Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

desmosedici said:
Prati li ko cestovni biciklizam... :misli: :shock:

Ja pratim i vozim  :mrgreen: nisam krmak da se valjam po blatu i druge da gledam  :LOL:
 
Pratim i guštam.
U subotu pretposlijednja etapa Gira, 218 km od Caldes Val di Sole do Stelvija, sa brutalnim usponima na Mortirolo (visina 1718 m, dužina 11,4 km, visinska razlika 1202 ,. prosječni nagib 10,5%, max. nagib 22%) i Stelvio (v. 2757 m, d. 22,4 km, v.r. 1548 m, p.n. 6,9%, m.n. 12%). Koliko sam zbrojio, ukupna visinska razlika na toj etapi je oko 7000m. Tu će biti strahovita borba nekolicine vodećih da slome jedan drugoga. Pa čak i ako se to dogodi, Giro neće biti gotov jer je poslijednja etapa kronometar od 31,5 km gdje neće nedostajati dramatičnosti!
 
Dylan said:
Pratim i guštam.
U subotu pretposlijednja etapa Gira, 218 km od Caldes Val di Sole do Stelvija, sa brutalnim usponima na Mortirolo (visina 1718 m, dužina 11,4 km, visinska razlika 1202 ,. prosječni nagib 10,5%, max. nagib 22%) i Stelvio (v. 2757 m, d. 22,4 km, v.r. 1548 m, p.n. 6,9%, m.n. 12%). Koliko sam zbrojio, ukupna visinska razlika na toj etapi je oko 7000m. Tu će biti strahovita borba nekolicine vodećih da slome jedan drugoga. Pa čak i ako se to dogodi, Giro neće biti gotov jer je poslijednja etapa kronometar od 31,5 km gdje neće nedostajati dramatičnosti!

jebenica.....

baš je napeto.....

prava stvar za Cigija i Miceka, mogu si tajice uspoređivat.....totalno brutalno....

ono, drama.....



Srki
BK Tovar
 
Srki said:
jebenica.....

baš je napeto.....

prava stvar za Cigija i Miceka, mogu si tajice uspoređivat.....totalno brutalno....

ono, drama.....



Srki
BK Tovar
E moj Srki...
Čini se meni da i ti ne vidiš dalje od nosa...
Ako te ko pita oni u 20 dana na šta voze(giro d Italia ili tour de farnce) naprave oko 2500-3000kn) Skoro ko tmax-aši o 7 godina dok otplaćauju kredit...
A da ne govorimo koliko naprave u baznom tj. pripremnom dijelu godine  (y)
 
Tour i Giro idu po  cca 3400 km.Visinske razlike kakvih 30 000 - 35 000 m.
Godišnja kilometraža profi bicikliste ... 36 000 - 37 000 km.

To ne radi skoro nijedan biker ...a mnogi ni u dve,tri godine ...
 
desmosedici said:
E moj Srki...
Čini se meni da i ti ne vidiš dalje od nosa...
Ako te ko pita oni u 20 dana na šta voze(giro d Italia ili tour de farnce) naprave oko 2500-3000kn) Skoro ko tmax-aši o 7 godina dok otplaćauju kredit...
A da ne govorimo koliko naprave u baznom tj. pripremnom dijelu godine  (y)

niš nisam rekel, samo kak mi je to malo dosadno i to je sve

kolega veterinar koji prati Giro je sportski tip i svako malo je sa trkaćim Pinarello bajkom tu u Zg, radi svaki drugi dan 250 km, usput opraši par kravica i koju gazdaricu

tak da mi nemoj pričat kak ja nekaj ne kužim

ok, ove sa T-Maxom ne kužim... :mrgreen:


Srki
 
PG said:
Tour i Giro idu po  cca 3400 km.Visinske razlike kakvih 30 000 - 35 000 m.
Godišnja kilometraža profi bicikliste ... 36 000 - 37 000 km.

