Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

Ja kupio neki mali rusak u Army shopu u Zd. Nema ga na njihovim stranicama :misli:
Taman mjesta u njemu za osnovne potRRebe :mrgreen:
A ima i onaj đava od tog vrećastog bidona od 2.5l i sa špinicom :proljece:

Inače jučer pao prvi pseoudoozbiljniji đir od 45km po bRRdu sa SPD-om. Prekrašno! (y)
 
makazica said:
Voda iz mijeha ima samo prvih par puta odvratan okus. Onda se ispere i sve ok.
Vjerujem da kad bi se u početku bolje isprala, niti te početne neugodnosti ne bi bilo.... :mrgreen:
Kada si žedan i taj plastični okus je ugodan kao Zlatan Pošip, berba 2010.  :mrgreen:
 
Kaj se tice ruksaka, ima sad u Lidlu, bas takav s mrezicom i metalnim umetkom, nekih 30litara, planinarski, kvalitetniji od mog Mckinleya koji je kostal duplo vise
cijena ovog je 180kn
 
makazica said:
Voda iz mijeha ima samo prvih par puta odvratan okus. Onda se ispere i sve ok.
Vjerujem da kad bi se u početku bolje isprala, niti te početne neugodnosti ne bi bilo.... :mrgreen:

Neko vrijeme korišten bidon, ispran, dezinficiran s onim specijalnim tekućinama baš za njih, stavljen novi ventil...al' svejedno neki čudan "aftertaste" u ustima koji ni 30°u hladu nije moglo sakriti. Čak ne volim ni one plastične bidone za višekratnu upotrebu, boca od Jane i sl. sa "sportskim" čepom je zakon. Nakon korištenja još dobiješ pola kune za nju  :wink:
 
jolly the roger said:
topla voda (50-60 stupnjeva) i mućkaj.

A ne, to mi nije bila prva opcija  :jesus:
 
Dawg said:
A ne, to mi nije bila prva opcija  :jesus:
u pravu si, voda iz moje pipe je magična. trebao sam to napisat - "magična" voda na 50-60 stupnjeva i mućkaj.
btw podsjeti me idući put kad će mi past napamet nauljit lanac bicikle da se opalim po prstu kako bi me ta beskorisna navika prošla
 
jolly the roger said:
u pravu si, voda iz moje pipe je magična. trebao sam to napisat - "magična" voda na 50-60 stupnjeva i mućkaj.
btw podsjeti me idući put kad će mi past napamet nauljit lanac bicikle da se opalim po prstu kako bi me ta beskorisna navika prošla

Joj, tebi baš treba crtati  :mrgreen:
 
kaj tolko Dawg napadate  :mrgreen: otkad sam sa bmx-a preso na mtb nisam lanac podmazal, jedan bajk kupljen '98. drugi 2006. ... nikad problema.. nadam se da ce tak i ostat jer se nikad ni ne sjetim podmazat  :mrgreen:
 
giantMC said:
kaj tolko Dawg napadate  :mrgreen: otkad sam sa bmx-a preso na mtb nisam lanac podmazal, jedan bajk kupljen '98. drugi 2006. ... nikad problema.. nadam se da ce tak i ostat jer se nikad ni ne sjetim podmazat  :mrgreen:
onda budite ljubazni pa pogledajte marku i model lanca i lančanika, radim preko 5000 km godišnje i lanac cvili pogotovo nakon kiše
 
makazica said:
Biciklisti, jel vi znate da Riječanin R. Kišerlovski rastura zadnja dva dana na Touru? Jučer 5. mjesto na najduljoj etapi (226km), uzeo sva 3. brdska cilja, uzeo majicu za Most Combative i da mu je Astana dala odriješene ruke?

Najbolji uspjeh HR biciklizma u povijesti.... (y)

http://www.letour.fr/le-tour/2012/us/riders/astana-pro-team/kiserlovski-robert.html

čitao sam u novinama malo, krenulo ga
nabrijan je i hoće uzet bar jednu etapu, ja skoro svaki dan pogledam zadnjih 20ak km etape
 
giantMC said:
kaj tolko Dawg napadate  :mrgreen: otkad sam sa bmx-a preso na mtb nisam lanac podmazal, jedan bajk kupljen '98. drugi 2006. ... nikad problema.. nadam se da ce tak i ostat jer se nikad ni ne sjetim podmazat  :mrgreen:

Gle u najmanju ruku otežavaš sebi posao ;)

Svi znamo barem osnove fizike i što se događa sa trenjem ukoliko dva metala nisu premazana viskoznom tekućinom i zašto ti je teže pedalirati bez nego sa uljem na lancu  (y)
 
Angie said:
Gle u najmanju ruku otežavaš sebi posao ;)

Svi znamo barem osnove fizike i što se događa sa trenjem ukoliko dva metala nisu premazana viskoznom tekućinom i zašto ti je teže pedalirati bez nego sa uljem na lancu  (y)
a da ne pričamo o šaltanju...puno se lakše ipuno brže prebaci podmazan lanac nego nepodmazan (i to kažem sa gledišta korisnika deore xt/xtr grupe, da nebi bilo izvlačenja kako se to dešava samo na šrotex paketima opreme)
 
U2syL.jpg