CF Moto

cika KURE

Active member
Ako mogu admini ubaciti podgrupu ovog proizvodjaca motora u " Tehnicka i ostala pitanja po brendovima"
Tnx!
 
Kako nema teme za ovog kineskog proizvođača motora i quadova pa da je otvorimo.
Kinezi definitivno dolaze po svoj dio kolača i to jako konkurentno.
Slučajno mi akcija CF "White friday" sa 15% popusta iskočila i malo idem prostudirati model 800MT Touring....i stvarno iznenađujuće👍
Kineski brand sa KTM 790 agregatom...KYB podešavajućim ovjesom...Bosch elektronikom....J.J kočnicama iz Bremba....hrpom opreme (quickshifterom...grijanim ručkama i sjedalom...amortizerom upravljača...tempomatom...TFT zaslonom....led osvjetljenjem, maglenkama....skid plateom....nosačima za kofere itd) odlične udobnosti i završne obrade za stvarno pristojnu cijenu.
Tema otvara neka piitanja:
kupis Bavarca F seije npr F850 Adv i dobijes kineski agregat ili uzmeš Kineski brand u ovom slučaju sa KTM-ovim agregatom i ostalim brandiranim komponentama?!!
A razlika u cijeni?....hmmm
U akciji 800mt touring 9.225€ + ppmv.....( oko 10.000€ ukupno).
Uplatio kaparu...pa budemo vidjeli.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Dene and pa3q
Trebala bi podgrupa kinezi..a mogu se stavljat i slike kineskinja..bila bi to dobra kombinacija:mrgreen:
IMG_0314.JPG
 
Last edited:
  • Like
Reactions: hondimir
Od "kineza" quadova ti je GOES i CF osjetno iznad linhai.. ;) iako se kao stavljaju u isti koš i imaju iste mašine, linhai je daleko lošije izvedbe od navedenog dvojca (GOES i CF) .. (y)
 
  • Like
Reactions: diesel power
Od "kineza" quadova ti je GOES i CF osjetno iznad linhai.. ;) iako se kao stavljaju u isti koš i imaju iste mašine, linhai je daleko lošije izvedbe od navedenog dvojca (GOES i CF) .. (y)
Da...bas ih pogledao malo jucer i ugodno se iznenadio za CF
 
Kako nema teme za ovog kineskog proizvođača motora i quadova pa da je otvorimo.
Kinezi definitivno dolaze po svoj dio kolača i to jako konkurentni.
Slučajno mi akcija CF "White friday" sa 15% popusta iskočila i malo idem prostudirati model 800MT Touring....i stvarno iznenađujuće👍
Kineski brand sa KTM 790 agregatom...KYB ovjesom...Bosch elektronikom....J.J kočnicama iz Bremba....hrpom opreme (grijanim ručkama i sjedalom...amortizerom upravljača...tempomatom...TFT zaslonom....led osvjetljenjem, skid plateom....nosačima za kofere itd) odlične udobnosti i završne obrade za stvarno pristojnu cijenu.
Tema otvara neka piitanja:
kupis Bavarca F seije npr F850 Adv i dobijes kineski agregat ili uzmeš Kineski brand u ovom slučaju sa KTM-ovim agregatom i ostalim brandiranim komponentama?!!
A razlika u cijeni?....hmmm
U akciji 800mt touring 9.225€ + ppmv.....( oko 10.000€ ukupno).
Uplatio kaparu...pa budemo vidjeli.

Cijena je s ppmv samo 10 ?
Sad sam se i ja iznenadio.
U jesen 2022 kad sam bio u slavoniji s motorom parkao sam baš kraj takvog. Zg table su bile i na prvu nisam skužio o kojem se motoru radi. Djeluje sve kvalitetno.
 
Redovna cijena
10.850€ + ppmv za Touring
9.750€ + ppmv za Sport
Bila je akcija 15% samo 4 dana i meni slučajno iskocila u sub. navecer....pogledao malo yt ...pročitao neke recenzije i vidim da je dosta hvaljen
 

Attachments

  • 22_800MTT_02.jpg
    22_800MTT_02.jpg
    160.9 KB · Views: 0
  • cfmoto_800mt_touring-ktge-528x329gazzetta-web_528x329.jpeg
    cfmoto_800mt_touring-ktge-528x329gazzetta-web_528x329.jpeg
    31.1 KB · Views: 0
  • CF800MT-Touring.jpg
    CF800MT-Touring.jpg
    182.3 KB · Views: 0
Last edited:
  • Wow
  • Like
Reactions: Boogie and hondimir
A super. Sretno.
Iako i ktm 790 2023 je 12 000.
Također se radi kod njih.

Jedina mana može bit nedostatak servisne mreže za cf.
 
  • Like
Reactions: cika KURE
CF a bas ovi motor pratin vec neko vrime
Ako se oce kupit novi motor to je to
Samo je caka mozebitno jel…servis
I naravno ka polovni……
 
Respektiram CF Moto jer je kinez od glave do pete, i ne skriva tu činjenicu.
Nije zombificirani talijanski brend s u kineskom vlasništvu tipa Benelli.
 
  • Like
Reactions: diesel power
Od "kineza" quadova ti je GOES i CF osjetno iznad linhai.. ;) iako se kao stavljaju u isti koš i imaju iste mašine, linhai je daleko lošije izvedbe od navedenog dvojca (GOES i CF) .. (y)

Da, CF se dosta probio kvalitetom i dizajnom, a GOES je ista firma u vlasništvu CF Mota, samo je orijentirana na jeftinije modele od CF Mota... imam Goes Iron 400 i vrlo sam zadovoljan, sa dvije osobe na cesti lako dosegne 95 km/h, snage dovoljno da se i sa dvije osobe lako bori i sa srednje do zahtjevnijim terenima, iako mi služi više na kućnoj plantaži sa zalijevanje i gnojenje, ali izvedem ga nerijetko i po šumi na pokoji izlet, kada ima snijega i drift po livadi je veliki gušt...
 
U Motoreviji kolovoz-rujan 2022 CF Moto je uspoređen u testu sa Stromom 1050 i F750GS-om, i dano je dosta dobrih dojmova, osobito je 800 MT u opremi nenadmašan je ru startu dobiješ skoro sve što trebaš, set bočnih kofera i topcase included, kao i najveći LCD od 7" i još puno toga... od tri motocikla bio je treći na testu, no zaostao je za F750 samo nekoliko bodova (što je sitnica u odnosu na 45 kategorija bodovanja), a iza Suzukija nešto oko 15-ak bodova, no teško je tu govoriti o usporedbi u nekom smislu jer je Suzuki 230 ccm i 10+ konja jači... zanima me, vjerujem kao i ostale, čuti dojmove od nekoga "od nas" onako, live - u smislu da je to nešto tu blizu i nekako životnije od čitanja novinarskih tekstova.
 
  • Like
Reactions: e39
U Motoreviji kolovoz-rujan 2022 CF Moto je uspoređen u testu sa Stromom 1050 i F750GS-om, i dano je dosta dobrih dojmova, osobito je 800 MT u opremi nenadmašan je ru startu dobiješ skoro sve što trebaš, set bočnih kofera i topcase included, kao i najveći LCD od 7" i još puno toga... od tri motocikla bio je treći na testu, no zaostao je za F750 samo nekoliko bodova (što je sitnica u odnosu na 45 kategorija bodovanja), a iza Suzukija nešto oko 15-ak bodova, no teško je tu govoriti o usporedbi u nekom smislu jer je Suzuki 230 ccm i 10+ konja jači... zanima me, vjerujem kao i ostale, čuti dojmove od nekoga "od nas" onako, live - u smislu da je to nešto tu blizu i nekako životnije od čitanja novinarskih tekstova.
A bmw u tom testu je kinez?

Loncin GS
 
  • Like
Reactions: gvo
Gle, uvijek je razlika Kineza od "Kineza", jer nije svaki Kinez - "Kinez" samo zato jer je proizveden u Kini. Pod Kineza podrazumijevam ono što je osmišljeno, razvijeno i proizvedeno u Kini, što je kineski proizvod i dizajn, i što je reprezentativ nekakve njihove kvalitete i uspjeha.

Ima i "Kinez", a to je nešto razvijeno, dizajnirano, osmišljeno i specificirano negdje u BMW Razvojnom centru u Njemačkoj i sa zadanim specifikacijama i razinom kvalitete samo dano Kinezima da to tako i proizvedu.

Ono prvo je kineski proizvod, a ovo drugo je kineska proizvodnja. Ima fina razlika...
 
Da, CF se dosta probio kvalitetom i dizajnom, a GOES je ista firma u vlasništvu CF Mota, samo je orijentirana na jeftinije modele od CF Mota... imam Goes Iron 400 i vrlo sam zadovoljan, sa dvije osobe na cesti lako dosegne 95 km/h, snage dovoljno da se i sa dvije osobe lako bori i sa srednje do zahtjevnijim terenima, iako mi služi više na kućnoj plantaži sa zalijevanje i gnojenje, ali izvedem ga nerijetko i po šumi na pokoji izlet, kada ima snijega i drift po livadi je veliki gušt...
Hm ... nemam pojma šta reći .. ;)
GOES je po mom mišljenju (i ne samo mom) nešto sitno iznad CF-a ako smo u kategoriji niže budžetnih quadova ... U stalnom sam aktivnom kontaktu sa nekoliko ljudima koji se bave quad turama (čak ih nerijetko i ja vodim) i GOES i CF su zaista tu negdje, ali postoji ona neka mala sitnica koja bi bila na strani GOES-a .. iako je to zaista sitnica .. (y)

Ja ima CF-a 450L od nedavno i zadovoljan sam s njim .. ali dosta sam se vozio na ODES-u 1000, ali to je ipak neki drugi svijet .. :D
 
Mali update......novi model CF 800 MT Explore Edition....dodan radar...MMI zaslon 8"...michelin gume....cijena za sada ne znam koja je
 
  • Like
Reactions: Village