to.

To je djelomično točno. No skačeš sam sebi u usta, jer baš u tim klubovima u kojima je "nekakav veliki red i disciplina" postoji i hijerarhijski ustroj gdje netko nešto određuje bez da tebe išta pita. Postoji predsjedništvo kluba koje donosi sve odluke, i ako nisi u njemu, ne znam kakva bi to velika krivica trebala biti na tebi??

Tebi ostaje to čubljenje, kao i pravo da gutaš govna kao som, otvorenih usta...

2bad said:
i nije ti mjesto u drugom klubu jer ćeš i tamo bit najslabija karika, a da bi nešto propalo dovoljna je jedna labilna osoba.

To štima ako si ti bio najslabija karika u prethodnom klubu. Što će reći da si bio president ili neki koji je donosio ključne odluke. Jer odluke donosi - a time ima i odgovornost - samo određena osoba ili mali krug ljudi, a po tebi odgovornost je ona socijalistička - "supsidijarna"; svi su krivi zato jer je diša zajeb'o!

Ako si ti bio u klubu kojega su upropastili članovi predsjedništva svojim autonomnim odlukama na štetu kluba, u čemu je tu tvoja odgovornost?  :misli: :misli: :misli:

2bad said:
inače neznam na kakve si ti klubove navikao al ja znam samo za one u kojima se dobro provjerava ljude koji ulaze, kumice s placa koje mjenjaju štand kak rulja na plac navali nebi trebale baš u klubove ulazit.

Ja nisam navikao na nikakve klubove, jer se na klubove ne mogu naviknuti, previše sam samostalna osoba. Ali mislim da svaki klub provjerava ljude koji u njega ulaze, na ovaj ili na onaj način, ali nitko nikome ne pada s neba.
 
Joj ljudi kak se sad medzu sobom prepucavate  :misli: Bio u klubu ovom ili onom nije bitno bitno je da volimo motore i kilometre pod sobom kaj ne???
Zakaj ljudi mjenjaju klubove??? Moje skromno misljenje je da je LOVA glavni uzrok svih svadza ali to je samo moje misljenje..... :misli:
I dalje stojim pri tome da bi se prvenstveno trebali druzit zbog toga sto svi imamo istu ljubav a to je MOTOR a ko je u kojem klubu je manje vazna stvar  :skuter: :skuter: :cool:
 
Razlog "prebjega" iz kluba u klub može biti razne prirode, recimo - nažalost postoje klubovi koji broje jako veliki broj članova, a samo nekolicina članova koji su podobni vodstvu ima debelu korist od kluba ( imaju free grobnik, oni se voze uvjek zajedno, drže se ko pijan plota i moraš biti tajkun da bi im se približio ), a svi ostali su tamo pro forme, mrtvo slovo na papiru, oni koje nitko ništa nepita i oni koji im služe samo kao "donatori" članarina i kad treba crnčit. Tako da na volju svima.  :? :? :?
Svi oni koji izađu iz kluba izlaze sa nekim razlogom, to podržavam, ali mi nije jasno zašto se ide u drugi klub u kojem si novi i opet ideš ispočetka i opet ćeš se susresti sa istim stvarima  :misli:, jer ako se nisi uklopio u jednom klubu zašto misliš da ćeš u drugom - možda je problem u pojedincu a ne u klubu.
Ja osobno nikada nebi bio član niti jednog kluba, niti bi postupao po tamo nekim pravilima koje su napisali tko zna tko, niti mi trebaju boje i znakovlje ili što već. Imam svoj krug prijatelja za vožnju, za feštu, za koje mi netreba klub i na koje mogu računati i u dobru i u zlu, svi smo free rideri, iako mogu reći da se divim ljudima koji žive klubskim životom, vole to i koji uživaju u tome i sam bi volio biti takav ali nisam jer to nije za mene, nakraju klubovi nam trebaju jer da nema klubova nebi bilo ni susreta, a bez njih moto scena i nema nekog smisla, e sad stvar je pojedinca gdje će, što će i kako će  :misli: :misli: :misli:
 
cofi said:
Joj ljudi kak se sad medzu sobom prepucavate  :misli: Bio u klubu ovom ili onom nije bitno bitno je da volimo motore i kilometre pod sobom kaj ne???

Točno, no postoje i stvari koje su tu, među nama, i o njima treba isto raspravljati, a ne samo kretati glavu u nekakve idealističke spike. Jer postoje ljudi koji ne misle kao ti, i koji nemaju iste interese kao i ti. I tome treba isto posvetiti pažnju.
 
Ghostrider-SB said:
Svi oni koji izađu iz kluba izlaze sa nekim razlogom, to podržavam, ali mi nije jasno zašto se ide u drugi klub u kojem si novi i opet ideš ispočetka i opet ćeš se susresti sa istim stvarima  :misli:, jer ako se nisi uklopio u jednom klubu zašto misliš da ćeš u drugom - možda je problem u pojedincu a ne u klubu.

Pa zašto misliš da je biti početnik u drugom klubu loše? Možda taj klub ne dijeli ljude prema stažu, što smatram normalnim stavom! Pa stoga i ne znam sa kojim bi se to "istim stvarima" susretao? Može biti problem svugdje - i u pojedincu, i u klubu, a može biti i da problema - nema! Čovjek jednostavno vidi veći probitak za sebe u nekom drugačijem okruženju, zašto bi trebalo izmišljati odmah nekakve krivice pod svaku cijenu?? Osobno smatram ponižavajućim da me netko pristupom u klub smatra manje vrijednim, iako radim za klub i plaćam članarinu, pa ne kužim zašto bi me netko za moje novce još i jebao u mozak i iživljavao se? Meni je to maloumno, ali kako nismo svi savršeni...  8)

Kako reće cofi, i ja mislim da je lova, kao i stanoviti ljudi koji nam ne odgovaraju, glavni uzrok što ljudi mijenjaju klubove. Zašto i ne bi? Za života mijenjamo poslove, škole, struke, aute, bračne partnere, mjesta stanovanja itd itd, a sve su to puno jači razlozi i važnije stvari od nekakvog moto-kluba, pa nitko ne radi probleme i ne postavlja pitanja oko toga...

Možda ljudi prelaze u drugi klub zato jer su im se promijenile okolnosti - možda žele ići u klub čije članstvo povezuje struka (kao policijski klub, klub glumaca, klub ne znam čega...), možda je promijenio motocikl, npr, nema više R-a već choppera, pa želi u klub koji okuplja chopper/custom fanove, možda je promijenio marku motora pa želi ići u klub koji je baziran na tome (npr. BMW Klub...)...??! Osobno sam isto stalno na nekom takvom raskršću - BMW klub, ili neki LEMC klub, ili neki lokalni klub po mjestu stanovanja... a mislim da sličan izbor imaju skoro svi.  (y)

Mogućnosti ima puno, na te stvari ne treba gledati ograničeno i kruto, pogotovo ne sa stavom da bi netko nekome određivao da li je on zaslužio biti član DRUGOG (ne njegovog sadašnjeg) kluba ili ne. Neka svatko vodi brigu o sebi i svojem klubu, kada budem pokucao na vrata kluba gdje je 2bad, onda neka se brine za moje članstvo, a do tada je bezveze zamarati se sa stvarima koje ga se, temeljno, ne tiču ni njega ni bilo koga drugoga osim ljudi na vrata čijeg kluba kucam. Kao što se mene ne tiče tko susjedu ulazi u kuću i koga on prima u goste i na stan, tako me se niti ne tiče tko će biti u kojem klubu i zašto. Mislim da je to jasno svima.  :wink: :wink: :wink:
 
Mislim da svako treba dobro razmisliti uopče o ulasku u neki klub a kamoli  izlaziti i ulaziti kao na autobusnoj stanici,isto tako onaj ko je novi treba se dokazati radom i ponašanjem da bi mogao o nečemu odlučivati a ne uletiti tamo di je sve sređeno i biti veliki frajer jer tamo di je sve sređeno samo su njega čekali da dođe. Bez poštivanja osnovnih pravila po određenim klubovima je i nastao kupus na moto sceni!
 
Status
Not open for further replies.