BMW K1200 R ili K1300 R

infinity said:
k1200r iz 2008

30tkm
bez servisne knjizice,ne zna nista o opozivima za taj model...ide ka avion,ali makinja ima malo drugaciji zvuk kad stisnes kumplug.

preskociti?

razlika u zvuku se manifestira kod hladnog motora ili neovisno o tome?
 
Nero said:
Kupi kupi, pa cu nazicat djir da vidim jel to za mene  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

sta se tice kupnje,tu sam skeptican. :mrgreen:
zva sam u tomica,motor nije vidia servis odavno.

spas je u sloveniji ili D
 
Flato said:
razlika u zvuku se manifestira kod hladnog motora ili neovisno o tome?

primjetia sam dok je bia zagrijan,jer je prodavac dosa sa njim na dogovoreno mjesto.
nitko nije glup...zna i on to...ali znas onu.
app (ako prođe-prođe) :mrgreen:
 
infinity said:
primjetia sam dok je bia zagrijan,jer je prodavac dosa sa njim na dogovoreno mjesto.
nitko nije glup...zna i on to...ali znas onu.
app (ako prođe-prođe) :mrgreen:

Koliko sam ja upucen to kod tih masina i nije nesto cudno i ne mora znacit nista previse... ali ne bi ni skodilo da ga bacis kod Tomica prije kupnje na trosak kupca...
 
M12 said:
Koliko sam ja upucen to kod tih masina i nije nesto cudno i ne mora znacit nista previse... ali ne bi ni skodilo da ga bacis kod Tomica prije kupnje na trosak kupca...
Od kud je tvoj motor,tj. od kud je bivši vlasnik?
 
infinity said:
primjetia sam dok je bia zagrijan,jer je prodavac dosa sa njim na dogovoreno mjesto.
nitko nije glup...zna i on to...ali znas onu.
app (ako prođe-prođe) :mrgreen:
Šta je!? Napuštaš dičje motoriće!?
 
Razbijam monotoniju u temi, ovih dana, godinu danas nakon kupnje K1200R, okrenuo sam i okruglih 10.000 km pod svojim dupetom. Pitam se kako sam nakupio toliko s obzirom da sam od 1.5.-15.9. zbog posla napravio samo 600km - topla jesen je dozvolila nadoknadu.
Odmah po kupnji prebacili smo se na M7RR što je u prvih 3000km omogućilo kvalitetno upoznavanje.
Motor mi je i danas senzacija i uživam svakom prilikom kad mogu sjesti na njega. Primarno je kupljen zbog veličine i snage da bi mi u međuvremenu njegov industrijski izgled prirastao srcu.
U 10.000 zamijenjena 2 seta guma, trenutno su gore S20 evo kojima bj dao pol koplja više nego M7RR, motor se ljepše ruši i daju mi više pouzdanja.
Najveću razliku u 10.000 km je donio veliki servis - svijećice, štelanje ventila, komplet filtera i ulja. Ne znam svako koliko mjenjate svijećice, moje su unutra bile bar 5 godina u prilog ćemu ide njihov pretjerano izraubani izgled. Nakon zamjene motor je radio ne samo klasu mirnije već je pronašao "izgubljenih" 7-8 ks.
Motul 300V kojem sam bio vjeran i na 4 kotača na K1200R osjetno utiša i ispegla prebacivanje brzina - investicija  dodatnih 100kn za mir, kao i 100 oktana gorivo koje na K radi razliku.
Sve u svemu sjajan i uzbudljiv motor kojim vlasnik može ujutro krenuti iz Rijeke i popodne biti u Dubrovniku, a s druge strane odvesti Plominku ili Karlobag ludom brzinom.

 
:0648: :0648: KONAČNOOOO
sezona otvorena, novi akumul. i konačno "razgibavanje"
uh duga je bila pauza.
Konačno malo propuhao "švabu" uh uh uh
kako ja volim taj motor  :shocked: :mrgreen:
Evo par km, par puta preko 200km/h i čovjek se odmah  osječa živ.  (y) :LOL:
Nadam se da će ove godine biti više vremena za skupit koji km.
Ljudi samo se pazite sitnog kamenja, još nisu cestari pokupili od zimskog sipanja.
 
Dakle narucio ovo konacno:
https://www.wunderlich.de/shop/de/wunderlich-gabelbruecke-power-sportego-31140-000-1.html

Cekam jos da mi stigne volan od Rizome, i onda se bacam na ugradnju. Stavim par slika tokom/kad bude gotovo. I kad vec moram mijenjat clutch fluid sam usput narucio i ovo:
http://www.oberon-performance.co.uk/acatalog/BMW_clutch_slave_cylinder.html

Nemam neka velika ocekivanja od toga ali s obzirom na koliko tesko se kuplung stiska trenutno bilo kakvo poboljsanje bi bilo dobrodoslo. :)
 
Iz kog razloga si se odlučio baš za wunderlich-ov adapter??


Poslano sa crikvenog tornja...mit tapatalk und ajfonx
 
Glavni razlog je jer se uz normalno gore/dolje volana on moze pomicati jos i naprijed/nazad. Nikad dosta opcija za namjestat po meni. :mrgreen:

Uz to i zato jer mi se vizualno vise svida od recimo ACS / LSL koji su skroz zaobljeni. :0648:

Trebalo je narucit i duze throttle kablove. To sam narucio od KFM-a (potvrdio sa Wunderlichom da su to u biti kablovi sa K1300S). I onda jos volan od Rizome. Sve skupa jedno 5500 kn. Jos idem kod Vlade sredit sic i onda mozemo na dulja putovanja. :021:

Inace ovo iskljucivo radim jer motor jednostavno obozavam, ali bili smo prosle godine do Pariza i otpala mi kicma (i dupe). Imam trenutno na motoru HeliBarse. Prije njih sporija voznja (po gradu, guzva, sve osim autoputa u biti) je bila stvarno pakao. Sad je podnosljiva, ali za duga putovanja jos uvijek nije to to. Pa eto. Javim dojmove, a HeliBarsi idu na prodaju cim ovo instaliram ako nekog zanima (platio sam ih 1700kn, prodajem za 1000kn). Evo link: https://www.helibars.com/products/HeliBars%C2%AE-TracStar%E2%84%A2-handlebar-risers-for-BMW-K1300R/402.html
 
Evo usporedba izmedu originala, Helibars, i Wunderlich (sa Rizoma MA009B). Ono sto se ne vidi na slikama je da Wunderlich+Rizoma je bitno bliza sicu od originala ili Helibarsa. I jos moze ici puno blize, ovo na slikama je skoro skroz "najudaljeniji" setting na Wunderlichu.
 

Attachments

  • image 4.jpg
    image 4.jpg
    814.1 KB · Views: 269
  • image 5.jpg
    image 5.jpg
    798.3 KB · Views: 224
  • image 3.jpg
    image 3.jpg
    796 KB · Views: 233
Nije jos gotovo ali... ovako cisto na "suho" puno je lakse okretati volan, i polozaj je odlican.
 

Attachments

  • image 2.jpg
    image 2.jpg
    824.9 KB · Views: 269
  • image.jpg
    image.jpg
    722.5 KB · Views: 248
U to ne sumnjam uopće.
Dobar setup...


Poslano sa crikvenog tornja...mit tapatalk und ajfonx
 
Jucer bila prva voznja. Stavim jos slika malo kasnije, ali sve u svemu prezadovoljan sam. Probao sam volan stavit skroz prema nazad i osjecam se kao da vozim GS. Doslovno sjedis skroz uspravno. :mrgreen: Morao sam ga pomaknut malo naprijed jer ipak zelim biti blago nagnut. :021:
 
:021:
 

Attachments

  • image.jpg
    image.jpg
    756.7 KB · Views: 186
  • image 4.jpg
    image 4.jpg
    622.8 KB · Views: 327
  • image 2.jpg
    image 2.jpg
    692.9 KB · Views: 178
  • image 3.jpg
    image 3.jpg
    462.4 KB · Views: 173