Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

Pratite li Tour?

Naš je Robi  trenutno na 50-tom mjestu sa 42 s zaostatka.
Pripremne utrke,velike etapne ( Paris- Nice,Criterium Dauphine,Tour de Suiss ) je sve odvozio u top 10 i spreman je za velike stvari.

Zaželimo mu sreću!
 
cRuNk said:
Čime podmazivati lanac a da se po mogućnosti ne prlja brzo, vožnja po suhom

Ja sam Motul Transoil stavio gore.
Par kapi i sve 5,a puno se manje rasipa nego obično ulje za lanac.

Dawg said:
Onaj koji je serijski došao na Koni CC iz 2000. Ako je ikad podmazan, to nisam učinila ja. Možda su to napravili kad sam ga ostavljala na servisu povremeno, al' to je valjda jednom u dvije godine. Zadnje "podmazivanje" imao je u snijegu, jučer vožen i ne vrišti, uredno prebacuje.  :mrgreen:

Nema to veze s prebacivanjem,trošiš si lanac i zupčanike prekomjerno,a onda lanac ima tendenciju pucat,veruj mi nije ugdono,zamalo sam se rasuo kao budala zbog toga.

Dawg said:
Ničim  :mrgreen:
Ako te baš hiće, uzmi sprej koji koristiš za motor.

Nikako,nikako.
Pre ljepljivo.
 
Angie said:
Nema to veze s prebacivanjem,trošiš si lanac i zupčanike prekomjerno,a onda lanac ima tendenciju pucat,veruj mi nije ugdono,zamalo sam se rasuo kao budala zbog toga.

Ovaj je već 12 godina na biciklu. Nije pod tolikim opterećenjem kao lanac na motoru, a ako se još zna šaltati kako treba bez krckanja i štektanja, gaženja pod naporom i sl. radi bez frke jako dugo. Nije ni istegnut ni potrošen jer kad sam uzimala nove kotače s novom kazetom rekli su da je lanac kao novi i da ga ne treba mijenjati.
 
Neznam,može bit moj način vožnje,jer gazim uvijek bicikl ko sivonja  :LOL:
Kod prebacivanja brzina naravno ne,jer je neugodno iskustvo za noge,a za bicikl me baš nije briga kod toga  :LOL:

Ugl meni je pukao lanac nakon pola godine suše (podmazivanja).
Išao dići bicikl na zadnji i ravno usred trzaja pukne,bilo je hvatanja zraka nogama...  :mrgreen:


Kad smo kod toga,možda ću imati jedan XC (svoj bivši bajk) za prodati  :wink:

Stara Karaton Gepida,leži mi u dijelovima u podrumu već godinama,jer sam bio preuzeo sestrinog GT Agressora,kojeg je glupača naravno kupila i onda odbila voziti jer nije "dovoljno ženstven"  :LOL:

pa poslije toga kupio svog Northside Traila.

Ugl,vjerojatno bi išao za 800injak kn,bajk je ni po čemu poseban osim što je rama prava XC rama,tj jaaaaaaaaako lagana alu rama.
 
Dakle (da započnem malo prilagođenim citatom iz meni najdraže knjige)...
Čovječanstvo je, kao što znamo, stvorilo svijet. Ono je izgradilo gradove, podiglo višekatne zgrade, provelo kanalizaciju i vodovod, popločalo ulice i osvijetlilo ih električnim svjetiljkama. Ono je rasprostrlo kulturu po cijelome svijetu, izmislilo knjigotisak, izumilo barut, prebacilo mostove preko rijeka, odgonetnulo egipatske hijeroglife, uvelo u upotrebu bezopasnu britvu, uništilo trgovinu robljem i utvrdilo kako se iz sojina zrna može pripremiti sto četrnaest ukusnih hranjivih jela.
I kada je sve bilo gotovo, kada je rođeni planet poprimio razmjerno sređen izgled... nedostajalo je ono nešto.
I onda je čovječanstvo smislilo SPD pedalu!
:hura:

Pitam se dakle, što li sam ja radio svih ovih nemalih 30+ godina bez te i takve pedale?!? :shock:
Uzeo danas.... djeco draga! Ako nešto u svojoj karijeri mogu nazvati milenijskom investicijom, onda je to to! :mrgreen:

Znači, tržilo se ovo:
http://www.maraton.si/cms/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_new.tpl&product_id=1464&category_id=73&option=com_virtuemart&Itemid=53
i
http://www.maraton.si/cms/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_new.tpl&product_id=827&category_id=108&option=com_virtuemart&Itemid=53
:proljece:

Skoro mi dođe da se po magistrali D8 vozim sa biciklom umisto sa hondom... :LOL:
 
Hrvoje said:

jel si zadovoljan šuzama?

u mojima je nemoguće hodati više od 100m, imaju užasno tvrd đon
trebale bi mi neke koje su pogodnije za hodanje

slažem se, spd je najbolja investicija koju možeš napraviti na biciklu
trebalo mi je dugo da shvatim al eto sad kad ih imam skoro pa se radujem uzbrdicama
 
e sad moram guglat, hRRvoje  :palacdolje:

samo me tjerate na potrosnju i raskos  :LOL:
 
Je li valjaju i ove polu SPD pedale, koje s jedne strane imaju kopcu a s druge obicne? Ili je to ipak drek  :misli:
 
mv_agusta said:
jel si zadovoljan šuzama?

u mojima je nemoguće hodati više od 100m, imaju užasno tvrd đon
trebale bi mi neke koje su pogodnije za hodanje

slažem se, spd je najbolja investicija koju možeš napraviti na biciklu
trebalo mi je dugo da shvatim al eto sad kad ih imam skoro pa se radujem uzbrdicama
i vise nego zadovoljan. sto se tice hodanja- bez ikakvih problema. dapaceuopce mi nije palo napamet da bi tako nesto moglo biti problem. imam osjeecaj dabi moga trcati u njima. bas cu malo obratiti paznju na to pitanjce hodanja. asto setice pedaliranja... kao sto rekoh- HRVATSKI NARODNI PREPOROD!!!
 
cRuNk said:
Je li valjaju i ove polu SPD pedale, koje s jedne strane imaju kopcu a s druge obicne? Ili je to ipak drek  :misli:
ne znam zasto bi bile govno, ali dopustam mogucnost da zivim u neznanju. cini mi se prakticna ta kombinacija iako iskreno vise ne vidim niti najmanje potrebe pedalirati BEZ espedejki :mrgreen:
 
Ja idem na posao biciklom pa ne znam da li zelim provesti cijeli dan u tim patikama  :mrgreen: (y) zato pitam
 
jolly the roger said:
bisage, ne ruksak. il barem paket-treger kad već ruksak mora bit u igri

ja u te svrhe koristim ovaj ruksak:

http://www.altrec.com/images/shop/detail/swatches/DEU/31757.49923_e.jpg

Deuter Race X Air - izmedju ledja i zadnje stranice ruksaka je mrezica koja omogucava ventilaciju po ledjima.. kosta puno, bez popusta je nekih 400 kn, ali mi se isplatio (na posao ne dolazim sa mokrim ledjima kada je vrucina, ipak treba u uredu smrditi 8 sati). A i naramenice su mrezaste pa ni tu ne dolazi do jakog znojenja. Velicina je dovljna za 2 boce, klopu, gace carape i majicu  :mrgreen:
 
bobi said:
ja u te svrhe koristim ovaj ruksak:

http://www.altrec.com/images/shop/detail/swatches/DEU/31757.49923_e.jpg

Deuter Race X Air - izmedju ledja i zadnje stranice ruksaka je mrezica koja omogucava ventilaciju po ledjima.. kosta puno, bez popusta je nekih 400 kn, ali mi se isplatio (na posao ne dolazim sa mokrim ledjima kada je vrucina, ipak treba u uredu smrditi 8 sati). A i naramenice su mrezaste pa ni tu ne dolazi do jakog znojenja. Velicina je dovljna za 2 boce, klopu, gace carape i majicu  :mrgreen:
očigledno ne saftaš se ko ja :mrgreen:
 
bobi said:

Sličan imam i ja, davno ga kupila i skupo platila, ali se isplatilo. Jedino nisam nikad nabavila onaj vrećasti bidon za njega, iz toga mi je voda malo "fuj" ;)

1089.jpg