Dobre prilike u oglasima

Kad kupujete polovno, dolazite li isprobat sa kovertom u džepu i odmah da/ne ako vam se svidi ili prespavate odluku i još malo razmislite?

Pišem ovo sa posla slomljenog srca jer sam jučer popodne gledao auto koji mi se svidio i reko prespavat ću i sutra javiti, 2 sata kasnije "auto je prodan", zadnji put sam se ovako osjećao kad me Ivona u 3. srednje odbila... Ali ruku na srce, kad sam išao motor gledat koverta je bila u džepu.
Pa me zanima vaše mišljenje/iskustva. Jel to posljedica današnjeg ludog tržišta rabljenim vozilima da sve što je dobro i za dobru cijenu ode u 24h pa ljudi hodaju okolo sa kovertama i skaču na prvu ili što?
Naravno, oduvijek.
Ako kupujem nešto znači da sam već odlučio kupiti, pare u džep i odabrane primjerke se ode vidjeti, ako je sve ok malo cijenkanja i u većini slučajeva je realizirano, ono što nije valjalo nakon probne vožnje sam odmah rekao što mi se ne sviđa i odustao.
Jedino sam kaparu dao za stan kad smo kupovali, ostalo sve odmah sve na stol i gas doma.
Pokušavam shvatiti neodlučne ljude koji gube svoje i tuđe vrijeme na prespavat ću i moram još razmislit, i kad razmisle uglavnom je kasno, i ne mogu to razumejti, pa što imaš još razmišljat, našao si motor koji ti se sviđa i koji tražiš, nazvao i otišao kod lika, probao i sve ti je ok, brate, sjedaj i gas doma.
Iskreno predzadnji auto mi bilo žao ljudi, mladi par bio pogledat i provezli se autom, i isto kao javit ćemo se sutra idemo još neke pogledat i sl, popodne došli tata i kćer probali, otišli do servisa gdje je održavan, i bez cijenkanja platili i odvezli auto doma, sutra zovu ovi da bi kupili, jbg. prodano.
Najbolji su mi oni koji odmah preko telefona nude cijenu svoju, to ja tako s guštom kažem može, prodano..... i onda kreće vađenje iz govana pa ne mogu doći pa ne mogu sutra ili pare su mi još oročene, ulgavnom nikad se ne jave više, iglavnom onaj tajac i tih par sekundi tišine nakon mog može e to je neprocjenjivo.
 
  • Like
Reactions: Village
Pokušavam shvatiti neodlučne ljude koji gube svoje i tuđe vrijeme na prespavat ću i moram još razmislit, i kad razmisle uglavnom je kasno

Razumijem, i ovo mi je škola jbg, prihvaćam. Ali čisto da dočaram, "razmislit ću" je uglavnom zato što se često radi o iznenadnom i ne-malom trošku. Neki listaju oglasnike iz zabave, neki traže nešto ali prave prilike su rijetke. I onda kad iskoči neki npr motor koji si želio za dobru cijenu treba ne znam 11k eura u ruci odmah SADA, zovi čovjeka i trči. A možda si ovaj mjesec bojler mjenjao ili si mislio kupiti gume i veliki servis i kožno odjelo i Arai idući itd.
 
ma evo ja još bacim oko na cijene, iako sam nedavno uzeo drugi motor...
pa nemogu ja razumit da ekipa za Versysa 1000, 2015.-2016. godina (novija linija) sa oko 50 tkm traže 9k€... a ovi oko 2018-2020. redovno prelaze 10-12 k€...
a novi košta 14.000€... goli motor, ali radi se u istoj tvronici kao i oni nabrijani.... možemo mi sad o kuferima, opremi, to ka nešto vridi, je vridi... al pri tim iznosima i omjerima, meni je draži goli novi motor i da prvi prnem u sic, od kufera i grijača ručki...
 
pa nemogu ja razumit da ekipa za Versysa 1000, 2015.-2016. godina (novija linija) sa oko 50 tkm traže 9k€... a ovi oko 2018-2020
A bokte, ja za svog 2019 (model 2018) sa 12000km na satu jedva 8400 izvukao. Ovamo ti Versysi nisu bas omiljeni.
 
ma evo ja još bacim oko na cijene, iako sam nedavno uzeo drugi motor...
pa nemogu ja razumit da ekipa za Versysa 1000, 2015.-2016. godina (novija linija) sa oko 50 tkm traže 9k€... a ovi oko 2018-2020. redovno prelaze 10-12 k€...
a novi košta 14.000€... goli motor, ali radi se u istoj tvronici kao i oni nabrijani.... možemo mi sad o kuferima, opremi, to ka nešto vridi, je vridi... al pri tim iznosima i omjerima, meni je draži goli novi motor i da prvi prnem u sic, od kufera i grijača ručki...
ETo to je bio razlog da je kolega kupio novi z900, 11300 €, kad je vidio cijene rabljenih nije razmišljao trena.
 
Mogu stavljati sta hoce, ne znaci da ce prodati za te novce.
bogami ovi stariji za 6-7-8 k€ idu... pratio sam ih par... ove skuplje nisam ni pratio jer nisam imao toliki buđet. pa ti ja to ni ne gledam kad kupujem, al evo sad bacim oko...
prodavao se jedan u DKS 2013., 50tkm, za 7400€ i otiša...
 
onda kupuješ krivi motor, meni je neko pravilo i za motor i za auto, ako nemam na računu bar 3x vrijednost motora ili auta, onda ga ni ne kupujem.
Meni je putni trosak skoro 600e a radim 30k km godisnje za posao. Da uzmem sandero lpg na kredit u 4-5 godina ga isplatim iz putnog troska. Jedino kasko i odrzavanje dio bi morao iz plaće financirati. Ovako vozim stari kramp dok mi ne dopizdi ulagat.... I gledam drugi stari kramp za kupit da vozi par godina opet...
 
Cbr 1000 2008 uzeo lik 7 soma eura em farbana em km laž teška jednostavno ne vjerujem da toliko plate ljudi
 
dok čovjek za skemijani tuono vulgaris bez pola dijelova skipa 4500 onda je to stvarno znak da je svijet ošo u krasnu božju mater!
i onda me takav zove i bez pol srama se cigani za 10 eura..širokotipolje majstore
 
"razmislit ću" je uglavnom zato što se često radi o iznenadnom i ne-malom trošku.

Iznenadan nije jer si znao da ćeš morati kupiti, a i da je trošak ne-mali si znao onog trena kada si ga odlučio ići pogledati... to je spika "jebo bi ali da ne uđe", tako da kada padne odluka to više nije iznenadno, u biti je uvidom u oglas tada sve već poznato.

Po meni je ta spika "vidjet ću" puno prije šifra da se više nećemo vidjeti, jer je u toj šifri skriveno razočaranje, ali moguće i ucjena prodavatelju tipa "hitno spuštaj cijenu dok sam još na dvorištu"...
 
  • Like
Reactions: Luke
ma evo ja još bacim oko na cijene, iako sam nedavno uzeo drugi motor...
pa nemogu ja razumit da ekipa za Versysa 1000, 2015.-2016. godina (novija linija) sa oko 50 tkm traže 9k€... a ovi oko 2018-2020. redovno prelaze 10-12 k€...
a novi košta 14.000€... goli motor, ali radi se u istoj tvronici kao i oni nabrijani.... možemo mi sad o kuferima, opremi, to ka nešto vridi, je vridi... al pri tim iznosima i omjerima, meni je draži goli novi motor i da prvi prnem u sic, od kufera i grijača ručki...
Ma do prije 5 g nitko nikad, ali bas nikad niti u autu, a kamoli motoru nije moga racunat i dobit lovu za dodatnu opremu. Samo si moga prije prodat za istu lovu od ovog drugog bez dodatne opreme. Nitko nije dobija vise na racun opreme. Drugo vrime danas
 
  • Like
Reactions: Village
CBR 1000 RR sc59
2010. kupljena u salonu
28000km
nove gume
nikad padano,kao nova,pun tank

zadnji štender poklon

ko prvi sa 7000€ njegov motor
 
CBR 1000 RR sc59
2010. kupljena u salonu
28000km
nove gume
nikad padano,kao nova,pun tank

zadnji štender poklon

ko prvi sa 7000€ njegov motor
Svaki cigo svog konja hvali :ROFLMAO:
Nisi kompetentan da svoj oglas ubacis u "dobre prilike u oglasima"
 
  • Like
Reactions: Octane
Neka nitko ne zamjeri, ali zasto se motorima starijim od 5godina redovito pripisuje "kao nov", "kao iz salona"??

Svaka cast, netko mozda njeguje i polira svaki dan taj motor, al kad vidim opis 'kao nov' na motoru, prvo pogledam godiste: 2008. (nebitno) onda pogledam koja je danas godina, vidi 2024. je, i preskocim oglas.
 
Neka nitko ne zamjeri, ali zasto se motorima starijim od 5godina redovito pripisuje "kao nov", "kao iz salona"??

Svaka cast, netko mozda njeguje i polira svaki dan taj motor, al kad vidim opis 'kao nov' na motoru, prvo pogledam godiste: 2008. (nebitno) onda pogledam koja je danas godina, vidi 2024. je, i preskocim oglas.
To ti je nuspojava koje se reflektira kao lancana reakcija, isto kao cijena jedna a druga u zamjeni :ROFLMAO: