Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

grgaSH said:

cemu se smijes? tupavom photoshopu ili necemu drugome?
 
lb said:
cemu se smijes? tupavom photoshopu ili necemu drugome?

ti si to skuzio po pixelima  :LOL:
 
Ajmo dakle ukratko...
Probauljao sam po posljednjih 30ak stranica, koristio umobolnu tražilicu, ali našao nisam ništa. Ne kažem da nema :brush:
Dakle nekako sam se odlučio na povijesni iskorak na SPD pedale (ne SID, nisam se učlanio Milanoviću :mrgreen:). E sada, pošto će mi to biti kRRštenje, nisam pametan.
Guglao jesam, ali kao i obično, samo sam još gluplji (što istini za dušu i nije teško postići u mojem slučaju :LOL:)
Ja bi neki katolički, proeuropejski SPD za mene, hobita, hrvata, katolika, proeuropejca, MTB amatera, ali da po potrebi mogu i sa normalnom tenisicom gaziti po njemu.
Ima li itko ikakvo suvislo mišljenje ili preporuku? :mrgreen:

I da, ako to utržim pozvat ću sve na svečani prijem na kojem ću nesmiljeno padati sa bicikle zbog neotkopčane cipele/tenisice na veselje nazočnih uzvanika... :bis:
 
Dawg said:
Preporučam za "komjuting" i "neozbiljne vožnje prirodom". I kad/ako ih kupiš stavi si odmah na najmanju silu otpuštanja. Prednost je da se iz njih noga otkopča i potezom ukoso i povlačenjem gore ako je veeelika panika  :wink:

:misli:

kako to radi, mislim pa kako vučeš na uzbrdici na primjer??
 
mv_agusta said:
:misli:

kako to radi, mislim pa kako vučeš na uzbrdici na primjer??

U panici uvijek potegneš "malo" jače nego u normalnoj vožnji  :mrgreen:
Jednom ili dva puta mi je taj "feature" pomogao da mi noga ne ostane ukopčana i ne razvali zglob (što se dogodilo mom frendu zbog kanalića uz prugu na Ilici).
 
ja sam prvo nadobudno okrenuo za puni krug onaj imbus za štelanje sile  :mrgreen:  Odma sam otišao na Dotrščinu pobat kak je, završilo tak da sam opo 2 puta na uzbrdici (totalno zaboravio kak se iskopčava i da sam ukopčan ,  :mrgreen: vučem gore dole a nejde van :LOL: :LOL: i bam na stranu  :LOL: :LOL: onda sam odlučio smanjit za još pola kruga, to je bilo ok, ali onda.... znači najgluplji pad ikad, najviše bruke ikad...  Vozim se po savskoj bezveze, dođem do semafora na kojem je bilo crveno, fino stanem i primim se ko i uvijek s rukom za semafora, bez spuštanja nogu (i iskopčavanja naravno  :mrgreen: ) krenem vadit s ovom drugom rukom mobitel, bila mi je stigla neka poruka. Okrene mi se fino volan, bajk krene u stranu, ja instinktivno krenem spuštat nogu ali nejde i nejde  :mrgreen:  :mrgreen: bajk se naginje sve više i ja se motam oko stupa nekak se držim s obje ruka za stup a bajk sve više pada skup samnom, totalna agonija, još je bila neka treba normalno pored... borba trajala sigurno 10 sekundi dok nisam poljubio pod i otkopčao se  :mrgreen:  ova me pita jesam dobro, velim da, samo mi je ponos jako povriđen  :LOL:

Sad nakon kojih mjesec dana sam se več lagano naviknuo, uz brijeg bilokakav i po cesti je razlika nebo i zemlja naspram flata, čak mi je prirodnije opčenito pedalirat s spd-om, neznam zašto.
Nizbrdo mi je malo čudno, pogotovo na strmim dijelovima, trebam se još malo priviknut, na skokovim je odlično kao i na korjenju, kamenju i sličnom, bar si siguran da ti noga neće past  s pedale ko kak zna s flata. Suma sumarum zadovoljan sam s spdom  (y)
 
