BMW R1200GS ADVENTURE

Glaky said:
Ovo mi smrdi na primirje i zanemarivanje teme.  :smiley:

Ja npr. stavljam maglenke iz sigurnonosnih razloga. Da me bolje vide.

Isto i ja.

Mislim da sam puno vidljiviji na cesti sa LED maglenkama nego bez njih. Neke pute mi cak i policija blica, ugasim ih pa ponovo upalim. Radije mislim na sebe a pretezno vozim danju te primjecujem da ne smetaju puno drugima u prometu.

Kada draga gospoda sjedne iza, sa svojih "khmmm khmmm... beeeeep" kila i motor se malo spusti (to valjda ni automatski ovjes ne moze kompenzirati) :evil: znaju mi blicati u tunelima, pa i ja njima blicnem kratko i sve prode OK.

Mislim da nebi trebalo biti problem objasniti policiji razlog iza toga... a ako bas navale da si u prekrsaju.... jbt ga...
 
NemoHR said:
d3f4f09b3eaafc2ca09239fb23f5356a.jpg


I onda je dodas zeni pa u hotel s njima  :D

Odlicna ideja ako ides na gril negdije ili nosis nesto sa trznice  (y)
 
NemoHR said:
Maglenke može se jednostavno okrenuti malo dolje bez alata.

Da, naravno. Ipak vodim se politikom da trebam biti sto vidljiviji tako da ih ne zelim okrenuti prema dolje. Zelim da ih bodem u oci, zelim smetati onom liku koji se ubacuje sa desne ispred mene i oduzima mi prednost... neka misli da sam j... kamion, samo neka mi ne izleti!

Prijateljima s kojima vozim, a koji imaju halogena svjetla, savjetujem da voze sa dugim svjetlima upaljenima, to zbilja ne smeta drugima po danu a ipak ti daje malko bolju vidljivost.
 
Duga svjetla zbilja smetaju i po danu.  :palacdolje:
Btw, ja sam vozač, stalno na cesti. Čisto da se izbjegne rasprava
 
James1100 said:
Duga svjetla zbilja smetaju i po danu.  :palacdolje:
Btw, ja sam vozač, stalno na cesti. Čisto da se izbjegne rasprava
Vise smeta mobitel nego duga svitla. Na cesti palim sve sta imam!!
 
nabijen vas nakurac sa dugim svitlima.....a pogotovo sa maglenkama.....
smeta....

imate božić i jelku pa kitite.....
 
Mene ne mozes da ne vidis na motoru, niti nocu sa ugasenim svjetlima.
Jer sam uglavnom ja koji kreira realnost u krugu od 100 metara.
 
James1100 said:
Duga svjetla zbilja smetaju i po danu.  :palacdolje:
Btw, ja sam vozač, stalno na cesti. Čisto da se izbjegne rasprava

Cak i od motora?
Pretpostavljam da si u pravu i da zasmetaju vozace sekundu-dvije ali mislim da je to mala iritacija drugih a mene/nas cine sigurnijima u prometu... nadam se
 
Sjever said:
Cak i od motora?
Pretpostavljam da si u pravu i da zasmetaju vozace sekundu-dvije ali mislim da je to mala iritacija drugih a mene/nas cine sigurnijima u prometu... nadam se
smetaju itekako, pogotovo ako su u kombinaciji s maglenkama.
 
Sjever said:
Cak i od motora?
Pretpostavljam da si u pravu i da zasmetaju vozace sekundu-dvije ali mislim da je to mala iritacija drugih a mene/nas cine sigurnijima u prometu... nadam se

Kako te moze ciniti sigurnijim nesto sto ostale vozace smeta i iritira? Uostalom i nepotrebno je, vidi te se jako dobro s normalnim svjetlom.
 
Normalne vozače će videti, a debile i autu narančaste boje s dugim svjetlima će uzeti prednost 🤣
 
jolly the roger said:
smetaju itekako, pogotovo ako su u kombinaciji s maglenkama.
DamirK said:
Kako te moze ciniti sigurnijim nesto sto ostale vozace smeta i iritira? Uostalom i nepotrebno je, vidi te se jako dobro s normalnim svjetlom.
Plačipizdejedneobične :mrgreen:

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

 
Sjever said:
Cak i od motora?
Pretpostavljam da si u pravu i da zasmetaju vozace sekundu-dvije ali mislim da je to mala iritacija drugih a mene/nas cine sigurnijima u prometu... nadam se

Ti me podsjećaš na mog šefa kad mi je krepa klima: buš zdržal!  :LOL:

Dakle, vozač koji ti oduzme prednost se ili zamislio, ili precijenio ili se kurči. Badave ti lampa, pa da je i reflektor za Betmena. Još bi shvatio da je R1, ali vi sa kravama 2x2x2 ste vidljivi i niste toliko brzi. Nekako imam dojam da GSAovci imaju neki tik na prekidače pa moraju valjda sve popalit. Sigurno žena hoda za vama po stanu i gasi svjetla  :LOL: Da, isti su i kateemdžije na novim ADV modelima.
Dal' je sekunda ili 10, ovisi o dionici ceste, i nebi bio problem da je samo jedan od vas. Ali sam na cesti stalno, i često na turističkim rutama (danas Romea, cesta Venezia-Ravenna), gdje je hrpa motora. Pa izdržati 50, 100, manje ili više tih sekundi, malo ide na živce. Nažalost, neki dan sam obavio liječnički, imam papir da sam tjelesno i mentalno zdravlje, pa nemam nikakav alibi za slučaj da mi se koji malo omakne u grabu.
Maglenke su posebna priča, naročito kad vidim gdje su montirane  :LOL:, i to tvornički  :shock: , ali me zanima, izuzev jesenske vožnje na posao, koliko ljudi je vozilo po gustoj magli. Ikakvo vozilo...
Btw, dnevno svjetlo od vodenjaka moram pohvaliti, odlično se vidi  (y). I pristalica sam glasnijih auspuha, ako nije pretjerano. Jbg, slušam radio dok vozim.
 
Koje crne maglenke? Ona svitla na GS-u nisu maglenke.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

 
cosmic said:
Koje crne maglenke? Ona svitla na GS-u nisu maglenke.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
U pravu si.
Ma sta god da jesu, super su. Jaka su, vidljiva i lijepo pasu... IMHO
 
Danas sam krenuo na tro-sedmicni put oko Njemačke (ne, neću tražiti posao tamo, samo ako se neko pitao).
Prvih 300tinjak kilometara odrađeno. I žena i ja smo slomljeni jer smo išli običnim cestama da sto vise toga vidimo.
Bilo je super.
Najznačajniji dui dana bih rekao, bio je kada sam po drugi puta ženinim nogarama grebao asfalt. Prvi puta se bila uplašila i nije od straha ni reagirala. Drugi puta mi je j.... sve po spisku  :evil:
Ona koristi spuštene nogare da joj bude udobnije ali je radi toga prva dotakla asfalt.

Damo još da nađem neku pivicu... :bananapivo: