Dobre prilike u oglasima

Za te pare bi trebao biti u super stanju i 2015g

Vidim da protezes kroz temu zestoko pitanje cijena, i slazem se sa tobom, samo sto mislim da ti se (a i svima nama) ne isplati zivcirati oko toga nego prihvatiti cinjenicu da je trenutno trziste takvo (hoces auta, hoces motora, stanova itd)..

Ljudi se ravnaju prema drugim oglasenim stvarima, sto je i logicno, jer usporedbe radi, zasto bi netko tko ima recimo ajd sad konkretno Z kad je zadnji na piku dao urednoga sa 15tkm i x dodataka na njemu i svim servisima u ovlastenom za 4000 kad ekipa prodaje po 5 onakve djumbuse sa duplo vise upotnih km i upitnih servisa?? Pa naravno da ce apropo takvih u oglasima staviti cijenu vecu.. mislim to je po meni logicno u ovim nelogicnim vremenima cijena motora..

Na stranu sad koji ce se za koliko prodati..
 
Pa vidis odma po nekoliko stvari da nije R nego "obican" tako da po pitanju toga si mogao odmah covjeku preko telefona reci da prodaje djumbus i ustedit si put..
Čovjek je išao pogledati motor u Poreč a ovaj mu je bio usput pa ga je pogledao. Tako da nije potrošio ništa. Htio je samo napisati za ostale da znaju da se netko ne zajebe
 
Vidim da protezes kroz temu zestoko pitanje cijena, i slazem se sa tobom, samo sto mislim da ti se (a i svima nama) ne isplati zivcirati oko toga nego prihvatiti cinjenicu da je trenutno trziste takvo (hoces auta, hoces motora, stanova itd)..

Ljudi se ravnaju prema drugim oglasenim stvarima, sto je i logicno, jer usporedbe radi, zasto bi netko tko ima recimo ajd sad konkretno Z kad je zadnji na piku dao urednoga sa 15tkm i x dodataka na njemu i svim servisima u ovlastenom za 4000 kad ekipa prodaje po 5 onakve djumbuse sa duplo vise upotnih km i upitnih servisa?? Pa naravno da ce apropo takvih u oglasima staviti cijenu vecu.. mislim to je po meni logicno u ovim nelogicnim vremenima cijena motora..

Na stranu sad koji ce se za koliko prodati..
Slažem se u potpunosti s tobom,i ne živciram se samo iznosim svoje mišljenje i ne dopuštam da me netko uvjerava u nešto što nije istina.
I ništa ili gotovo ništa od tih motora se ne prodaje.
Ja sam svoj z900 sa 18tkm servisnom knjižicom,prvi vlasnik, u savršenom stanju,2017g dao za 7300 eura. Tražio sam 8000 pošto sam gledao cijene na njuškalu i nitko me nije niti zvao
 
Ma sve ok, to je uvijek tako, svak oglasi koliko misli da vrijedi na temelju ostale ponude, e sad koliko je hitno ili koliko ce srece biti to je uvijek lutrija (y)
 
  • Like
Reactions: Dene
Vjeruj mi, da je na satu pisalo 28/34, ili tako neka slicna brojka, odletio bi iz garaze samo tako.
I to za vise od 6t.

znam puno takvih koji nece ni pogledat motor ako imas malo vise kilometara. evo, kolega s posla bi uzeo motor, gleda otprilike 2015 godiste ali ne smije imati vise od 20tkm. ma di ces to nac
 
  • Like
Reactions: SpoRRi
Dobro,budala uvijek ima
E jebemu sve sada.
Ako onaj zx10r, s obzirom na ostale cijene na trzistu, i ponudu razno raznih primjeraka, nije vrijedio barem 6500,onda neka sve ide u klinac.
Bemu sunce jedna crtica mu nije falila.
Ali ne, imao je realne kilometre.

