Cijene osiguranja motocikala

To je jos bilo dok je alfa ima z750...ispalo mu macje oko sa drzaca registracije.
On kupia novi aftermarket drzac i sve to prijavia na tehnickom pregledu...
Naravno,posli toga,krenilo je sa auspuhom,retovizorom...itd.

Od tada su Hrvati na prosjackom stapu,zbog novih pravila na STP
 
Supertenere 750 , Laqo 662 kn sa osiguranjem vozača i putnika.
normalna cijena je 862 kn ali sada daju bon od 200kn tako da je ovo super ispalo
 
Last edited:
  • Like
Reactions: thommy
Prošle godine 863kn za GSXS 750(grawe) ove godine triglav preko komparea 1100kn uz napomenu da će od 1.8 poskupiti police pa da napravim uplatu prije.
Laqo 980kn+onaj kod za popust 813kn, a sa zaštitom bonusa 1035kn tj 858kn sa kodom.

Tražim povoljniju opciju pa cemo vidjet, u kojem trenutku se računa tih 200kn popusta na laqo?

edit: grawe ove godine 940kn(80kn skuplje nego prošle godine)
Laqo najpovoljniji 752kn bez ičega, a 860kn sa zaštitom vozača i bonusa
 
Last edited:
Prošle godine 863kn za GSXS 750(grawe) ove godine triglav preko komparea 1100kn uz napomenu da će od 1.8 poskupiti police pa da napravim uplatu prije.

Tražim povoljniju opciju pa cemo vidjet
Ja na Graweu vec 6-7 godina, ovo proljece mi bilo 200tinjak kuna manje nego prosle godine (948ccm) iako je isti bonus i sve ostale stavke su ukljucene kao i prije (ZG podrucje). Koliku ti je Grawe imao ponudu kad si se odlucio za 1100kn u Triglavu?


EDIT: moja polica je iznosila sitno vise nego Triglavova ponuda za tvoj motor, iako je moj 948ccm i tu je dosta velika razlika
 
Last edited:
Ja na Graweu vec par godina, ovo proljece mi bilo 200tinjak kuna manje nego prosle godine (948ccm) iako je isti bonus i sve ostale stavke su ukljucene kao i prije (ZG podrucje). Koliku ti je Grawe imao ponudu kad si se odlucio za 1100kn u Triglavu?
Nisam još platio, čekam ponude od svih, za mj dana mi ističe rega
 
  • Like
Reactions: 3alfa3
Nisam još platio, čekam ponude od svih, za mj dana mi ističe reg


Meni je prva ponuda Gravea bila 200tinjak kuna vise od 1100kn ove godine (na razini proslogodisnje otprilike), ali kad sam spomenuo da Compare nudi za 1100kn (mislim da se radilo o Sava osiguranju, al nisam siguran), toliko sam otprilike platio i Graweu.


Evo ponuda sa Comparea pocetkom ozujka ove godine za moj Z900:
1658743254087.png
 
  • Like
Reactions: dipsi997
Neka osiguranja su ukinula zone rizika, odn. utvrdili su medijan/prosjek (hvala firmama s flotama/taxistima s DA tablicama), tako da više nije kao prije.
U nekim mistima di je ranije bilo skuplje, sad je jeftinije, i obratno.
Samo kažem.
 
  • Like
Reactions: 3alfa3
Neka osiguranja su ukinula zone rizika, odn. utvrdili su medijan/prosjek (hvala firmama s flotama/taxistima s DA tablicama), tako da više nije kao prije.
U nekim mistima di je ranije bilo skuplje, sad je jeftinije, i obratno.
Samo kažem.
U mom slucaju je ipak trebalo ukazat na konkurenciju (15+% efekt ustede na konto toga), a cijene onih skupljih su bile smijesno visoke. 49 godina starosti, desetljeca voznje, nikad niti jedna steta isplacena sa moje police, pa ipak je bilo ponuda koje su horror
 
  • Like
Reactions: pikacu79 and Shepa
Prije 15-ak dana išao reg ovaj zadnji motor. Kažem tamo, imam tri police na 50%. Treba li pokazati da mi vežete i ovu? Kaže lik, ne triba ništa, dajte vozačku pa ćemo uz nju vezati. Cijena, čini mi se u nekoliko kuna, ista ko i kod tebe. 80 kw
 
Jel moguce da napravimo neki template da bude jos preglednije ovaj pod forum za osiguranje?

npr.

Motor: BMW R1200RT
Godina proizvodnje: 2006
ccm: 1200
Osiguranje: HOK

Dob: 35
Grad: Zagreb

popust: -30%
cijena: 1500kn

razno: osiguranje vozaca i putnice, šlepa ...

Template:
Code:
Motor:
Godina proizvodnje:[SIZE=4][B]   [/B][/SIZE]
ccm:[COLOR=rgb(226, 80, 65)][SIZE=4][B]   [/B][/SIZE][/COLOR]
Osiguranje: [COLOR=rgb(226, 80, 65)][SIZE=4][B]   [/B][/SIZE][/COLOR]

Dob: [SIZE=4][B]   [/B][/SIZE]
Grad: Zagreb

popust: [SIZE=4][B]   [/B][/SIZE]
cijena: [COLOR=rgb(226, 80, 65)][SIZE=4][B]   [/B][/SIZE][/COLOR]

razno: [I]   [/I]
 
Last edited:
Motor: ATAS
Godina proizvodnje: 2019
ccm: 998
Osiguranje:Euroherc

Dob: 33
Grad:Split

razredni bonus: -40%
cijena: 1063kn

razno: osiguranje vozaca i putnika
 
  • Like
Reactions: 71m363nd3r
te cifre mi se cine malo vise...ja upravo registrirao u Savi...osiguranje.,i daju neku pomoc, slepanje, sve u cijeni.,50%,bonus... 780 kn., i auto mi je kod njih / mozda i to igra ulogu /...,cini mi se da su povoljniji od tih vasih cifri...
 
@Paf ovisno o lokaciji a i kako se uspijes dogovorit a i ne mozes usporedivati motor koji ima tvoju kubikazu na jednom cilindru a ima ih dva
 
  • Haha
Reactions: Paf
te cifre mi se cine malo vise...ja upravo registrirao u Savi...osiguranje.,i daju neku pomoc, slepanje, sve u cijeni.,50%,bonus... 780 kn., i auto mi je kod njih / mozda i to igra ulogu /...,cini mi se da su povoljniji od tih vasih cifri...
Jbg Paf rizičnija županija,dva premijska razreda više,nemaju puni bonus i vidiš kako cifre idu u zrak,opet kad gledaš cijene za svoj motor one variraju od po par stotina kuna,ovisno koje osiguranje je u pitanju
 
Motor: Husaberg TE
Godina proizvodnje: 2012.
Ccm: 125
Osiguranje: Laqo (Croatia)

Dob: 32
Grad: Zagreb

Razredni bonus: -50 % + (-5 % keš) + (-15 % bon)
Cijena: 265 kn (kasnije je bila ponuda 215 kn)

Razno: Obavezno osiguranje