Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

Meni su zbog moje kilaže na najmanjoj sili za iskopčavanje (model 323), ali uredno bunnyhopam, uphillam, downhillam, jumpam... (uh, koji stručni izrazi  :mrgreen: ) i nikad se nisu same otkopčale bez moje volje.
 
Ide moja bicikla,ja ne,prijatelj me pitao ako moze uzeti za taj event!! Bit će gore super,jucer Zavizan jedino mjesto u RH ispod 30stupnjeva


Loading 'slanje poruke'...
 
Swordfish said:
Voziš "mušku" ili onu drugu trasu?

Ja imam bijelog FELT-a 1220, možda se vidimo... (y)

"mušku", od senja pa dok ne umrem :D

corratec x-vert, crveno sivi, prljav (osim ako u petak ne skupim volje pa ga operem)
imati ću neki crveni ruksak :mrgreen:
 
Budući da se niš' ne kužim u bicikle, jel bi mi mogao netko preporučiti nešto pametno za kupiti do 2.000-2.500 kn? Za voziti na relaciji kuća-poso, cca. 6 km u jednom smjeru, moji gabariti 1.90 m, do 100 kg. Hvala.
 
loooney711 said:
Budući da se niš' ne kužim u bicikle, jel bi mi mogao netko preporučiti nešto pametno za kupiti do 2.000-2.500 kn? Za voziti na relaciji kuća-poso, cca. 6 km u jednom smjeru, moji gabariti 1.90 m, do 100 kg. Hvala.
Ja sam si za tako rekreativne svrhe kupovao bicikl prije malo više od godine dana, frend nedavno i mislim da bi bilo bolje da računaš na rang 3500-4000kn. Doduše vidio sam neke akcije i na Kolektivi i ako ima još negdje, ali ovaj rang je onaj na kojeg mislim bez ikakvih popusta.
 
maRRio 8 said:
Ja sam si za tako rekreativne svrhe kupovao bicikl prije malo više od godine dana, frend nedavno i mislim da bi bilo bolje da računaš na rang 3500-4000kn. Doduše vidio sam neke akcije i na Kolektivi i ako ima još negdje, ali ovaj rang je onaj na kojeg mislim bez ikakvih popusta.

Da, do takvog nekog zakljucka sam i ja dosao gledajuci sve te stranice sa biciklima... To mi je malo skupo. Budem cekao, mozda iskrsne nesto na njuskalu. Hvala svejedno.
 
loooney711 said:
Da, do takvog nekog zakljucka sam i ja dosao gledajuci sve te stranice sa biciklima... To mi je malo skupo. Budem cekao, mozda iskrsne nesto na njuskalu. Hvala svejedno.
12-15 km svakodnevne vožnje je onako, dosta korištenja, nabere se vožnje i ja bi išao na neki solidan razred opreme, tu prvenstveno mislim na mjenjač.
Kad sam ja kupovao bicikl prije malo više od godine dana našao sam na akciji lijepu Meridu treking sa full Deore-om (naprijed, nazad, ručice), hidraulični diskovi, vilica jedino onako, za tu namjenu dobra.
Sada Deore u novijim modelima opće nema više u rangu do 4000kn, pričam o nedavnom vremenu kada smo frendu tražili bicikl. U rangu 4000 su Acera, Alivio, nisam mogao vjerovat.
Daleko najbolja ponuda mu je bila (što je nakraju kupio) klasični hardtail MTB Marin, diskovi na sajlu, Deore naprijed ili iza ne sjećam se a ručice i ostalo Acera. To je bio kao stariji model i sa popustom od 15% je koštao 3600kn.
Još sam ja bio super prošao.
 
maRRio 8 said:
12-15 km svakodnevne vožnje je onako, dosta korištenja, nabere se vožnje i ja bi išao na neki solidan razred opreme, tu prvenstveno mislim na mjenjač.
Kad sam ja kupovao bicikl prije malo više od godine dana našao sam na akciji lijepu Meridu treking sa full Deore-om (naprijed, nazad, ručice), hidraulični diskovi, vilica jedino onako, za tu namjenu dobra.
Sada Deore u novijim modelima opće nema više u rangu do 4000kn, pričam o nedavnom vremenu kada smo frendu tražili bicikl. U rangu 4000 su Acera, Alivio, nisam mogao vjerovat.
Daleko najbolja ponuda mu je bila (što je nakraju kupio) klasični hardtail MTB Marin, diskovi na sajlu, Deore naprijed ili iza ne sjećam se a ručice i ostalo Acera. To je bio kao stariji model i sa popustom od 15% je koštao 3600kn.
Još sam ja bio super prošao.

Znači ako negdje piše oprema Deore, jel to po defaultu podrazumijeva sve sa slike ili mogu biti različite kombinacije? I koje vilice je bolje izbjegavati? Vidim da ih puno dolazi sa Suntour vilicama... Hvala.
 
loooney711 said:
Znači ako negdje piše oprema Deore, jel to po defaultu podrazumijeva sve sa slike ili mogu biti različite kombinacije? I koje vilice je bolje izbjegavati? Vidim da ih puno dolazi sa Suntour vilicama... Hvala.
Ima tu puno stručnijih od mene, nemoj mene puno pitati. Javit će se oni.
Ja sam svijet bicikala pratio kao klinac, već 10 godina sam skroz van toga.
Uglavnom da, ima hrpa kombinacija, jedan mjenjač naprijed, drugi iza, treće ručice i onda ti napiše da ima onaj najbolji, čija je jedna komponenta. Trgovci. :mrgreen:
Velim, kompleksna tema, javiti će se ljudi a i ti prouči malo. O vilicama ne znam puno.
 
Zaboravio sam napisati.
Reći ću barem za sebe. Ja sam si gledao bicikl po kvaliteti komponenti i mislim da je to puno pametniji pristup.
Jer jedan Canondale, KTM, Trek koštaju 1000-2000kn više sa istim komponentama samo zato kaj im piše to na rami. Možda ima i neki drugi razlog ali rekreativcu sigurno nije bitan.
Ne vidim nikakav objektivan razlog zašto jedna Merida, Wheeler, Fuji, (ima milijon firmi u zadnje vrijeme), nebi bili i predobri za rekreativce.
 
maRRio 8 said:
Zaboravio sam napisati.
Reći ću barem za sebe. Ja sam si gledao bicikl po kvaliteti komponenti i mislim da je to puno pametniji pristup.
Jer jedan Canondale, KTM, Trek koštaju 1000-2000kn više sa istim komponentama samo zato kaj im piše to na rami. Možda ima i neki drugi razlog ali rekreativcu sigurno nije bitan.
Ne vidim nikakav objektivan razlog zašto jedna Merida, Wheeler, Fuji, (ima milijon firmi u zadnje vrijeme), nebi bili i predobri za rekreativce.

baš to, šta god da ti uđe u buđet a sviđa ti se kupi
normalna vožnja po asfaltu ili utabanom makadamu nije stresna za komponente i manje više sve će dugo trajati
 
Meni se wheeler pokazao odlicnim  (y) a volim se i razbijati pa tu i tamo idem u prirodu  :LOL:

i jos sam ga dobio jeftinije jer je proslogodisnji model, sada je pro20 oko 4800... ja ga dobio za 3500  (y)

felt i slicni s tim komponentama kostaju oko 5000kn minimium  (y)
 
loooney711 said:
Znači ako negdje piše oprema Deore, jel to po defaultu podrazumijeva sve sa slike ili mogu biti različite kombinacije? I koje vilice je bolje izbjegavati? Vidim da ih puno dolazi sa Suntour vilicama... Hvala.

Ako negdje pise 'oprema deore', gotovo je sigurno da ce zadnji mjenjac biti deore, a sve ostalo nize klase, uglavnom je takva filozofija trgovaca. Medjutim, za osnovno bicikliranje, put do posla itd., to je ok. I naravno kocnice - hidraulika, recimo neke jeftine shimano su minimum, ako se ne zelis jako cesto brinuti o sredjivanju bicikla.
 
odrađen uspon na zavižan

3:30h, avg. speed 10.88km/h

na povratku spustevi po makadamu gdje se hvata 50 bez beda, na asfaltnim djelovima 60+ na spustu bez pedaliranja bez saginjanja u aero položaj...na tom usponu 1 brzina i 5km/h za gore

slikao sam na povratku, pa imam neke slikice u mobu
 
Ja cekam snizenje u Intersportu Slovenija...isti model bicikla sa redovnom cijenom je u startu povoljniji za 500 kn, pa kad krene snizenje od 20 - 30% pa jos povrat DDV-a..pikiram na Genesis Axiom 29, u katalogu su 2 modela, jeftiniji sa mehanickim diskovima za 500€ i skuplji za 700€, hidraulika, kvalitetnija suntour vilica...
 
sorcevi sa spuzvama?  :misli:

ali onak da normalno izgledaju  :LOL: