Blokade na skuterima

Zanima me di se nalaze blokade kod X-plorer fact-a? Sutra mi dolazi gajnc nov, dobiven na nagradnoj igri na igraj.hr (igrajte, nećete požaliti  :mrgreen:) pa da ja to malo ubrzam!?  :mrgreen:
 
alfist159 said:
Zanima me di se nalaze blokade kod X-plorer fact-a? Sutra mi dolazi gajnc nov, dobiven na nagradnoj igri na igraj.hr (igrajte, nećete požaliti  :mrgreen:) pa da ja to malo ubrzam!?  :mrgreen:

Iskreno, prvi puta cujem za to prometalo.
Kina pretpostavljam. Ali opet - poklonjenom konju se ne gleda u zube.
Moj savjet - prodaj dok je nov, kupi nesto normalno, neces pozaliti. :mrgreen:
(y)
 
160R said:
http://xplorerlife.com/

meni se cini da je to nase  :mrgreen:

Naše ili ne, vecina skutera podsjeca na kineske modele Baotian, i slicne.
Moguce da su nasi otkupili kakva prava (bilo je vec govora o tome na forumu - svaki uvoznik ih krsti svojim nazivima itd.), ili se radi o stranicama uvoznika, pa nude i hrvatski jezik. Mozda se i rade ovdje, ali onda se radi o kopiji kopije.
Iskreno, nisam previse trazio, ne zanima me i ne zelim znati, ali odgovor gdje su blokade bi mozda mogao naci tako sto bi taj svoj skuter usporedio s drugim kinezima, nasao slican model, pa ce mozda tako lakse doci do rjesenja.
 
biker4life said:
Iskreno, prvi puta cujem za to prometalo.
Kina pretpostavljam. Ali opet - poklonjenom konju se ne gleda u zube.
Moj savjet - prodaj dok je nov, kupi nesto normalno, neces pozaliti. :mrgreen:
(y)
Rado bi ga ja mijenja za runner, sr ili nrg ali neću forsirati, iako je kinez nov je, vozija sam ga i ima jako lipi odaziv na gas tako da mislim da će bez blokada navući na 70-75. Inače to je samo drugo ime, to je keeway f-act i tribala bi biti kopija minarelli ac makine kako se više puta već pričalo po raznim forumima, kad dođe slikat ću vam pa ćemo nešto riješiti, slipo crivo nema...
 
Normalno da je legalno skidanje blokade na 50ccm te vožnje istoga, samo ti na tehničkom daju veču tablicu ko na 'pravim' motorima i nešto više plačaš  (y)
 
evo ja malo cacka po ebay-u.. nasa sam nesto zanimljivo nije skupo al dobro...
http://cgi.ebay.de/Magnet-Drehzahlbegrenzer-DZB-Peugeot-Speedake-Buxy-50-/120611564136?pt=Motorrad_Kraftradteile
 
gogi said:
Normalno da je legalno skidanje blokade na 50ccm te vožnje istoga, samo ti na tehničkom daju veču tablicu ko na 'pravim' motorima i nešto više plačaš  (y)
a zasto onda takvi skuteri dolaze tvornicki blokirani ?  Skidanje blokada nije legalno....niti skuter od 50 ccm nikad ne  moze dobiti veliku tablicu....Ja jos takav skuter nisam sreo na cesti  :misli:
 
gogi said:
Normalno da je legalno skidanje blokade na 50ccm te vožnje istoga, samo ti na tehničkom daju veču tablicu ko na 'pravim' motorima i nešto više plačaš  (y)

od kad je legalno????
jos 2004. kad sam skidal blokade na peugeotu speedfight2, u servisu su mi dali papir na potpis da nam skidaju blokade na nasu odgovornost, a bez toga nisu htjeli skidat blokade.....

isto tak kak veli m5, jos nikad nisam vidjel skuter od 50ccm s velikom tablicom...ak mislis da je problem u stanicama za tehnicki pregled, pa te šatro ne puste na tehnickom jer ti skuter ide prek 50, nije ni u tom problem....svi skuterasi koji imaju 50ccm skuter, a koje ja znam, uredno im skuteri idu prek 50kmh, pa cak i onima kaj imaju one jeftilene kineske tipa baotian i luna....i svi uredno registriraju, na malu tablicu....
 
Ja imam peugeot vivaciti, skinuo blikadu sa masine i odvario slepo crevo i motor ide i do 80 kmh kad je masina zagrijana! Za kolegu koji je putao kako zacepiti rupu na auspuhu: imas okrugle metalne plocice za kupit u ducanima, te tu okruglu plocicu stavis na otvor gdje si odvario crevo i zavaris normalni, nemoj nista lupati ni pljostiti..ja hvala bogu imam kolegu koji radi u yamahinom servisu pa sve rjesava djabe! :D
Zanima me samo,kolko dodu nove rolice za moj skuter?
 
najjednostanije ti ju je napravit sam, treba ti kondenzator, potenciometar, prekidac i malo zice, trosak 30kn
 
Ja sam na vivacity-u odrezal i onu lulicu u airboxu. Tak sam čital negde da to rade. Sad nejde baš kak treba. Mislim da bi trebal stavit veću diznu ali opče nemam ideju di to kupiti. Servisi, dućani s moto opremom? Ko drži te dizne?
 
Laki86 said:
najjednostanije ti ju je napravit sam, treba ti kondenzator, potenciometar, prekidac i malo zice, trosak 30kn
hajde nek netko napiše kako to napraviti,koje dijelove i gdje kupiti...nacrt...mislim da bi mnoge zanimalo (y)
 
:021:
Imam Hondicu SZX 50S 2000.g. sve su blokade skinute,i stavljen kit od 70ccm. ali sada imam kontra svih problem, kako i s čim ju blokirati kada me zaustave na cesti i kontoliraju brzinu,a ona je oko 70km.Kontrole su sve veće na cestama zato tražim savjet s čim i kako to uraditi na brzaka ??
Probao sam već sa CDI nazad blokirati sa prekidaćem ništa.
Pokušao sa kondenzatorom i potenciometrom direktno spajanje na bobini i ništa.

Dali ima netko bolje riješenje ili ga nema...???


Hvala

:paper: