Dobre prilike u oglasima

Neka nitko ne zamjeri, ali zasto se motorima starijim od 5godina redovito pripisuje "kao nov", "kao iz salona"??

A zašto to ne bi bilo, on ne tvrdi da je motocikl nov, on tvrdi da izgleda kao da je nov, toliko je očuvan... ne kužim što ti je nejasno.

Budeš tako omalovažavao i svoj kada ga budeš prodavao?

Svaka cast, netko mozda njeguje i polira svaki dan taj motor, al kad vidim opis 'kao nov' na motoru, prvo pogledam godiste: 2008. (nebitno) onda pogledam koja je danas godina, vidi 2024. je, i preskocim oglas.

Trebao si obratiti pažnju na onu riječ KAO, i onda ne bi imao problema.
 
Obratio sam ja paznju na onu rijec KAO i imam problema kad netko nesto sto je 10, 15, 20 godina staro nazove kao nov jer nije i nemoze biti. U prodaji i oglasavanju ja cijenim iskrenost, moguce da je to samo do mene. S druge strane, nikome ja ne branim ovdje da pise u svoj oglas sto zeli da se razumijemo, jer ti sada mene tu predstavljas kao nekog tko "ne obraca paznju" i "sto se cudim kao pura dreku", a smatram da sam najnormalnije postavio upit i izrazio svoj stav.

Tvoj me pak odgovor nimalo nije razuvjerio niti mi pomogao jbg, ali hvala na trudu.

P.s. i sam prodajem motor za kojeg napisem stanje je kao na slikama, naravno to ce prosuditi svaki potencijalni kupac ako dodje uzivo vidjeti motor, ali ne pada mi na pamet pisati da je motor 2006.godiste kao iz salona.
 
Motor apoteka😂
Stanje kao iz salona?🤣🤣
Tvorničko netaknuto stanje😂😂😂
Bolji nego tvornički😂
Vozio deda 39o godište.😂😂😂😂
Nastavite niz.😎👍
 
Motor apoteka😂
Stanje kao iz salona?🤣🤣
Tvorničko netaknuto stanje😂😂😂
Bolji nego tvornički😂
Vozio deda 39o godište.😂😂😂😂
Nastavite niz.😎👍
Cijena za gotovinu 9900€
U zamjeni 12000€ :ROFLMAO:
 
imam problema kad netko nesto sto je 10, 15, 20 godina staro nazove kao nov jer nije i nemoze biti.

Zašto ne bi moglo biti? Sve ovisi na koji način ti tumačiš pojam "nov". Novo ne znači samo da je kalendarski svježe kao topla putar-štangica, nego da može i tako izgledati i imati i mnoga druga svojstva kao novo, a ponekad i bolje to novoga...

i sam prodajem motor za kojeg napisem stanje je kao na slikama, naravno to ce prosuditi svaki potencijalni kupac ako dodje uzivo vidjeti motor, ali ne pada mi na pamet pisati da je motor 2006.godiste kao iz salona.

Pa ako izgleda kao da je iz salona i radi dobro kao prvoga dana, zašto ne?
 
Neka nitko ne zamjeri, ali zasto se motorima starijim od 5godina redovito pripisuje "kao nov", "kao iz salona"??

Svaka cast, netko mozda njeguje i polira svaki dan taj motor, al kad vidim opis 'kao nov' na motoru, prvo pogledam godiste: 2008. (nebitno) onda pogledam koja je danas godina, vidi 2024. je, i preskocim oglas.
ak je motor 2007., ima 13 tkm, nigdje ogreban ili padan, uredno servisiran, uvijek u garazi, izgleda i vozi kao prvi dan


po kojem hebenom parametru on nije "kao nov"?

jedini kojeg ja mogu smislit je da ti nemas love za kupit ga kao kaj nisi imao love za kupit ga 2007.




Srki
 
ak je motor 2007., ima 13 tkm, nigdje ogreban ili padan, uredno servisiran, uvijek u garazi, izgleda i vozi kao prvi dan


po kojem hebenom parametru on nije "kao nov"?
zato šta "kao novo/salonsko stanje" i "dobro/odlično učuvano i održavano" nije isto...

meni je jedan doša i broji friževe po motoru, ko neki detektiv... a ja napisao vizulani izlged u skladu sa godinama (2008), slikao 20 slika, mehanički potpuno ispravan i uredno održavan, imam sa svoih servisa račune... i on broji friževe... naravno, nije kupija jer je bija kratak taman za ta 2 friža koje je nakon 10 min njuškanja uspija nać, a koja po njemu vride 200€...
 
ak je motor 2007., ima 13 tkm, nigdje ogreban ili padan, uredno servisiran, uvijek u garazi, izgleda i vozi kao prvi dan


po kojem hebenom parametru on nije "kao nov"?

jedini kojeg ja mogu smislit je da ti nemas love za kupit ga kao kaj nisi imao love za kupit ga 2007.




Srki
Nije nov jer nije vaza za cvijece niti umjetnicka slika u okviru.

Motor je stroj koji kad stoji ili ne vozi gubi na vrijednosti i makar stajao u vakumu, stroj star 20 godina nikad nije kao nov. Dijelovi se ne trose samo trenjem, te razumijem ja da su neki motori uscuvani i nekad i bolji nego novi kako je netko napisao, ali u oglasima mi eto to smeta.

Ali to sam ja, pa kamo da svi isto razmisljaju.. cheers
 
  • Like
Reactions: Octane
Stvarno ne kužim zašto bi to nekoga smetalo što netko za motor star par godina sa par tkm piše "KAO nov", "salonsko stanje" ili slično i zašto takva glupost zahtijeva raspravu. Meni kada piše kao nov znači da je vizualno i mehanički bez mane a ne da je nov. Pročitaš oglas, vidiš slike, ako ti to paše nazoveš i procjeniš jel se isplati ići pogledati motor ili ne.

Ovo u skladu sa godinama je teža glupost jer je to jaaaako subjektivno.
Ja sam takav da mi na motoru ne smije biti niti crtice niti mehaničkog nedostatka tj. mora cijelo vrijeme biti "kao nov" a ne u skladu sa godinama. Dok je nekome najnormalnije da mu je motor nakon 5 godina izgreban sa obje strane i ima posavijane oslonce/ručice i to je u skladu sa godinama.
 
Stvarno ne kužim zašto bi to nekoga smetalo što netko za motor star par godina sa par tkm piše "KAO nov", "salonsko stanje" ili slično i zašto takva glupost zahtijeva raspravu. Meni kada piše kao nov znači da je vizualno i mehanički bez mane a ne da je nov. Pročitaš oglas, vidiš slike, ako ti to paše nazoveš i procjeniš jel se isplati ići pogledati motor ili ne.

Ovo u skladu sa godinama je teža glupost jer je to jaaaako subjektivno.
Ja sam takav da mi na motoru ne smije biti niti crtice niti mehaničkog nedostatka tj. mora cijelo vrijeme biti "kao nov" a ne u skladu sa godinama. Dok je nekome najnormalnije da mu je motor nakon 5 godina izgreban sa obje strane i ima posavijane oslonce/ručice i to je u skladu sa godinama.
Ako normalno odrzavas motor onda se zna da boja ne moze bit salonska, da gume na stafnama nemogu bit nove, da vizir moze imat koji friz na motoru starom 16 godina... Al ok, netko kupi motor kao nov netko nov netko ovako... Svojim novcima svako gospodari...