Blokade na skuterima

garfield1974 said:
Jesi siguran  :misli:
A dobro onda, moja greska  :mrgreen: 

P.S.
Znaci hoces reci da je savim legalno da ti u servisu (ovlastenom ili bilo kojem drugom) prepravljaju skuter tako da ne odgovara podacima u prometnoj, a u vecini slucajevima niti vozackoj dozvoli.  :no:  Pa blokade su na skuterima zakonski propisane, ako radi niceg drugog onda da platis drzavi veca davanja. Po tome meni je logicnije da ti "nelegalnu" djelatnost obavlja "ilegalac" nego ovlastena osoba. Opcenito je poznato da se blokade skidaju sa skutera da bi ljepse izgledao  :LOL:


Siguran sam  :wink:
Hocu reci da je potpuno legalno prepravlajati skuter na zahtjev vlasnika .Sve te prepravke bi vlasnik skutera trebao prijavit na tehnickom pregledu ili bi ih trebao otkriti zaposlenik TP.Nije istina da su blokade zakonski propisane nego je propisano da skuter ili moped koji idu na malu tablicu i za odredenu kategoriju vozacke dozvole mora imati manje od 50ccm i biti sporiji od 50kmh uz toleranciju od 10% zbog mogucnosti pogreske mjernog uredaja za brzinu.
 
:misli:
Zakon o sigurnosti prometa na cestama:
"Članak 258.
(1) Pravne i fizičke osobe kad proizvode, održavaju, popravljaju ili prepravljaju vozila ili
stavljaju u promet vozila, uređaje, rezervne dijelove i opremu za vozila dužni su vozila, uređaje,
dijelove i opremu proizvoditi, stavljati u promet, održavati, odnosno popravljati prema propisanim
uvjetima nužnim za sigurno sudjelovanje vozila u prometu."
Malossi, polini i ostali proizvođači, za cestu nehomologiranih naprava koje se ugrađuju na vozila, uvijek se pisanim putem ograđuju od posljedica ako neko na cesti koristi njihove proizvode, a bilo bi logično da se i servis ogradi kada npr. nekome kome su kočnice odobrene za najviše 45 km/h napravi preinaku da skuterrčić doseže 70 km/h.
 
Pec said:
:misli:
Zakon o sigurnosti prometa na cestama:
"Članak 258.
(1) Pravne i fizičke osobe kad proizvode, održavaju, popravljaju ili prepravljaju vozila ili
stavljaju u promet vozila, uređaje, rezervne dijelove i opremu za vozila dužni su vozila, uređaje,
dijelove i opremu proizvoditi, stavljati u promet, održavati, odnosno popravljati prema propisanim
uvjetima nužnim za sigurno sudjelovanje vozila u prometu.
"
Malossi, polini i ostali proizvođači, za cestu nehomologiranih naprava koje se ugrađuju na vozila, uvijek se pisanim putem ograđuju od posljedica ako neko na cesti koristi njihove proizvode, a bilo bi logično da se i servis ogradi kada npr. nekome kome su kočnice odobrene za najviše 45 km/h napravi preinaku da skuterrčić doseže 70 km/h.
Pec, mislim da je boldano ključno u tom članku, a znati da li će se neko vozilo koristiti u prometu na cestama ili na moto stazi je za njih rupa koja to sve čini legalnim. Odnosno, kao što je netko ranije naveo, možeš raditi s vozilom što god hoćeš, sve dotle dok s njim ne kreneš u promet, a tada je to stvar MUP-a i STP-a.
 
Pec said:
:misli:
Zakon o sigurnosti prometa na cestama:
"Članak 258.
(1) Pravne i fizičke osobe kad proizvode, održavaju, popravljaju ili prepravljaju vozila ili
stavljaju u promet vozila, uređaje, rezervne dijelove i opremu za vozila dužni su vozila, uređaje,
dijelove i opremu proizvoditi, stavljati u promet, održavati, odnosno popravljati prema propisanim
uvjetima nužnim za sigurno sudjelovanje vozila u prometu."
Malossi, polini i ostali proizvođači, za cestu nehomologiranih naprava koje se ugrađuju na vozila, uvijek se pisanim putem ograđuju od posljedica ako neko na cesti koristi njihove proizvode, a bilo bi logično da se i servis ogradi kada npr. nekome kome su kočnice odobrene za najviše 45 km/h napravi preinaku da skuterrčić doseže 70 km/h.


Zato prije skidanja blokade vlasnik skutera potpise izjavu da se blokada skida na njegov zahtjev a ako nije punoljetan onda neko od roditelja  :wink:
 
Poz,
Imam peugeot looxor 50 na kojem nije skinuta blokada!
Sta bih dobio kad bi skinuo blokadu?Kazu da treba da skinem blokadu jer se
sada masina " muci " ?
Treba da se osjece jedna cijev na auspuhu i da se rupa zavari?!
Ima li jos nekih zahvata na variomatu ili elektronici?
Da li bi dobio nesto na krjnjoj brzini jer ovako ide oko 45 km/h?

P.S. To je masina od Vivacity 50 !

 
alagor2000 said:
Poz,
Imam peugeot looxor 50 na kojem nije skinuta blokada!
Sta bih dobio kad bi skinuo blokadu?Kazu da treba da skinem blokadu jer se
sada masina " muci " ?
Treba da se osjece jedna cijev na auspuhu i da se rupa zavari?!
Ima li jos nekih zahvata na variomatu ili elektronici?
Da li bi dobio nesto na krjnjoj brzini jer ovako ide oko 45 km/h?

P.S. To je masina od Vivacity 50 !
odpili ono slijepo crijevo na koljenu auspuha sto strsi sa strane. I na varijatoru skines ona tri sarafa te kavez koji drze ta tri sarafa. Kad taj kavez maknes...vidjeti ces jednu plocu odmah ispod...tu plocu jednostavno rukom izvuces van....i vratis kavez i tri vijka na mjesto...Pazi pritom da ne ostetis o ring koji sluzi da mast ne izleti iz variatora.... :mrgreen: To je to...elektorniku nemas sta dirati.
 
sorry na off al kad smo već kod te dizne veće, ajde ljudi pomagajte ne znam dje da nabavim veću diznu za svoga zipa

zvao moto bencony ništa, zvao promoto ništa
 
Birson said:
sorry na off al kad smo već kod te dizne veće, ajde ljudi pomagajte ne znam dje da nabavim veću diznu za svoga zipa

zvao moto bencony ništa, zvao promoto ništa
za koji zip ? 50...ili 100 ? Btw...ima dizni....barem to nije problem... :shock:
 
bmw m 5 said:
odpili ono slijepo crijevo na koljenu auspuha sto strsi sa strane. I na varijatoru skines ona tri sarafa te kavez koji drze ta tri sarafa. Kad taj kavez maknes...vidjeti ces jednu plocu odmah ispod...tu plocu jednostavno rukom izvuces van....i vratis kavez i tri vijka na mjesto...Pazi pritom da ne ostetis o ring koji sluzi da mast ne izleti iz variatora.... :mrgreen: To je to...elektorniku nemas sta dirati.

Kad odpilim slijepo crijevo da li tu ostane rupa?Cime nju da zacepim ako bude?
Koliko jako moram za zavrnem ta tri sarafa kad budem vracao kavez?
Kad to sve odradim koliko bi onda trebao da ide skuter?
 
slijepo crijevo odbrusis...nastalu rupu cekicem spljostis sto je vise moguce....ostatak zavaris. Sarafi su za kljuc 7 mm. Stisnes ih normalno...nista posebno. Mali su to i slabasni sarafici. Looxor ide negdje oko 70 km/h bez blokada.
 
moj savjet....daj nekome tko se razumije i posjeduje vjestinu za to napraviti....jer vjeruj mi da su pogreske jako skupe...tako da ti ne preporucujem da ides sam to raditi prvi puta. Ovako...uz nekoga tko se razumije dobiti ces i sve odgovore na tvoja pitanja...
 
koliko imas godina? jel imas ikakav alat? ako imas udri po radovima,ne vidim drugi nacin na koji ces nauciti raditi oko skutera...dobro je kad ucis na tudim greskama ali nekad moras i na svojim... (y)
 
malaguti said:
koliko imas godina? jel imas ikakav alat? ako imas udri po radovima,ne vidim drugi nacin na koji ces nauciti raditi oko skutera...dobro je kad ucis na tudim greskama ali nekad moras i na svojim... (y)
nebih se slozio bas....Lako je reci udri....Pogotovo u ovoj situacji recesije...Dovoljno je da maticu od varijatora ne stisne kako treba...i eto 2500 kuna stete....u dijelovima...pa ti udaraj.... Rade da uz nekoga tko se razumje za prvi puta samo promatra...i postavlja pitanja....Ja sam tako poceo... :?
 
bmw m 5 said:
nebih se slozio bas....Lako je reci udri....Pogotovo u ovoj situacji recesije...Dovoljno je da maticu od varijatora ne stisne kako treba...i eto 2500 kuna stete....u dijelovima...pa ti udaraj.... Rade da uz nekoga tko se razumje za prvi puta samo promatra...i postavlja pitanja....Ja sam tako poceo... :?
istina ali meni nije imao tko pokazati niti je tko htio :( pa sam skidajuci svaki dio zapisivao i oznacavao gdje i kako sta dode...
 
malaguti said:
istina ali meni nije imao tko pokazati niti je tko htio :( pa sam skidajuci svaki dio zapisivao i oznacavao gdje i kako sta dode...
znam...ali nemaj svi sposobnost biti dobri i spretni majstori..Genetska predispozicija...Ti si imao srece kad je bog dijelio tu sposobnost...neki nemaju...Kod nekih skuzis po nacinu pricanja...ili pisanja da bolje da se ostave mehanike..(GENERALNO GOVORECI)..... :(
 
bmw m 5 said:
znam...ali nemaj svi sposobnost biti dobri i spretni majstori..Genetska predispozicija...Ti si imao srece kad je bog dijelio tu sposobnost...neki nemaju...Kod nekih skuzis po nacinu pricanja...ili pisanja da bolje da se ostave mehanike..(GENERALNO GOVORECI)..... :(
:piva:
 
bmw m 5 said:
Kod nekih skuzis po nacinu pricanja...ili pisanja da bolje da se ostave mehanike..(GENERALNO GOVORECI)..... :(

taj sam...
kad sam skidao plastike, ostalo mi 8 srafica :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: