Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

z-1000mk said:
Kaj bu škripalo ak je shimano ?  A vilicu bi odma ugradil drugu... jel rama dobra ?  Jbg. ne kužim se u bicikle...  :neznam:

A jel te strah da te gazda ne vidi ?   :jesus:

Nabavi i meni jedan....  :mrgreen:

shimano je sirok pojam..  kod shimana imas vise grupa opreme.. sto za cross country sto za downhill/freeride.. na ovakve bicikle ide najveci srot vjeruj mi.. vilicu za njega bus jako tesko naso bolju od ove tak da ti vec tu teorija pada u vodu.. rama je dobra vjerojatno za to kaj ti treba al kaj ti to vrijedi kad ti nis drugo nebu valjalo?! vec nakon par dana bus vidio da ces se prije zaustavit koceci nogom nego tim diskovima..  :wink:  vjeuj mi imal sam iskustva s takvim biciklima tak da znam..  :)  mani se tog a za te pare kaj bi jos naknadno ulozil u njega kupi nekaj posteno!  (y)
 
z-1000mk said:
Pa kaj nevalja, kolko vidim oprema shimano je ok, kaj mu fali ?  :misli:

vilica će otić za max mjesec dana, zadnji amortizer isto ako imaš preko 60kg a da ne spominjem da ćeš dok voziš imati osjećaj da si na brodu koliko se to sve šeta gore dole, dole kod BB gdje se spaja zadnja vilica sa okvirom će biti gotov isto za amx mjesec dana onda će ti se cijela bicikla šetat lijevo desno dok pedaliraš uz standardno gore dole, iako gore piše shi(t)mano to ne znaći da su dobri shimano ima jako široku paletu proizvoda a ovi su dno dna koje će trebat štelat svakih 5 dana i nakon nekog vremena će totalno otić pa ćeš morati kupovat novi
i da taj bike sigurno ima 17-18kg jer to je sve čelik nema tu nekih modernijih materijala, volan će ti vrlo vjerojatno biti preuzak a sic da ne spominjemo jaja su it gotova nakon 15min vožnje, poštena vilica se nemože stavit na to čudo

savjet, odi do nekog dućana koji radi samo sa biciklima i tamo si nađi jedan hardtail za 1500-1600kn i vozi se ko čovjek
evo tu di ja servisiram svoju biciklu se prodaje dosta trek 820 koji je sasvim ok za prosječnog korisnika
 
E jbg. onda... odoh po Gianta... tnx.  (y)
 
E... ni mi dal vrag mira pa sam išel vidjet ono smeče u metro, i mogu potvrditi sve kaj ste rekli bili ste u pravu.... s tog bajsa se nemre ni sic iskoristit, stvarno je užas, čak i taj shimano kaj mi je nevjerojatno da jedna takva firma stavlja potpis na takvo smeče....  :nono:

Nisam mogel vjerovat, jer to bi bilo ko da veliš da kawac od 39.000,00kn npr ER5 nevalja...  :neznam: :mrgreen:
 
z-1000mk said:
E... ni mi dal vrag mira pa sam išel vidjet ono smeče u metro, i mogu potvrditi sve kaj ste rekli bili ste u pravu.... s tog bajsa se nemre ni sic iskoristit, stvarno je užas, čak i taj shimano kaj mi je nevjerojatno da jedna takva firma stavlja potpis na takvo smeče....  :nono:

Nisam mogel vjerovat, jer to bi bilo ko da veliš da kawac od 39.000,00kn npr ER5 nevalja...  :neznam: :mrgreen:

zavisi s čim ga uspoređuješ :mrgreen:  :LOL:

eto drago da smo bili bar od nekakve pomoći :wink:
 
di ste nestali? sve sami biciklisti po vani a niko se kao ne vozi  :mrgreen:
 
E ste vidli onu rampu na nasipu na JaRRunu ???  :misli:

Ja nisam..  :LOL:
 
meni otišao pogon :mrgreen: jbg sad skupljam pare za novi

da uspio sam uništit FSA hihi :mrgreen: trebalo mi je 4 godine, što je više od bilo kojeg shi(t)mana
 
mv_agusta said:
meni otišao pogon :mrgreen: jbg sad skupljam pare za novi

da uspio sam uništit FSA hihi :mrgreen: trebalo mi je 4 godine, što je više od bilo kojeg shi(t)mana
osim mojeg koji radi od 1999. :dobar: a i auto je prešao preko njega 8)
 
evo kupio fujicu!!! prezadovoljan san! (y) (y)
 
mv_agusta said:
meni otišao pogon :mrgreen: jbg sad skupljam pare za novi

da uspio sam uništit FSA hihi :mrgreen: trebalo mi je 4 godine, što je više od bilo kojeg shi(t)mana

ajde ga ne kakaj!   :wink:  moj shitmano drzi vec 3 godine teskog abjuzanja gore u maksimiru na stazi i na grmošćici!   (y)   jest da tu i tamo malo zakrcka al boze moj..   :mrgreen:

desmosedici said:
evo kupio fujicu!!! prezadovoljan san! (y) (y)

ajde koju slikicu!  :wink:
 
Biker686 said:
ajde ga ne kakaj!   :wink:  moj shitmano drzi vec 3 godine teskog abjuzanja gore u maksimiru na stazi i na grmošćici!   (y)   jest da tu i tamo malo zakrcka al boze moj..   :mrgreen:

ajde koju slikicu!   :wink:
cim je slikam nabacim!!
 
Biker686 said:
ajde ga ne kakaj!   :wink:  moj shitmano drzi vec 3 godine teskog abjuzanja gore u maksimiru na stazi i na grmošćici!   (y)   jest da tu i tamo malo zakrcka al boze moj..   :mrgreen:

ajde koju slikicu!   :wink:

imao sam od 2002 do 2003 deore nakon toga 2003-2005 LX i onda sam uzeo novi bike i gore je bio FSA gamma(jedan od slabijih modela) i eto počeo je rikavat prije mjesec dana ono ispušta svakakve zvukove i prije neki dan je dobio lufta unutra i sad šeta po BB :D
e da i imam od 2005 SRAM X9 i prije par mjeseci sam ga morao prvi put štelat, od prvog dana je radio savršeno nakon bezbrojnih padova nikad mu ništa nije bilo do prije par mjeseci kad ga je trebalo malo namjestit, dok sam XT morao svakih 3 mjeseca štelat
možda jednostavno više nisam toliko agresivan prema prijenosu ali eto sram i fsa meni traju duže, ali vjerojatno ću se vratit na shitmano SLX on mi je taman po cijeni fsa jači modeli su mi preskupi :misli:
 
mv_agusta said:
imao sam od 2002 do 2003 deore nakon toga 2003-2005 LX i onda sam uzeo novi bike i gore je bio FSA gamma(jedan od slabijih modela) i eto počeo je rikavat prije mjesec dana ono ispušta svakakve zvukove i prije neki dan je dobio lufta unutra i sad šeta po BB :D
e da i imam od 2005 SRAM X9 i prije par mjeseci sam ga morao prvi put štelat, od prvog dana je radio savršeno nakon bezbrojnih padova nikad mu ništa nije bilo do prije par mjeseci kad ga je trebalo malo namjestit, dok sam XT morao svakih 3 mjeseca štelat
možda jednostavno više nisam toliko agresivan prema prijenosu ali eto sram i fsa meni traju duže, ali vjerojatno ću se vratit na shitmano SLX on mi je taman po cijeni fsa jači modeli su mi preskupi :misli:

kaj se mjenjaca tice sram majka! izdrzljivi i kaj je najvaznije imaju puno manji hod gore/dole tak da ne lupaju stalno u ramu..  (y)

nego reci jel ti vozis nekaj ovak malo zesce kad uspijes tak pogone polomit ili rekreativno al imas 100+ kila?!  :mrgreen:
 
Danas dobila na testiranje novog Treka,ajme majko koja pila (13tkn) ovjes se full podešava,serviser ga je naštimao točno po mojoj kilaži(a za pedaliranje uzbrdo se jednostavno prekidači prebace da stvrdnu amortizere) i danas pravac u šumu na probu. Predobro,osim što je sve mokro pa je bilo klizanja i padanja  :mrgreen:

Evo slika svih ljubavi u garaži  :mrgreen:
 
Biker686 said:
kaj se mjenjaca tice sram majka! izdrzljivi i kaj je najvaznije imaju puno manji hod gore/dole tak da ne lupaju stalno u ramu..  (y)

nego reci jel ti vozis nekaj ovak malo zesce kad uspijes tak pogone polomit ili rekreativno al imas 100+ kila?!   :mrgreen:

vozim malo žešće, imao sam 75kg zadnji put kad sam se vagao sad možda imam koju kilu više ali nemam preko 80kg
 
lili said:
Danas dobila na testiranje novog Treka,ajme majko koja pila (13tkn) ovjes se full podešava,serviser ga je naštimao točno po mojoj kilaži(a za pedaliranje uzbrdo se jednostavno prekidači prebace da stvrdnu amortizere) i danas pravac u šumu na probu. Predobro,osim što je sve mokro pa je bilo klizanja i padanja  :mrgreen:

Evo slika svih ljubavi u garaži  :mrgreen:

aj kako sam ljubomoran, imaš točno ono šta ja želim :2up:
FuelEX8 (y) (y)

kako se ponaša na skokovima, onako do metar metar i po?? jer ja volim vozit i XC i single trail(malo lakši freeride) pa nekako pokušavam naći nešto šta bi mi odgovaralo za sve, Trek Remedy mi je isto dobar ali nekako mislim da bi se malo mučio na XC dionicama
napiši dojmove, detaljno
 
2 giantMC

Jel ovo sto valja?

http://www.fujibikes.com/LifeStyle/RoadPathHybrid/Absolute30.aspx



Kostao me 2250 kn. Zanima me kvaliteta komponenti.
Stara mountain bike krama riknula nakon 10500  prijedenih km pa sam zato kupio ovaj.
Hvala na odgovoru.
 
lili said:
Danas dobila na testiranje novog Treka,ajme majko koja pila (13tkn) ovjes se full podešava,serviser ga je naštimao točno po mojoj kilaži(a za pedaliranje uzbrdo se jednostavno prekidači prebace da stvrdnu amortizere) i danas pravac u šumu na probu. Predobro,osim što je sve mokro pa je bilo klizanja i padanja  :mrgreen:

Evo slika svih ljubavi u garaži  :mrgreen:

da je neki freeride fully bil bi ljubomoran..   :mrgreen:   inace ne volim trek bicikle jer su uzasno precjenjeni.. za 13k kn kupis freeride fulku s jebenim djelovima i zadnjim shockom koji ce izdrzat svakakve skokove!   (y)
ne kazem da bicikl ne valja samo kaj je pre skup za to kaj nudi!   (y)

kruntas said:
2 giantMC

Jel ovo sto valja?

http://www.fujibikes.com/LifeStyle/RoadPathHybrid/Absolute30.aspx



Kostao me 2250 kn. Zanima me kvaliteta komponenti.
Stara mountain bike krama riknula nakon 10500  prijedenih km pa sam zato kupio ovaj.
Hvala na odgovoru.

nazalost u cestovnjake se ne kuzim tak da..  (y)