Dawg said:
Preporučam za "komjuting" i "neozbiljne vožnje prirodom". I kad/ako ih kupiš stavi si odmah na najmanju silu otpuštanja. Prednost je da se iz njih noga otkopča i potezom ukoso i povlačenjem gore ako je veeelika panika  :wink:


vis ovaj dio nsiam znao.. istina jos nisam isprobao paniku hahaha.. a moram i suze nabavit.. nis, sljedeci tjedan malo opet do slovenije
 
fico_199 said:
ja sam prvo nadobudno okrenuo za puni krug onaj imbus za štelanje sile  :mrgreen:  Odma sam otišao na Dotrščinu pobat kak je, završilo tak da sam opo 2 puta na uzbrdici (totalno zaboravio kak se iskopčava i da sam ukopčan ,  :mrgreen: vučem gore dole a nejde van :LOL: :LOL: i bam na stranu  :LOL: :LOL: onda sam odlučio smanjit za još pola kruga, to je bilo ok, ali onda.... znači najgluplji pad ikad, najviše bruke ikad...  Vozim se po savskoj bezveze, dođem do semafora na kojem je bilo crveno, fino stanem i primim se ko i uvijek s rukom za semafora, bez spuštanja nogu (i iskopčavanja naravno  :mrgreen: ) krenem vadit s ovom drugom rukom mobitel, bila mi je stigla neka poruka. Okrene mi se fino volan, bajk krene u stranu, ja instinktivno krenem spuštat nogu ali nejde i nejde  :mrgreen:  :mrgreen: bajk se naginje sve više i ja se motam oko stupa nekak se držim s obje ruka za stup a bajk sve više pada skup samnom, totalna agonija, još je bila neka treba normalno pored... borba trajala sigurno 10 sekundi dok nisam poljubio pod i otkopčao se  :mrgreen:  ova me pita jesam dobro, velim da, samo mi je ponos jako povriđen  :LOL:

Sad nakon kojih mjesec dana sam se več lagano naviknuo, uz brijeg bilokakav i po cesti je razlika nebo i zemlja naspram flata, čak mi je prirodnije opčenito pedalirat s spd-om, neznam zašto.
Nizbrdo mi je malo čudno, pogotovo na strmim dijelovima, trebam se još malo priviknut, na skokovim je odlično kao i na korjenju, kamenju i sličnom, bar si siguran da ti noga neće past  s pedale ko kak zna s flata. Suma sumarum zadovoljan sam s spdom  (y)
:LOL:
Skoro RIP :shock:


Ali samo pričekajte 10-ak dana, pa da čujete moje doživljaje :LOL:
 
Hrvoje said:
:LOL:
Skoro RIP :shock:


Ali samo pričekajte 10-ak dana, pa da čujete moje doživljaje :LOL:

Kad se naviknes neces ni po mlijeko htjet ic bez SPD pedala  :mrgreen:
 
Mocippaldi said:
Kad se naviknes neces ni po mlijeko htjet ic bez SPD pedala  :mrgreen:

Ovo mogu potvrditi...SPD je zakon i jedini pravi feature za bolje bicikliranje...

A ovo da se moze iskopcat potezanjem za gore, to ne znam, moje su naštimane na HARD jer na uzbrdicama peglam digut sa sjedala i vecinom samo potežem za gore...
 
Swordfish said:
Ovo mogu potvrditi...SPD je zakon i jedini pravi feature za bolje bicikliranje...

A ovo da se moze iskopcat potezanjem za gore, to ne znam, moje su naštimane na HARD jer na uzbrdicama peglam digut sa sjedala i vecinom samo potežem za gore...

I ja prvi put cujem da se moze potezom na gore iskopcat  :misli: Ja samo mrdnem petu prema vani i to je to  :wink:
 
Mocippaldi said:
I ja prvi put cujem da se moze potezom na gore iskopcat  :misli: Ja samo mrdnem petu prema vani i to je to  :wink:
lakše je petom prema van, al ako se dovoljno jako potegne prema gore, isto se otkopča. ali ako je dobro poštelana pedala, prema gore moraš potegnut ko sivonja da te iskopča
 
postoje single release i multi release cleatovi, single se otkopčavaju samo petom prema van ili unutra, multi idu na sve strane. Signle kolko got slab tension bio mislim da se neče otkopčat... Meni je sad na 1/4 kruga, skačem, dropam probao sam svašta i nisu se otkopčali nikak osim u stranu, neznam možda sam u krivu, malo me sad jedino strah ak se i single mogu otkopčat prema gore da mi se nebi otkopčali dok sam u zraku ili slično  :mrgreen: