Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

Hvala, probat cu prvo naci nesto u Brodu ali vjerujem da ce mi uskoro netko s foruma morati kupiti i poslati  :LOL:
 
uzel sad za vikend u zloveniji one shimano cipke am45 kaj su vec ovdje bile predstavljene i cleat-ove http://www.getprice.com.au/images/uploadimg/1850/y41s98090_1.jpg


strelica veli da se otkopcavaju na sve strane.. isprobane tamo.. sve sljaka.. samo sam se jednom skoro ubio :D kad sam se otkopco da se sparkiram i stisnuo pedalu jos jednom da se dogegam do stupa i zakopcalo se natrag a nisam skuzio

sad to ovak zgleda (sam je moje novo ocito haha)
http://i102.photobucket.com/albums/m113/sthomson1/shoe2.jpg


nisam se bas vozio jos tak da nisam ni naviknuo pa i dalje vise guram pedalu neg vucem.. bude bolje
 
ako može koji link na slovenske dućane s biciklima, i koji je najbolji/najpovoljniji?
Zavahvaljujem
 
giantMC said:
uzel sad za vikend u zloveniji one shimano cipke am45 kaj su vec ovdje bile predstavljene i cleat-ove http://www.getprice.com.au/images/uploadimg/1850/y41s98090_1.jpg


strelica veli da se otkopcavaju na sve strane.. isprobane tamo.. sve sljaka.. samo sam se jednom skoro ubio :D kad sam se otkopco da se sparkiram i stisnuo pedalu jos jednom da se dogegam do stupa i zakopcalo se natrag a nisam skuzio

sad to ovak zgleda (sam je moje novo ocito haha)
http://i102.photobucket.com/albums/m113/sthomson1/shoe2.jpg

nisam se bas vozio jos tak da nisam ni naviknuo pa i dalje vise guram pedalu neg vucem.. bude bolje


ako si uzeo ove cleatove koji se  ukopčavaju na sve strane pazi samo ako si na niskom tensionu da ti se ne otkopčaju u nezgodnom trenutku  :mrgreen:

jesi osjetio veliku razliku na usponima ?  :mrgreen:
 
cRuNk said:
ja imam tog s drugog linka i u ovih 500km do sada mi se pokazao odličan

cijena? Vilica od 120mm hoda, kak ti se čini? Može malo onak detaljnije...da sad kupuješ bi kupil isto? D
Gdje si ga kupil
 
Mislim da je vilica 10cm... ali sasvim dobro i fino odradjuje neravnine na spustovima. S obzirom da je taj sada 4900kn -10% na gotovinu ne bi ga kupio, ali sam ja uzeo taj proslogodisnji model i dobio ga za 3500kn i definitivno ne vidim nista blizu tog cijenovnog ranga a da ima takvu opremu..

Mijenjac odlican, kocnice savrsene i ne skripe nimalo a ukopavaju bike po potrebi na mjestu... gume na njemu su mi se takoder pokazale odlicne (neki all around compound) tako da napumpam na 4bar-a za cestu a spustim na 3bar kada idem po terenu. Fora je sto imaju po sredini izbacen sloj pa kada sam na 4bar-a vozim prakticki samo po njemu i nema onog glupog zujanja (u biti skoro kao cestovna guma).

Kupio ga tu u Brodu u Buycycle-u an Osjeckoj ali nazalost mislim da nema vise tih "starih modela" pa ako ga mozes naci (makar u Slo) mislim da neces pozaliti  (y)

 
fico_199 said:
ako si uzeo ove cleatove koji se  ukopčavaju na sve strane pazi samo ako si na niskom tensionu da ti se ne otkopčaju u nezgodnom trenutku  :mrgreen:

jesi osjetio veliku razliku na usponima ?  :mrgreen:


jos mi je problem uopce ukopcavanje i zakopcavanje tak da nece se sigurno same otkopcat zasad  :LOL:

a kaj se tice uspona, osjetio sam generalno pomanjkanje kondicije, i to je sve kaj sam zasad osjetio.. kak sam vec napomenul, jos nisam naucil vuc pedalu gore.. bit ce bolje  (y)
 
Lovro Vz said:

imas jos jednu u BTC-u al ak si vec u ljubljani onda do bajkmanie (kolesarska trgovina, prvi link) jer su jeftiniji.. ovi cleat-ovi kod njih 14€ a u BTC-u 24€ pa si ti misli.. a na tim malim pizdarijama najvise zaradjuju
 
cRuNk said:
Mislim da je vilica 10cm... ali sasvim dobro i fino odradjuje neravnine na spustovima. S obzirom da je taj sada 4900kn -10% na gotovinu ne bi ga kupio, ali sam ja uzeo taj proslogodisnji model i dobio ga za 3500kn i definitivno ne vidim nista blizu tog cijenovnog ranga a da ima takvu opremu..

To što se tiče Cm hoda je više nekakav siste za određivanje namjene vilice,ali ne i njene kvalitete,definitivno.
Niti načina rada.

Evo ja imam MZ comp 120mm hoda ali vilica je uuuuuuuuuuuuužas,banana,totalna.
više kao pogo nego vilica.

Lovro Vz said:
cijena? Vilica od 120mm hoda, kak ti se čini? Može malo onak detaljnije...da sad kupuješ bi kupil isto? D
Gdje si ga kupil

Kao što rekoh gore,ciljaj više na model nego ma hod.
Rock Shox Tora,Rock shox Reba,Marzochi dirt jumper itd su ti dobre vilice.

Ako se voziš po gradu još bi ti preporučio da uzmeš vilicu sa lock-outom.
Dakl kad uključiš lockout vilica je fiksirana i ne upija ti pedaliranje.
 
Ova je za sad dobra (samo sto je preload opruge skoro zavrnut do kraja) ali ima i lock-out - pogotovo korisno za uzbrdice  (y)