Cijena redovnih servisa

Ninja said:
Upravo tako, 15min uvrh glave s malim ispravkom da ne ceka dok iscuri ulje nego za to vrijeme dotegne sta treba i podmaze sta treba.

Mehanicar kome trebaju 3,5 sata za servis na 1000km bi brzo mogao zatvorit radionu i umrijet gladan,po toj racunici on na jednom radnom mjestu moze u radno vrijeme obaviti max dva jednostavna servisa... ne drzi to vodu bas....

sorry mister, mi radimo tako već 10 godina, maximalno 2 redovna servisa po mehaničaru dnevno  i servis traje 3-4 sata; pogledati normativ servis na www.mms-moto.hr/subpage/normativi.htm , pa onda izračunati potrebno vrijeme, a i oni koji su bili u servisu uvjerili su se u to.... Kratka probna vožnja prije i poslije servisa, pa npr koliko vremena treba da skineš, očistiš, ispušeš zračni filter na, recimo ZX 10 i ZX 636 ili Z 750, pa pranje lanca i podmazivanje, pa pranje motocikla, pa obvezna računalna dijagnostika, ili kontrola sinhronizacije karburatora, itd....
Ne kažem da se ne može ulje zamijeniti za 15 minuta, i steći poneki vidljivi šaraf, ali to NIJE SERVIS i mi za te radove ne stavljamo žig u knjižicu, uostalom, zamjenja ulja kupljanog kod nas je BESPLATNA...... Nekome se taj način rada sviđa, a nekome ne, ali mi za sad od njega ne odustajemo....
 
mislim da bi ovako npr.
http://210067.homepagemodules.de/f11719326_InspektionKostenUnterhalt.html

bilo preglednije, nebi bilo tolko toga za listat i citat kad se trazi info o servisu

temu za 1000km, pa za 6000km itd

ovo je samo predlog
 
gsxr600 2002god

1000km redovni servis u D kod dealera, ca.140€ je bilo

6000km HRC Dudo redovni servis+svijecice ca. 1000kn

12000km eurorent ZG redovni servis+neke sitnice i tekucine ca.1100kn
 
1. 636, 2006.
2. 1 000
3. Kaptol Cargo  :(
4. Cini mi se 943 kn (900 i nesto je..)
5. Pa ok. Zategnuli gas, valjda promijenili filter, ulje jesu sigurno...

ali sad mi treba servis na 6 000 i idem u KMS. Vele 600 - 700 kn.
 
1.KLE 500,2005.
2.25 000
3.mms-požega
4.1.887,99 kn
5.podešavanje ventila,čišćenje karburatora,izmjena ulja u vilicama,izmjena uljnog filtera,izmjena svječica,izmjena ulja u kočnici,izmjena antifriza
 
z750 / 2006
1000 km - ulje, filter, stelanje
650 kn

z750 / 2006
6000 km - ulje, filter, stelanje
650 kn - mozda nekaj vise

KMS
 
1. Hornet 600 / 2006
2. 1000km
3. Shago
4. oko 750kn (nesican se tocno)
5. Servis uredno obavljen(izmjena ulja , filtera, podmazivanje svega sto se podmazat moze  i provjera svih bitnijih dijelova motora), motor funkcionira bez ikakvih primjedbi
 
James1100 said:
Moto Guzzi Stone (vrijedi za sve California modele)
-svjećice,kom 2
-3l ulja - oko 300kn. Ovisi kaj si kupiš.
-1l u mjenjač i kardan - Castrol,80kn
-filter ulja - 50kn
-dihtung kartera (filter je unutra i treba karter skidati) - malo kn,zaboravio cijenu
...i to je sve. Interval je 10000km
Mehaničar u Ljubljani tražio 140eur za rad i dijelove..To je bila cijena za prvi servis. Dotezanje glava motora,provjera i podešavanje. Ja zadovoljan.

I napomena,Guzzi je skuplji motor pri kupovini,ali je za održavanje i u dijelovima povoljan.

I moja Nevada je prošla isto kod tog istog majstora. Dogovorili prije mejlom cijenu
oko 140 eura, dok je bilo gotovo naplatil 120.
 
mms said:
Nekome se taj način rada sviđa, a nekome ne, ali mi za sad od njega ne odustajemo....

