Dobre prilike u oglasima

Jel mislis da i meni nije bilo tako? I sta sam trebao, ostati tu i nista ne poduzeti nego plakati okolo da mi je tesko? Ne, ja ne znam plakati, zao mi je.
Citam neki dan, lik u Mostaru, 5ero djece i vec 15 godina se hrane u javnoj kuhinji! Eeeej, 15 godina! Pa jebemu, da sam samo jednom dosao do toga da moram djeci iz javne kuhinje donijeti da jedu, bila bi carapa na glavi i u prvu banku. Ja bih robijao, ali obitelj ne bi bila gladna.
Ali, kako vec napisah, lakse je plakati i naricati nego nesto poduzeti i rjesiti problem
Samo ću se referirati na tvoj i pojasniti moj post.
Ovdje se živi relativno dobro što je dosta širok pojam.Dakle ,ako živiš u nekretnini koju su stekli roditelji ,nisi podstanar ili u nekom sličnom odnosu, ako si si na tu postojeću kuću nešto doradio ili adaptirao da poboljšaš životne uvjete sebi i obitelji onda nemaš prevelike brige kupiti bolji noviji auto ,putovati ponešto ,ljetovati negdje bez nekog velikog stresa.
Ali ,ako se trebaš skučiti ,imati obitelj,sve što u sljedu ide.,a trebaš gradilište ,hrpu dokumenata,građevinske i ine dozvole,a nemaš suport od roditelja sa svoje ili sa strane buduće izabranice onda si kao radnik ,djelatnik,s recimo plaćom od bivših devet ,deset tisuća kuna u današnjim eurima,doslovno u banani.Ne možeš razmišljati o nikakvom motoru niti sličnim atributima nego jednostavno spakiraš kufer i kreneš.Samo za to treba imati jaja ,ponešto kuronje i primiti se posla.Oa bila to i Srkijeva mješalica koja se ovdje stalno spominje.Ali mnogi ta jaja nemaju niti će ih ikad imati.Ali kukanje i traženje svih mogućih krivaca,e to ide,ide,ideeee.😎
 
ja u svome okruženju ne vidim nikoga tko jedva spaja kraj s krajem, kupuju se auti, stanovi, grade se kuće, odlazi se na putovanja na praktički mjesečnoj bazi..

..ali očito su moroni haer ogledni primjerak današnjeg jada i bijede ovog društva, konstantnog kukanja, zazivanja prošlih (naravno, boljih) vremena i ogorčenosti sistemom i globalnom politikom u kojoj svaki drugi dan svijet odlazi u kurac zbog nekih banalnih razloga

zato najbolje nadrobit još 100 stranica u korona temi i tada će se svima koji su pružili otpor sistemu na društvenim mrežama osmijehnuti SREĆA i počet će živjeti u blagostanju koje su im oduzeli bil gaytes i pfizer, a cijene motora na njuškalu će se prepoloviti
vidiš ono što želiš vidjeti

ja znam dost ljudi koji jedva spajaju kraj s krajem, krpanje svaki mjesec, ak rikne stara krama od auto tanko se jede slijedeći mjesec

prošla vremena su im bila bolja, zato ih se sjećaju. a ko je kriv….svakom neko🧟‍♂️



Srki
 
9.2007.-4.2008. 3500 kn Plin
5.2008.-4.2009. 5200 kn Plin
5.2009.-8.2012. 4200 kn Interspar
9.2012.-sada 1500-2000€ Kruzer

Interspar danas 700€
Član familije radi za 800€, ne može postići 1000€ na 5 prijava za novi posao nakon 1100€ u Casinu.
Zato se ide van, ne zbog lijenosti i nerada.
 
9.2007.-4.2008. 3500 kn Plin
5.2008.-4.2009. 5200 kn Plin
5.2009.-8.2012. 4200 kn Interspar
9.2012.-sada 1500-2000€ Kruzer

Interspar danas 700€
Član familije radi za 800€, ne može postići 1000€ na 5 prijava za novi posao nakon 1100€ u Casinu.
Zato se ide van, ne zbog lijenosti i nerada.

Pa bolje ti je radit u Interspara nego na brodu za te novce.
 
A stan, režije, motor i auto?
Ljetovanje?

10 godina navigajes i nisi napredova?
Jesi placen kad si doma?
Ko ti placa doprinose?
Kakve su ti rotacije?
Pa mornar i mazac ima bolju placu?
 
Hotel Mgmt danas.
Bez Pomorskog fakulteta.
Počeo sa čišćenjem kabina pa Supervisor na palubi pa Mgmt.
Ne.
Sam sebi.
5-9 mj. brod 2-5 mj. doma.
Sada imaju manje, Indija i Filipini 1200€.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: s2r
Hotel Mgmt danas.
Bez Pomorskog fakulteta.
Počeo sa čišćenjem kabina pa Supervisor na palubi pa Mgmt.
Ne.
Sam sebi.
5-9 mj. brod 2-5 mj. doma.
Sada imaju manje, Indija i Filipini 1200€.
čekaj, ti si npr. 9 mjeseci na brodu i 3 doma, ta 3 mjeseca doma ne dobivaš plaću?
 
Sasvim normalno u pomorstvu. Nekad prije je to bio češći slučaj da je stalna plaća danas sve rjeđe i rjeđe
 
dali ali dobijes vise kad si na brodu. meni je frend 3 doma 3 na brodu i mogao je birati. dali zeli dobivati placu od 6 mjeseci u 3 mjeseca pa nista dok je doma ili ce mu razbit placu da dobiva isto kad je na brodu i kad je doma