Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

jolly the roger said:
šuti, jer neznaš. ak je netko brži od tebe, ne znači da je idiot.

ak nekaj znam onda je to o biciklima jer 4 godine vozim downhill/freeride..  (y)  i znam kolko moze opasno bit spustanje s biciklom 50+ na sat.. vidio padova a i sam sam se fala na pitanju nauzival padajuci..

boli mene kifla kaj je on brzi od mene al kaj mu znaci to kaj je brzi pa kad se sašije negdje bude jedino poginul brze od mene..  :?  to ti dodje od prilike na isto ko da se neko ganja po zavojima punim sodra s motorom 100+ bez kacige..  to isto podrzavas ili?! 
 
Biker686 said:
ak nekaj znam onda je to o biciklima jer 4 godine vozim downhill/freeride..   (y)  i znam kolko moze opasno bit spustanje s biciklom 50+ na sat.. vidio padova a i sam sam se fala na pitanju nauzival padajuci..

cuj, ja se spustam po sljemenu (na xc biciklu) bilo po cesti bilo po zemlji već skoro 9 godina, tak da znam dovoljno da neznaš. i vozim se između ostalog i s bivšim prvakom države u XC-u, koji me dosta toga naučio, tak da znam o čem pričam.
 
OPčenito mislim da su downhillovci malo trknuti, uglavnom se susretnemo negdje na njihovoj stazi u šumi, jedino kaj ja idem sa motorom uzbrdo pa kad zviznem otkotrljam se par metri a kad oni zviznu nizbrdo lete i po 50 metri i nema šanse da ne poberu koje drvo po putu... džabe im i oprema i kaciga...  :jesus: :mrgreen:
 
jolly the roger said:
cuj, ja se spustam po sljemenu (na xc biciklu) bilo po cesti bilo po zemlji već skoro 9 godina, tak da znam dovoljno da neznaš. i vozim se između ostalog i s bivšim prvakom države u XC-u, koji me dosta toga naučio, tak da znam o čem pričam.

ti mjesas xc i cestovnjake stari..  kolku gumu imas ti na xc-u a kolko on na specijalki?!  i malo si pogledaj kolka je razlika u kilazi.. fala na pitanju danas nije nis strano da se cestovnjace sve vise od karbona izradjuju tak da jos i s tim zgubi na kilazi.. i bas zato kaj 9 godina vozis bi trebo znat kolko ti malo treba da te na takvom laganom biciklu izbaci iz ravnoteze i da jebes jeza u ledja..

z-1000mk said:
OPčenito mislim da su downhillovci malo trknuti, uglavnom se susretnemo negdje na njihovoj stazi u šumi, jedino kaj ja idem sa motorom uzbrdo pa kad zviznem otkotrljam se par metri a kad oni zviznu nizbrdo lete i po 50 metri i nema šanse da ne poberu koje drvo po putu... džabe im i oprema i kaciga...  :jesus: :mrgreen:

je pa vidis da nisu skroz trknuti kad imaju opremu!  (y)
 
Biker686 said:
ti mjesas xc i cestovnjake stari..  kolku gumu imas ti na xc-u a kolko on na specijalki?! 
miješam jer znam što govorim...btw prije prošlogodišnjeg udesa sam po sljemenskoj cesti vozio s 1.0/1.3 gumama...dakle mrvicu šire od cestovnjačkih guma

i malo si pogledaj kolka je razlika u kilazi.. fala na pitanju danas nije nis strano da se cestovnjace sve vise od karbona izradjuju tak da jos i s tim zgubi na kilazi.. i bas zato kaj 9 godina vozis bi trebo znat kolko ti malo treba da te na takvom laganom biciklu izbaci iz ravnoteze i da jebes jeza u ledja..

misliš da je meni konju od 110 kila bitno jel mi bicikl ima 12 ili 7 kila...pa to je razlika od 4%...btw pogledaj malo brzine spuštanja na TdF/Giro s cestovnjacima, i to onih na začelju :wink:
 
  ma sve je dobro decki sto se dobro svrsi  :D
 
  vozao sam se ovaj vikend malo po brdima 
    i shimano saint nabe i kocnice jebeno odradjuju svoj posao, ajmee
    to je nevjerovatno koliko dobri lageri znace , bicikl sam kliziiii
 
    i ujedno sam malo vozao i frendov bici koji ima stare nedobre V-brakes
    i dosada sam uvijek sutio kad bi mi ljudi govorili da su hidraulicni diskovi overkill
    previse nepotrebno itd ....i da su postene V-brakes sasvim dovoljne....
      da dovoljne su ako ides u trgovinu po kruh i kifle , i nista vise  :mrgreen:
   
  nego bikeru i jolly, kakve vi bikeove imate ?  moze opis, fotka?
     
   
 
   
 
lemoo said:
   ma sve je dobro decki sto se dobro svrsi  :D
   
   vozao sam se ovaj vikend malo po brdima 
    i shimano saint nabe i kocnice jebeno odradjuju svoj posao, ajmee
    to je nevjerovatno koliko dobri lageri znace , bicikl sam kliziiii
   
    i ujedno sam malo vozao i frendov bici koji ima stare nedobre V-brakes
    i dosada sam uvijek sutio kad bi mi ljudi govorili da su hidraulicni diskovi overkill
    previse nepotrebno itd ....i da su postene V-brakes sasvim dovoljne....
       da dovoljne su ako ides u trgovinu po kruh i kifle , i nista vise  :mrgreen:
     
   nego bikeru i jolly, kakve vi bikeove imate ?  moze opis, fotka?
     
     
   
     

ma moze se s v-brake-ovima puno!  8)  nisu za konstantno drzanje prsta na kocnici al kad trebas pred neki zavoj malo prikocit zaustave te!  (y)

evo mog..

2.jpg


DSC00015.jpg


DSC00181.jpg


DSC00182.jpg


DSC00184.jpg


DSC00187.jpg


DSC00188.jpg


samo kaj sad nema rucicu kocnice i shiftera u komadu nego je je shifter alivio a rucica deore lx.. rucica prednje kocnice neka no name i bez onog "prednjeg" shiftera!

 
kako ti ta vilica izdrži??

ja sam imao sličnu RST uništio ju nakon 6 mjeseci, sad imam RS TORA 318
 
mv_agusta said:
kako ti ta vilica izdrži??

ja sam imao sličnu RST uništio ju nakon 6 mjeseci, sad imam RS TORA 318

i ja se pitam..  :?  trpi teza abjuzanja al i dalje radi..  :mrgreen:  jest da kad zakocis prednji kotac i cimas napred nazad ima dosta hoda al dok mi opruge ne prolete pored glave dobro je!  (y)
 
Biker686 said:
i ja se pitam..   :?  trpi teza abjuzanja al i dalje radi..  :mrgreen:  jest da kad zakocis prednji kotac i cimas napred nazad ima dosta hoda al dok mi opruge ne prolete pored glave dobro je!   (y)


a znaci tada se mijenjaju vilice ?!?   :LOL:
 
majle said:
[/u]

a znaci tada se mijenjaju vilice ?!?   :LOL:

ili ako pukne..  :mrgreen:  al zato je tu duck tape.. a kad opruge zlete vanka onda vise nemas kaj.. ili imas srece pa ti kraj glave prolete ili direkt u njonju..  (y)  :LOL:
 
probaj malo zategnut headset da smanjiš luft kad cimaš naprijed nazad
 
mv_agusta said:
probaj malo zategnut headset da smanjiš luft kad cimaš naprijed nazad

jolly the roger said:
a što ako ima lufta u štapovima :jesus:

(y)

headset je prisarafljen kak spada jer kak sam kupil bajk nisam provjeril pa sam ostal bez kuglica..  :mrgreen:  sad se svako malo sve vitalno zateze..  :D
 
Evo pitanje...

Kad idem downhill po uskim puteljcima šumom prečesto izlječem s njih, inače kad idem motorom to mi se ne događa, jel ima neka fora kad je bajs puno lakši od tebe ili stvar vježbe ?  :misli:
 
z-1000mk said:
Evo pitanje...

Kad idem downhill po uskim puteljcima šumom prečesto izlječem s njih, inače kad idem motorom to mi se ne događa, jel ima neka fora kad je bajs puno lakši od tebe ili stvar vježbe ?   :misli:
stvar vježbe rekao bih, meni se dešavalo suprotno :misli:
 
z-1000mk said:
Evo pitanje...

Kad idem downhill po uskim puteljcima šumom prečesto izlječem s njih, inače kad idem motorom to mi se ne događa, jel ima neka fora kad je bajs puno lakši od tebe ili stvar vježbe ?   :misli:

pa ak je neki zavoj blizu pravog kuta onda si pomognes zadnjom kocnicom da ti guza malo pobjegne i uletis u zavoj.. sad ne znam o kakvom se zavoju radi?!  a ulazak u zavoj na motoru i biciklu nisu bas slicno.. pogotovo kroz sumu na downhillu..   :)