Vidim fali tamo zdrave konkurencije,i u ZG je bilo tako prije 20 g,a vidi sad.... servis na motoru vrijednom 100000kn se napravis u naravno ovlastenoj radionici za cca 600kn na sto ode cca 300kn samo na ulje.


Doci ce to i u PZ jednom do tada uzivaj i uzmi gdje uzeti mozes (y)

NHF


 
1. Kawasaki KLV
2. servis na 6000 km
3. KMS
4. Radovi i cijene:
a) Filter ulja - 82 kn
b) Podloska cepa - 8 kn
c) Ulje - 173 kn (3,4 litre!  :shock: - ni meni ni Kazeu nije bilo jasno gdje mu uopce stane toliko jer je po specifikaciji 2.7 litara maksimum)
d) Ulje kocnica - 26 kn
e) Ruke - 292 kn

Ukupno manje od 600 kuna za servis na 6000 km, u cekanje ukljucen kapucino i tradicionalni  pokloncic. Novine sam si sam donio.

5. Na motoru slozena kutija od filtera da vise ne ispada (Suzuki tvornicki kriv; navodno u Suzuki servisima stavljaju komad spuzve ispod rezervoara da pritisce kutiju kako ne bi ispadala), posprejan lanac, podignut vizir za jedan stupanj, motor ociscen i detaljno provjeren). Svako malo me Kaze zvao do sebe da pogledam to i to ili da mi pokaze nesto...

KMS -  (y)

P.S. Nakon sto sam preuzeo motor i vec se spremao krenuti, jednim nesretnim slucajem motor je opao na pod - blazeni bili crash-barovi, steta minimalna i druga rucica od kuplunga vec kupljena...  :?
 
Ne znam gdi mi je račun,pa ću ovako:
KLE 2003.
24000km
KMS
...ulje
filter ulja
antifriz
kočiona tekućina
svjećice(2 kom :wink: )
ulje teleskopa(tvrđe,nije u redovnom servisnom intervalu)
podešavanje ventila
rastavljanje rasplinjača
podmazivanje svega i svačega(lanac,sajle,svi elektro kontakti)
završno podešavanje motora
provjera svih vijaka i matica
...sve skupa manje od 1100,00 novaca (y) :mrgreen: ,
...kavica i "špagica"za mob gratiss :neznam: :naklon: ,
..i onda,neš kupil opet kawca,bilo kojeg(u KMS-u).Bok.
 
SaleKT said:
nije on se zajebavo 3 i pol sata, kad popraviš motor, obavezno budi kraj motora u servisu, on ti ispusti ulje i čeka , kasnije samo dolije ulje, malo dotegne šarafe, sve skupa bi ti se nabralo 15 min posla
pričaš bezveze, stvarno.
 
miro said:
pričaš bezveze, stvarno.

ne nego ti kaze kakvo je stvarno stanje stvari,bez bajanja i prodavanja magle u smislu raznoraznog kontroliranja,stelanja i kajtijaznam cega sve na samo da bi opravdali cjenu od cca 1000kn po servisu.
 
1. koji motor - Yamaha FZ6 S
2. koliko km servis - 10000
3. gdje je servis rađen - Eloda, Zg
4. cijena servisa - oko 750 kn
5. vaš dojam o motoru nakon servisa - provjerio sve šarafe, kotače, spojio na komp i naštimao, podmazivanje lanca, promjena ulja i filtera...

kupio sam neke sitnice još pa je račun bio oko 850 tako da neznam točno...

naručio i TPS senzor jer je otišao kvragu :) cijena - besplatno(garancija)
 
Ma zamislite da dva zastupnika istih motora imaju razlicite cijene i pravila za odrzavanje i servisiranje istih motora!

Poznati Piccilo Racing
Za fz-6=servis na 10 000 iznosi oko 1000kn stim da ce vidit jel triba minjati svicice na motoru!

Jedan od novih Pribudic-Borcic
Za isti motor radi servis na 12000 iznosi oko 800kn stim da ce vidit jel triba minjati svicice na motoru!

Izjave i jednih i drugih mi radimo po knijgama iz servisa!
Ako uzmete motor u Pribudica radite servis na 1000 pa na 6000,a ako uzmete motor u Piccila radite servis na 1000 pa onda opet na 5000 i obavezno na 10000 mozda na 10300 plafon!
A da stvar bude jos bolja i jedan i drugi govore da imaju primjedbe na jedan drugoga od vozaca!

I sad ti budi pametan jel to normalno da se ulje minja nakon 4000,pa onda moze nakon 5000 ali ne priko jer to steti motoru,Koje ulje stavljaju zvjezdino!


P.S ovo je napisao moj prijatelj mrva-m jer on ima yamahu

ako sam falio temu molim moderatora da prebace istu
 
corky said:
Ma zamislite da dva zastupnika istih motora imaju razlicite cijene i pravila za odrzavanje i servisiranje istih motora!

Poznati Piccilo Racing
Za fz-6=servis na 10 000 iznosi oko 1000kn stim da ce vidit jel triba minjati svicice na motoru!

Jedan od novih Pribudic-Borcic
Za isti motor radi servis na 12000 iznosi oko 800kn stim da ce vidit jel triba minjati svicice na motoru!

Izjave i jednih i drugih mi radimo po knijgama iz servisa!
Ako uzmete motor u Pribudica radite servis na 1000 pa na 6000,a ako uzmete motor u Piccila radite servis na 1000 pa onda opet na 5000 i obavezno na 10000 mozda na 10300 plafon!
A da stvar bude jos bolja i jedan i drugi govore da imaju primjedbe na jedan drugoga od vozaca!

I sad ti budi pametan jel to normalno da se ulje minja nakon 4000,pa onda moze nakon 5000 ali ne priko jer to steti motoru,Koje ulje stavljaju zvjezdino!


P.S ovo je napisao moj prijatelj mrva-m jer on ima yamahu

ako sam falio temu molim moderatora da prebace istu

meni je bio na 1000 pa na 10000 i sljedeći je na 20000, preporuka servisa.
svjećice se mjenjaju na 20000, piše u redovnom održavanju....
 
Ducati 749 na 10 000km, ovlašteni Ducati servis.
140 filter goriva
100 filter ulja
200 svječice
400 i nešt ulje
i zaboravio što još uglavnom 900 i kusur materijal

plus 1200 i kusur ruke.

2198 kuna ukupno.

halo bing kako brat..... i da ne duljim...ostatak texta znate.... :mrgreen:

al yebesh mu mater... pa ipak me cure malo više gledaju....  :mrgreen:

s time da je servisini interval 10000 km uz preporuku servisera da se na 5000km promjeni filter i ulje. i naravno, ponekad pritegne koji šaraf.

Zanimljivo je da od znatnije odšarafljenih dijelova je bio nosač kokpita i svjetala i neki od nosača zadnjeg kraja. Ostalo  se ne može baš reči da je išta bilo odžarafljeno iole značajnije.
Zaključak: Tonči je vrstan majstor koji vrlo dobro poznaje materiju, ali ruke mu koštaju ko suho zlato. No da ima posla - ima - sve rastavljeno, pregledano, napravljneno. Svoj posao korektno je obavio i ja nemam prigovora. Druga stvar je što ja imam malu plaću... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

E, da, imam prigovor: psuje Boga i Isusa da mi se srce para na što sam ga na koncu morao upozoriti. Što je previše previše.  :palacdolje:
 
Kawasaki er 6 n
km 1ooo
servis Blažević-Split
Ukupno 500 kn
Prominjeno ulje,filter ulja,namazan lanac i pritegnute vide po motoru.
Pristup i profesionalnost za 5.
 
miro said:
E, da, imam prigovor: psuje Boga i Isusa da mi se srce para na što sam ga na koncu morao upozoriti. Što je previše previše.  :palacdolje:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Navikni se.
 
mate said:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Navikni se.
ne ide, ni vata u ušima ne pomaže. "kompa...."  :mrgreen:

yebemumiša, pa njega mora da kolcima tuku za pokoru nakon ispovjedi.... :wink: