Cijene osiguranja motocikala

Africa Twin
1000 cc
Registrirana krajem 9mj.
950 kn
50% bonus
Bez zastite bonusa
 
Vstrom
650 cc
779 kn Sava
50% bonus
 
2g nisam imo motor registriran na sebe.
Bilo je tri komada, jedna steta na mojoj polici.
Uzeo novi bajk, iljadu ccm u 6mj.
Euroherc 1100kn sa zastitom bonusa i jos nekim osiguranjem, ne znam sad na pamet.
Inace bi bilo ispod 1000kn.
 
sorry ako je off,ali nisam nasao nigdje drugdje da pitam.. dakle ima li itko iskustva sa LAQO osiguranjem i kako funkcionira???
 
sorry ako je off,ali nisam nasao nigdje drugdje da pitam.. dakle ima li itko iskustva sa LAQO osiguranjem i kako funkcionira???
Ja ga uzeo u svibnju. Sve riješeno preko aplikacije u nekoliko minuta i još naletio na akciju 200 kn popusta za motocikle. Bez ikakvih papira, polica ti je u aplikaciji kao i mogućnost prijave štete. Na tehničkom samo napomenuo da osiguranje imam u LAQO, teta pogledala u svom kompu i sve OK. To je koliko sam ja upoznat pod Croatia osiguranje tako da vjerujem da ne bi trebalo biti nikakvih problema.
 
Tomos APN 6
49 cc
Registrirana krajem 11mj.
267 kn
50% bonus

Usporedio sam , osigurano kod iste "kuće" ove godine:
-APN4 u 5mj. = 199kn,
-APN6 u 6mj. = 220kn,
-APN6 u 11mj. = 267kn,
.........to je 35% povećanje cijene.
 
Tomos APN 6
49 cc
Registrirana krajem 11mj.
267 kn
50% bonus

Usporedio sam , osigurano kod iste "kuće" ove godine:
-APN4 u 5mj. = 199kn,
-APN6 u 6mj. = 220kn,
-APN6 u 11mj. = 267kn,
.........to je 35% povećanje cijene.
Mene pred mjesec dana za Tomos 14M osiguranje ispalo nešto ispod 90kn (Sava)
 
Last edited:
....potrazit cu na drugim mjestima police slijedecu godinu...
 
za police mi se kompare.hr pokazao kao dobar izbor
uzmu neke podatke i onda ti posalju najpovoljnije police nekoliko osig kuca, izaberes koju oces i picis
 
za police mi se kompare.hr pokazao kao dobar izbor
uzmu neke podatke i onda ti posalju najpovoljnije police nekoliko osig kuca, izaberes koju oces i picis

Jedino što nije loše nakon par godina uzet neko treće jeftinije osiguranje direktno bez njih, onda se spuste i njihove ponude iduće godine.
Kolko sam skužio kad si kod jednih ili preko jednih, svake godine je sve skuplje, promjeniš, iduće godine ti se opet nudi jeftinije, one sljedeće ako ostaneš na istom opet bar malo skuplje itd..

Prvog kupca treba namamit, a kod postojećeg kupca pokušaš s malo većom provizijom jer uzimaš u obzir da mu je najjednostavnije i najkomfornije prihvatit tvoju ponudu za produženje. Čovjek bi mislio da je kontra al po mojim iskustvima nije.
 
  • Like
Reactions: cadjo and 3alfa3
za police mi se kompare.hr pokazao kao dobar izbor
uzmu neke podatke i onda ti posalju najpovoljnije police nekoliko osig kuca, izaberes koju oces i picis
tako sam ja prosle godine, cisto informativno, "moj" agent osiguranja je skinuo cijenu na nivo najpovoljnije Kompareove ponude pa sam ostao kod njega i dalje.

Zanimljivo: jucer me nazvao Kompareov agent kao da sam jucer online kod njih provjeravao pa zato zove, a nisam, jedini put kad sam gledao je bilo prosle godine u ovo vrijeme (rega mi je pocetkom 3. mjeseca). E sad, il neko ima moje podatke pa pregledava, ili on laze :mrgreen:
 
Jedino što nije loše nakon par godina uzet neko treće jeftinije osiguranje direktno bez njih, onda se spuste i njihove ponude iduće godine.
Kolko sam skužio kad si kod jednih ili preko jednih, svake godine je sve skuplje, promjeniš, iduće godine ti se opet nudi jeftinije, one sljedeće ako ostaneš na istom opet bar malo skuplje itd..

Prvog kupca treba namamit, a kod postojećeg kupca pokušaš s malo većom provizijom jer uzimaš u obzir da mu je najjednostavnije i najkomfornije prihvatit tvoju ponudu za produženje. Čovjek bi mislio da je kontra al po mojim iskustvima nije.
Eto, napisao u postu prije ovog: "svog" upoznam sa ponudama i odma se cijena korigira. :)
 
  • Like
Reactions: BreakM
zanimljivo, morat cu pokusat

al znam za to da moras mjenjat ili "prijetit" inace te samo sisaju
 
btw, jel neko ove godine regao motor? Kakve su cijene osiguranja, jesu bitno poskupile kao i sve ostalo?
 
Evo jedne od ponuda koju sam zamolio da mi naprave.

1676571817585.png
 

Attachments

  • image_2023-02-16_192253218.png
    image_2023-02-16_192253218.png
    62.8 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: thommy