To ne radi skoro nijedan biker ...a mnogi ni u dve,tri godine ...

uff a ja mislio da stojim solidno s svojih 5000-5500km godišnje :mrgreen: :mrgreen:

još uvjek bolje nego tmaxovci :jesus:
 
Srki said:
niš nisam rekel, samo kak mi je to malo dosadno i to je sve

kolega veterinar koji prati Giro je sportski tip i svako malo je sa trkaćim Pinarello bajkom tu u Zg, radi svaki drugi dan 250 km, usput opraši par kravica i koju gazdaricu

tak da mi nemoj pričat kak ja nekaj ne kužim

ok, ove sa T-Maxom ne kužim... :mrgreen:


Srki
Dosadno ti jer nisi probao nikad....
Pinarello mmmmm....
Aj slikaj ga pa nabci koju sliku da počmem svršavat  :mrgreen: :LOL: (y)
 
trebal bi pomoć....koji dućan je najkvalitetniji, odnosno, da ima fer cijene? Ako tko ima volje da mi izbaci par best buy oko 3000kn do recimo max 3500kn, ajd ak je neki supertruper prilika išao bi i do 4000kn....gledam pa se gubim u specifikacijama, postoji li kakva tražilica pa da mi usporedi bicikle? Fancy disk mehanički ili hidraulički je uvjet
Kupoval bi ga na rate jer keš jbga, nema se baš a vozil bi se!
Koju marku da uzmem, povoljnije a kvalitetnije, ja bi da stisnem a da se ne userem :mrgreen:
Ajde pomagajte

Edit; pošto ide na rate onda cijena do 5000kn max max
 
jolly the roger said:
mehanički disk izbaci iz jednadžbe.
[/quote
Ma znam,sve iznad 3,500kn je hidraulicke kocnice,makar,imal prilike vozit diskove na sajlu i to isto koci ok,malo jace stisnut i nema brige
 
Hajmo malo pogadjana  :mrgreen:


Jel neko zna model ovog Specializeda?I ovog drugog rama makar ko je proizvodjac?

Dobijam to u neki stari dug pa da vidim sta da radim?
 
Lovro Vz said:
trebal bi pomoć....koji dućan je najkvalitetniji, odnosno, da ima fer cijene? Ako tko ima volje da mi izbaci par best buy oko 3000kn do recimo max 3500kn, ajd ak je neki supertruper prilika išao bi i do 4000kn....gledam pa se gubim u specifikacijama, postoji li kakva tražilica pa da mi usporedi bicikle? Fancy disk mehanički ili hidraulički je uvjet
Kupoval bi ga na rate jer keš jbga, nema se baš a vozil bi se!
Koju marku da uzmem, povoljnije a kvalitetnije, ja bi da stisnem a da se ne userem :mrgreen:
Ajde pomagajte

Edit; pošto ide na rate onda cijena do 5000kn max max

POgledaj si Felt bicikle, gore kod tebe je uvoznik, ima neke akcije stalno, malo su skuplji od prosjeka, za iste komponente, ali rama je lakša dosta, a poslije ga nadograđuješ po želji...
Ovaj npr: http://www.njuskalo.hr/mtb-bicikli/felt-q520-ducana-oglas-5207392
 
Slucajno danas u Intersportu gledam bicikle...kakva je marka Genesis?
Zanimljiv bicikl je bio, 29tka, hidraulicni diskovi, mislim da nije bil shimano prijenos al vjerujem da nije bil neki srot..
Cijena 5000kn, 20% off, zaci 4000kn, to bi bila jebacka cijena, kaj ne
 
Pa i ne bas,

Felt sad ima akciju (gledam kod kolege vjerojatno je i u drugim trgovinama) q620, sa 5500kn na 3500kn... hidraulika, jedino mjenjaci nisu nesto ali ajd

ili kao sto sam ja uzeo Wheelera Pro 20 sa hidraulikom, nazad Deore naprijed Alivio... za 3500kn  (y)


4000kn nije malo novaca, pogotovo ak se radi o nekom sumnjivom prijenosu (za te novce bi trebao imati minimum Alivio ako ne i Deore da ne znam kakva je rama  :mrgreen:)

Evo dvije od danas, tura je trajala od 16:00 pa sve do 20:30 nekih 35-40km svakakvih puteva :021: (jebiga uletio je ovaj Scott) - pita frendica dal moze nasloniti, ne mogu odbiti sta da vam kazem  :LOL:

 
šta ti je to nabuđeno na žbicama,btw dobre boje
....fail,tvoj nije ovaj scoot..kakav si ti to rejser imas nogaru na biciklu?