Cijene osiguranja motocikala

Jucer napravio osiguranje kod SAVA osiguranje.
-Obvezno osiguranje motocikla 50%
- 1+1 vozac suvozac
- asistencija pomoc na cesti MOTO
-ŠI
-1170ccm
= 151,40e (1140,72kn) Prosle godine CO 50% 1+1 1191,16kn
 
meni na kompare ista ponuda od prosle godine 440 kn, ove ispala cca530...zg , 500ccm (sava - asistetencija, putnici, bonus)
 
Radio sam za auto preko kompare ponude je 220-240€, sava 250€, laqo na kraju 180€. Tako da više nema najpovoljnijeg nego traži na 5 strana.
Kod zastupnika kojega poznajem dugo 205e
 
  • Like
Reactions: thommy
Radio sam za auto preko kompare ponude je 220-240€, sava 250€, laqo na kraju 180€. Tako da više nema najpovoljnijeg nego traži na 5 strana.
Kod zastupnika kojega poznajem dugo 205e


Tako nekako je bilo meni prosle godine u 3. mjesecu: zastupnik koji mi to godinama rjesava je proporcionalno bio skuplji od najjeftinije ponude sa Komparea kao u tvom slucaju, ali kad sam mu to rekao, korigirao je cijenu i iako je bio nesto skuplji i nakon korekcije, razlika je bila zanemariva, vec to sto mi dodje doma i donese policu u papirnatom obliku tih par desetaka kuna anulira visu cijenu (nemam doma printer da si isprintam policu, a volim da je u papirnatom obliku :D ) . Kako ce biti ove godine, javim.
 
Dečki, fakat ste smješni s tim ciganenjem za 10-20 eura...

Motor je luksuz sam po sebi tj.nije potreba... Daš 5-10 soma eur i onda se ciganiš s ljudima za par eura da uštediš na osiguranju...

Umjesto da platiš još par eure više i zahtjevaš da ti dignu cifre za osiguranje vozača, znači sebe....

I onda točka na i, kad dođe do štete il ozljede, pizdiš kak si malo pobral, kak neće isplatiti itd itd...

Pitam se kak radite servise il kak štedite na gumama ak ste takvi kod osiguranja...
 
  • Like
Reactions: damirko_sb
a zasto da za isti K dam vise para? konkretno, uzeo sam samo jednu ponudu jer me zvali iz komparea a imam jos mj dana do rege... SAVA cca 550kn, CO cca 650 za identicne parametre (u eurima naravno)
I zasto da dam CO sto mn vise ???pa radije te pare stavim u tank il u sebe, izvedem zenu na kolace.... po cemu je to ciganjenje???
 
Dečki, fakat ste smješni s tim ciganenjem za 10-20 eura...

Motor je luksuz sam po sebi tj.nije potreba... Daš 5-10 soma eur i onda se ciganiš s ljudima za par eura da uštediš na osiguranju...

Umjesto da platiš još par eure više i zahtjevaš da ti dignu cifre za osiguranje vozača, znači sebe....

I onda točka na i, kad dođe do štete il ozljede, pizdiš kak si malo pobral, kak neće isplatiti itd itd...

Pitam se kak radite servise il kak štedite na gumama ak ste takvi kod osiguranja...
Zvucis kao neko ko radi u prodaji osiguranja :mrgreen:
 
Dečki, fakat ste smješni s tim ciganenjem za 10-20 eura...
registriram 3 auta i 5-6 motora godišnje pa tih "10-20 eura" ispadne 300-400 na godišnjoj razini, ali meni osobno najveća prednost laqo osiguranja je da ne moram nigdje ići i nikoga moliti da me odere ko ofčicu kao što je bio slučaj s većinom osiguravatelja s kojima sam radio u prošlosti
 
Na laqo friend radio za isti auto i platio 140e - uključena zaštita bonusa i još ima vuču i asistenciju u tome, ostale odštetne cifre iste kao i kod drugih. Za 5-10€ ne budem nikog zaebavo, ali za 50e razlike idem di je povoljnije za istu stvar
 
kolko to varira... meni laqo i za auto i za motor bio najskuplje, kompare za motor najbolji za auto nis posebno (bolje dobio direkt u stanici za tehnicki)...
 
Ja sam ove god u Laqo za auto platio 580 kn manje nego prosle god u Adriatic osiguranju,sve stavke indenticne.... not good not terrible al 580 kn je nesto sta mi se ne baca...

Zato jer su svi digli po 20% kod zastupnika. Sad preko neta najisplativije...
 
Muljave s razno raznim kombinacijama pa je teško usporediti dvije "iste" police. Prije je bila cifra koja je, dodatno osiguranje putnika (tu si birao cifre) i to je to. Sad imaš zaštita bonusa, protiv tuče, za ovo, za ono itd. Ovo Laqo sam gledao prije mjesec i pol za auto, bilo mi je nekih 20% više nego Sava koju sam dobio preko Kompare. E sad, bilo je tu nekih pogodnosti, ali meni to ne "treba" nego sam htio najjeftinije sa zaštitom bonusa. Da je Laqo imalo takvu neku kombinaciju, možda bi i cijena bila slična ili čak manja.
 
  • Like
Reactions: diesel power
Sad dobio najjeftiniju ponudu sa Komparea za Z900 (obavezno osiguranje, ZG, 50% bonusa, osiguranje vozaca i putnika(ono osnovno koje u praksi ne znaci nista, ali barem da participiraju u slucaju pogreba :mrgreen: ) + zastita bonusa koja je nekih 7 eura): Croatia osiguranje, 200 eura.
Laqo jeftiniji 2 eura
(kod njih provjerio na njihovoj stranici).

Direktni telefonski poziv Croatia osiguranju: 216 eura za isto, pitao jel to krajnja cijena ili se moze "pregovarat" jer je preko Komparea jeftinije, receno da se moze (pitali kolika je ponuda sa Komparea, odgovorio im iskreno: 200 eura, kazu, sigurno se toliko moze korigirat na tu cijenu, a potencijalno i vise - trebalo bi ic osobno u poslovnicu koju sam zvao i dogovorit za vise od toga, treba tu naravno ukalkulirat i svoje vrijeme koje na Kompareu ne postoji jer je sve rijeseno u par klikova, ali cisto da znate). Uz Croatia policu se dobije i neka kartica kojom se na Crodux (valjda Petrol koji je kupio Crodux?) dobije popust od 3 centa po litri goriva do max iznosa od 53 eura ustede u roku vazenja police)

Kontaktirat cu "svojeg" agenta iz Grawea da vidim sto mi nudi ove godine pa javim i to, ali prosle godine je korigirao cijenu (za parsto kuna!!!) nakon sto sam mu rekao ponudu koju je Kompare dao i bio je blizu one najpovoljnije pa sam ostao kod njega. Prosle godine je to kostalo 170 eura preracunato, ove godine ispada 15-20% skuplje ).


Eto, za sada toliko
 
Last edited:
Ja se na kraju odlucio ipak za SAVA osiguranje posto LAQO( na njima imam vec auto) ne nudi MOTO asistenciju.
Sava mi dala za 113€ obvezno + asistencija + osiguranje vozaca i suvozaca i 50% bonus dobrodoslice kao.
 
Sad dobio najjeftiniju ponudu sa Komparea za Z900 (obavezno osiguranje, ZG, 50% bonusa, osiguranje vozaca i putnika(ono osnovno koje u praksi ne znaci nista, ali barem da participiraju u slucaju pogreba :mrgreen: ) + zastita bonusa koja je nekih 7 eura): Croatia osiguranje, 200 eura.
Laqo jeftiniji 2 eura
(kod njih provjerio na njihovoj stranici).

Direktni telefonski poziv Croatia osiguranju: 216 eura za isto, pitao jel to krajnja cijena ili se moze "pregovarat" jer je preko Komparea jeftinije, receno da se moze (pitali kolika je ponuda sa Komparea, odgovorio im iskreno: 200 eura, kazu, sigurno se toliko moze korigirat na tu cijenu, a potencijalno i vise - trebalo bi ic osobno u poslovnicu koju sam zvao i dogovorit za vise od toga, treba tu naravno ukalkulirat i svoje vrijeme koje na Kompareu ne postoji jer je sve rijeseno u par klikova, ali cisto da znate). Uz Croatia policu se dobije i neka kartica kojom se na Crodux (valjda Petrol koji je kupio Crodux?) dobije popust od 3 centa po litri goriva do max iznosa od 53 eura ustede u roku vazenja police)

Kontaktirat cu "svojeg" agenta iz Grawea da vidim sto mi nudi ove godine pa javim i to, ali prosle godine je korigirao cijenu (za parsto kuna!!!) nakon sto sam mu rekao ponudu koju je Kompare dao i bio je blizu one najpovoljnije pa sam ostao kod njega. Prosle godine je to kostalo 170 eura preracunato, ove godine ispada 15-20% skuplje ).


Eto, za sada toliko
Ja sam prije par dana dobio najjeftinije preko laqo 1070kn, motor ista kategorija kao i tvoj,tako da mi ovo tvoje zvući preskupo