Cagiva Mito EV eletrica

Centralni motor? Koliko kw? Gledao sam onaj od 8 kw na e-bayu...to na enduro ramu pa peri...

Na artas forumu imaš neke završene projekte...
 
Jednom davno jedna od boljih Cagiva na ovim prostorima.
Jako zanimljiv projekt , sretno!
 
grgaSH said:
moment i ubrzanje ti s nevjerojatnom lakoćom zamjene zvuk :mrgreen: koliko kilowata motor planiraš stavit? imaš već nešto u planu? kontroler? elektroniku za baterije?

Kontaktirao sam CVH i čekam njihov amen da bi cagivu iz kategorije motocikla prebacio u kategoriju moped (do 4kw). Pošto nemam vozačku A kategorije i zbog jeftinijeg osiguranja. Ako se to ne mogže izvest onda idem polagat A kategoriju i stavljam neki jači BLDC el. motor. Baterije će biti LiFePo4.


ropee said:
Komponente si već nabavio ?

Nisam još, čekam detaljnije odgovore iz CVH.

branimir1707 said:
koliko će to ići na baterije daleko još i solarne kolektore stavit radi autonomije svejedno se po lijepom ljudi voze

Plan je automija od 80km. Ne znam samo di bi na cagivu namontirao solarne panele :misli: Al imat će regenerativno kočenje

EXD9M said:
Centralni motor? Koliko kw? Gledao sam onaj od 8 kw na e-bayu...to na enduro ramu pa peri...

Na artas forumu imaš neke završene projekte...

Nekako mi se za sada najviše dopada golden motor od 7kw, al sve ovisi o CVH dal će biti taj ili neki jači.
Motor će biti otprilike gdje je bio i originalni dvotaktaš. Izravan prijenos lancem bez mjenjača.
Imam račun i na artas forumu, al premijera je za bajkere ;)

Pany said:
Jednom davno jedna od boljih Cagiva na ovim prostorima.
Jako zanimljiv projekt , sretno!

Osim dizajna, ima i odličnu ciklistiku koliko su m irekli i koliko čitam po webu.
 
Pratim!

Imam sve potrebno i nikako da krenem...
 
U daljnem razgovoru s CVH saznao da za razliku od automobila, autobusa i kamiona zapravo ne postoji pravilnik EU homologacija za preradbe četverokotača, trokolica i motocikala. Po toj logici, sve što nije obrađeno zakonom ili pravilnikom nije zabranjeno. Ali savjetovano mi je da mi je da pravilnik za kategorije "M", "L" i "O" bude nakakva okosnica.

PRAVILNIK O EU HOMOLOGACIJI I POJEDINAČNOM ODOBRAVANJU MOTORNIH VOZILA http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2010_01_9_203.html

Članak 2.
(iznimke od homologacije i pojedinačnog odobravanja)

1. Odredbe ovoga Pravilnika ne primjenjuju se na homologaciju ili pojedinačno odobravanje sljedećih vozila:

(b) četverocikala, prema definiciji u Pravilniku o homologaciji tipa motornih vozila na dva ili tri kotača, (»Narodne novine«, broj 16/09)
 
Zanimljivo. Pratim i sretno u ostvarenju projekta. (y)
 
oceangoing said:
sta je to "sve potrebno"?


Šasiju, e motor, bateriju, znanje ( složio par e bucikala), ali fali mslo vremena i pravac...ideja je bila enduro, a sad sam bliži customu!

 
Drago mi je da neko i to pokuša.
Malo sam pesimističan, između ostalog zato jer su sva moja iskustva sa CVH negativna.
Sretno!
Pratim.
 
Dado33 said:
Drago mi je da neko i to pokuša.
Malo sam pesimističan, između ostalog zato jer su sva moja iskustva sa CVH negativna.
Sretno!
Pratim.

Ne znam, do sada s CVH imam iskustva jedino telefonska. Mada mislim da će mi veći problem biti zadovoljiti HR propise nego složiti motocikl. Javili mi se pred koji dan iz CVH, dio njih je u Rijeci tokom tjedna pa rekli da mogu navratit do mene da vide projekt i valjda dat koju smjernicu.

BTW, danas neš sitno šeravfih tj. odšerafih nepotrebno: ručicu kvačila, polugu mjenjača i airbox. Nepotrebni dijelovi su na prodaju ;)
 
zen999 said:
Jel netko zna kako se može provjerit dail su felge od cagive plastificirane ili lakirane?
provjeri tamo di imaš neke provrte (rupa od ventila, rupe za šerafe...), tamo se najviše haba pa možda vidiš jel plastificirana il lakirana