To sto sam ga ja Luki platio koliko jesam(neka on kaze) ,je drugi par cipela, covik mi je napravija sasvim normalnu cijenu. 😉
 
znam puno takvih koji nece ni pogledat motor ako imas malo vise kilometara. evo, kolega s posla bi uzeo motor, gleda otprilike 2015 godiste ali ne smije imati vise od 20tkm. ma di ces to nac
Objasni mu da ne bude glup, i rob kilometara.
Prosvijetli ga, zaboga. 😜
 
  • Like
Reactions: Dene
E jebemu sve sada.
Ako onaj zx10r, s obzirom na ostale cijene na trzistu, i ponudu razno raznih primjeraka, nije vrijedio barem 6500,onda neka sve ide u klinac.
Bemu sunce jedna crtica mu nije falila.
Ali ne, imao je realne kilometre.

To sto sam ga ja Luki platio koliko jesam(neka on kaze) ,je drugi par cipela, covik mi je napravija sasvim normalnu cijenu. 😉
Nije,to što su cijena na tržištu takve to je druga stvar ali realno 10g star motor u pol cijene od novoga ne vrijedi.
 
  • Like
Reactions: pikacu79
Mislim da bi trebalo otvoriti temu koja bi se zvala Pušing.O tome se skoro ništa ne govori.Ne mislim na to koliko je stvarno pad vrijednosti nekog motora ,nego na to koliko su ljudi spremni priznati da su vozilo prodali za daleko manji iznos nego su tražili u početku prodaje.Ni jedan (ili rijetki ) motor ne nosi zlatna jaja.
 
  • Like
Reactions: pikacu79 and Dene
Meni brat kupi motor R1 2007g,znači kupi ga 2012 za 6500 eura i proda ga 2021g za 4800 eura. Jebiga takve su cijena na njuškalu pa eto toliko vrijedi.
Nema veze što je onda bio star 5 g i bez crtice a što ga je prodao 14g starog i razbijenog.
 
Samo bi rekao jednu stvar, bez da previse pametujem, a vezano za kilometre.
Autima treba racunati 15tkm na godinu, a motorima 5tkm na godinu, i to je dosta optimisticno receno.
Druga stvar je ako se zaista kupuje od clana familije, ili sl., di su nerealno niski kilometri, pa se tome moze i vjerovati.
 
Kupovna moć u Hr je mala i najvećim dijelom su zbog toga nerealne cijene na tržištu. Stalno se vrtimo oko polovnih vozila a malo je novih...

Mislim da bi trebalo otvoriti temu koja bi se zvala Pušing.O tome se skoro ništa ne govori.Ne mislim na to koliko je stvarno pad vrijednosti nekog motora ,nego na to koliko su ljudi spremni priznati da su vozilo prodali za daleko manji iznos nego su tražili u početku prodaje.Ni jedan (ili rijetki ) motor ne nosi zlatna jaja.
Uglavnom je kod nas uvriježeno da kad oglašavaš motor da se stavi neka nerealno visoka cijena da bi ti ga netko već u prvoj minuti razgovora preko telefona pitao, kolika je najniža cijena. A ako je nekom hitno, prodat će ga debelo ispod cijene. Taj vrlo brzo ode iz oglasnika ili uopće ne stigne doći do oglasnika.

Samo bi rekao jednu stvar, bez da previse pametujem, a vezano za kilometre.
Autima treba racunati 15tkm na godinu, a motorima 5tkm na godinu, i to je dosta optimisticno receno.
Druga stvar je ako se zaista kupuje od clana familije, ili sl., di su nerealno niski kilometri, pa se tome moze i vjerovati.
Ispravak, može se vjerovati i profesoru s dvoje djece ili doktoru! :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: Dene
Nije,to što su cijena na tržištu takve to je druga stvar ali realno 10g star motor u pol cijene od novoga ne vrijedi.
Ako na HR trzistu ne mozes naci jeftinije i bolje, ili na IT/Slo/De trzistu i nadjes jeftinije, ali si sa unosom tu negdje, a zapravo i neznas povjest motora, onda sta....
O cemu govorimo, tako je kako je.
Jbga, i ja bih htio imati mini helikopter za cijenu koja je u SAD, ali su na EU trzistu visestruko skuplji, i sta bi ja sad trebao, ici od prodavaca do prodavaca, i objasnjavati im da su glupii da pitaju previse.
Isto je i sa starim tenkovima u Rusiji, tamo su za djabe, kod nas bi te pitali malo bogatstvo.
Zivis tu di zivis, alo daleko od toga da ne mozes naletiti na super priliku.