Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

To je ona neko reflektivno govno stavljala  :LOL:

moj je ovaj iza  :mrgreen:
 
Kada idem u dvoje i ne mogu bas zuriti... ali i to dobro dodje za promjenu. Sam vozim kao da sam ga ukrao, dok mi noge ne pocnu klecati  :LOL:
 
Lovro Vz said:
Slucajno danas u Intersportu gledam bicikle...kakva je marka Genesis?
Zanimljiv bicikl je bio, 29tka, hidraulicni diskovi, mislim da nije bil shimano prijenos al vjerujem da nije bil neki srot..
Cijena 5000kn, 20% off, zaci 4000kn, to bi bila jebacka cijena, kaj ne

ti zvucis bas kao kupac za taj bicikl  (y)
navali  (y)
 
neki dan 69km, 2h55min cesta
prekjučer 40km po šumi i makadamu 1h53min
jučer 33km pola asfalt pola šuma 1h30min

danas idem nekih 50-55km većinom asfalt ali biti će nešto i makadama
 
Lovro Vz said:
Slucajno danas u Intersportu gledam bicikle...kakva je marka Genesis?
Zanimljiv bicikl je bio, 29tka, hidraulicni diskovi, mislim da nije bil shimano prijenos al vjerujem da nije bil neki srot..
Cijena 5000kn, 20% off, zaci 4000kn, to bi bila jebacka cijena, kaj ne

za usporedbu,4 tkn ti donese Northside traila kao što ja vozim,samo novijeg,sa SRAm X5 mjenjačem,BB5 mehaničkim disk kočnicamA (183 sprijeda 160 odozada) ,raidon vile,truvativ pogon i najbolje od svega super rama.

Za 4-5 tkn ti već o ho ho možeš birati dobrog hardtaila.

Iako sam ja uvijek bio i još jesam za sastavljanje samog bajsa.

Doduše ja sam svog northside traila pokupio polovnog za 1200 kn  :mrgreen:
Jedino što je na starijoj vezriji vilica totalna banana  :palacdolje:

marzocchi mz comp,više pogo nego vila,na forkrosu upije sav zalet  :(

Lovro Vz said:
Ma znam,sve iznad 3,500kn je hidraulicke kocnice,makar,imal prilike vozit diskove na sajlu i to isto koci ok,malo jace stisnut i nema brige

IMo,mehanički diskovi jednako jako koče,samo je pitanje modulacije,koja je dosta loša.
Ja sam imao MX2 (a vozio sam i BB5) i razlog zašto sam ih promjenio je modulacija i kiša.

Čim treba zakočit po kiši,bum,kliže prednji,kočnice mehaničke gotovo sve su on off sistem,što uopće nije problem po suhome,ali po mokrome i po prašini,šoderu i blatu je.

Sad imam Juicy 5 prendju i juicy 3 zadnju.

Juicy 5 sasvim oke,iako bi modulacija i snaga mogle malo bolje bit,sa trojkom sam razočaran dosta.
 
angie imaš kakav dućan za preporuku ili link?
Išao bi na 29-tku definitivno, danas popodne opalil 25km na posuđenom biciklu, 12 km uspona na Ravnu Goru na 680m nm ( u Zagorju, ne Gorski Kotar)
 
trebam lampicu za bajk, ne znam dal da uzmem LED ili običnu žarulju šarafulju

navodno LED privlači medvjede, ne bi htio da se skupljaju oko mene dok se vozim,

a šarafulje su navodno gej (kaže Mate), tak da ne bi htio ni da se ONI skupljaju

ŠTO? ŠTO?

što da radiiiiim????????????


Srki
 
Srki said:
trebam lampicu za bajk, ne znam dal da uzmem LED ili običnu žarulju šarafulju

navodno LED privlači medvjede, ne bi htio da se skupljaju oko mene dok se vozim,

a šarafulje su navodno gej (kaže Mate), tak da ne bi htio ni da se ONI skupljaju

ŠTO? ŠTO?

što da radiiiiim????????????


Srki
Vozi bez lampice,pusti da naleti auto na tebe...pa nećeš više srat pizdatrije
 
Srki said:
trebam lampicu za bajk, ne znam dal da uzmem LED ili običnu žarulju šarafulju

navodno LED privlači medvjede, ne bi htio da se skupljaju oko mene dok se vozim,

a šarafulje su navodno gej (kaže Mate), tak da ne bi htio ni da se ONI skupljaju

ŠTO? ŠTO?

što da radiiiiim????????????


Srki
LED, znao je biti cijeli set(prednje i zadnje) u intersparu u areni za 50 kuna
 
di kod tresnjevackog placa ima dobar servis za bicikl? nisam nikad bio a sad trebam pa ako ko zna..za onaj na remizi sam cuo da je zatvoren..
 
evo one 29-tke o kojoj sam pričal
Genesis Axiom Comp 29
Alu 7005 PG, Bi-Axial
SUNTOUR XCM-V3-HLO, 100 mm
SHIMANO FC-391 / SHIMANO ACERA
SHIMANO ALIVIO, 27 brzina / SHIMANO ACERA Rapidfire
TEKTRO DRACO Disc 180 /180 mm
5000kn - 20%
znači 4000kn
evo i link na katalog, strana 7
http://www.intersport.com.hr/pdf/vodniki/ihr_biciklizam_plj12.pdf
MOlim lijepo komentar na cijenu i na opremu, jel isplativo?
Diskovi su 180mm, mehanički...nebi trebalo bit problem mislim
Preporuka za koju drugu 29tku?
 
zaboravi to.... za 4200 dobiš specialized hardrock 29er http://www.proteajaska.com/index.php?katid=347&tip=proizvod&id=1311&parent=286

iako to zapravo nište nije previše isplativo, rabljeno možeš dobiti sve i svašta sa puno boljim komponentama za te novce...  mehanički diskovi su ok za početak, kasnije ih možeš zamjeniti hidruličkim (dosta velika razlika).  I sve "suntour" komponente na biciklu računaj da nisu baš kvalitetne i trajne, pogotovo vilice.

pogledaj i ovo iako su tu negdje http://keindl-sport.hr/product.php?id_product=1191
 
:mrgreen:

iqykxf.jpg