Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

alpine said:
Nemam apsolutno nikakve emocije ni veze s Rimcom (ili Rimčem?  :mrgreen:)  ali recimo da mogu procijenit (ljudski i financijski) napor kad razvoja takvog tipa proizvoda. Sam okvir je znanost za sebe, pa onda ide integracija pogona, razvoj baterije, kabeli, senzori, integracija sensora... Sam taj kontroler ima board, HW komponente (CPU, kontroler, wireless, IMU, za gps nisam siguran), SW platformu, SW stack, V2X stack,.. Pa onda razvoj prototipa, nabava alata kalupa, pregovori s dobavljačima, kontrola kvalitete, upravljanje timom za softverski razvoj, itd. Pa onda nać i zadržat prave ljude, strateski marketing, strategija pristupa tržištu, prodaja.. Ja to postujem a ti kako hoćeš, sve ok :wink:.

@Giant, točno, taj njegov kontroler je bit priče, ta komunikacija s drugima se neće zaustavit samo na nekim virtualnom trkama, i imitiranju strave nego i komunikacija s drugim sudionicim u prometu (V2V i V2X tj. vehicle to anything) koja je već daleko napredovala


tocno to, treba znat razvit proizvod, razvit smisleni proizvod koji je koristan i bit predvodnik a ne sljedbenik, a on to i radi.. V2X je ono prema cemu sve ide, kako u auto industriji sa autonomnim vozilima, pa teretnjaci u lukama, a vojsku ne treba ni spominjat
 
koliko vidim nije greyp nikaj skuplji od ostatka bajkova u tom rangu.

https://ebike-mtb.com/en/best-emtb-you-can-buy/?fbclid=IwAR1jmZ-QPbLqeVU7sAiI0DzFko9yt7Wv4FM10AA8a9pf7abJ7AVHGjWsXhw
 
Ajmo znalci....imam Sram kočnice GuideR, 200/180, koji upgrade?
Ideja mi je bila ić na synter pločice i straga 200(200 je na 2019 modelu). To bi bia trošak od cca 700 kn(adapter 160-200, pločice i 6P disk). Imam tu opciju i sramov "icetek" ali on se radi u max dimenziji 180 mm.

Generalno sam sa GuideR zadovoljan osim sa "gumastim" efektom koji mislim da dugujem stajanju na lageru od 2 godine ali to mogu potvrdit tek kad promijenim ulje i odzračim friško.

Lastane pomozi
 
700kn za te pizdarije? bolje to potrosit na kurve i jacuzzi u lava  :LOL:

ti to ides na kvalifikacije za rampage??  :mrgreen:

ako ti 180 straga nije dosta onda nije problem u promjeru diska. Ili stavi bolje pakne i sve odzraci ili (jos bolje) baci to smece od srama ca i stavi shimano s icetec diskovima, slobodno 180 naprid i straga.

to sta stavljaju 200 straga na novim modelima je cisti bizmis i marketing... jeftinije je stavit veci disk nego bolje kocnice... a bolje zvuci za neupucene  (y)



 
Probat ću onda za početak sa synt pločicama (i refreshom kočione) ... imate tu neke preporuke ili da idem na Sramove plojke?

Nije Rampage ali je liga ... pozvalo me i u klub, blizu je prvih 10  :wink:

IyT8ef3fR91EhjA355yLCJgFBs8ANs-tnwo99bKGdULybwYirg973CJAAJ5t2kvSWFghm9b30tUZkLk1sVsRxtLy1NDCrBCzVxVZQPJ0tSW5IxuAsKpm4HFHKVupiaWFDd1Dp4-7-Y0JDQBBh_PJhzx4U7K2-Te396qr5wyyJBwYNewDsPX3J6KV4IEUBRkqbocHgPfsMi2M137z16qUYUPFQMqi9A314wNS56MxNr6DCHLlkAxBaX0wdeLtkc8BJlgmcQKXAMRxl2IQ94Agjvnkncc-mmS8M1ksD7mD1GHQFv9Xn5wtOhKJ65a2Ura5tQvteRcVzxD92rK_CfbB_8CMUIqfXKH0EvNO3elkK_Ufcz554FKKBxXkezk8geQSGEAyZCJmnLQLIwOUwBr0578lfBbASHViKPqgZ90Q-2J3pmmInlIPURE3dBmsPme4i8vej4pbW9BjyPNhsay5wQ_zRUXGKRFo9sM8MimQgyDmyOPqC-6usoqTu6hPSj8zOh8Y94QcRFHzD2nEoKqIx8kqdOXFoBI9FTR2-2zrXC4gw5j7ySeosmahUZ0ti5E9HhdG7kUvcuIdzXKrcLghrcD1JzSvJh_Z_uGi3DkH1mCFnl9YEYsQJeGIS2jF6pjfkE93hae8QjUO55Xv1JaSU92CFyZ3f0P98-jI-f4QjZu7I-_zNfl5mTRrcT6Hz8yVtz_J_7mmJNRHopLUGHBKeeUNzg=w470-h937-no
 
slažem se sa svime navedenim. Čak i ja, debela svinja koja voli mučiti kočnice nalazim da mi je straga 180 dovoljno. Prije sadašnjeg bicikla sam imao Cannondale Gemini i Mongoose Boot'r koji su oba imali dobre kočnice s 200 naprijed i otraga i usporedbi sa sadašnjim Ghost AMR 7500 koji ima 180 otraga ne vidim neku razliku kod kočenja stražnjim kotačem. Hoću reći, ionako se stražnja kočnica manje umara jer uglavnom služi kraćim kočenjima i korekcijama putanje.
Ali također razumijem i podržavam, ako netko zaista želi imati 200 rotore naprije i otraga, neka si ih ugradi  (y)
 
istina ali se straznja prije odere :wink: nije lose imat straga 200 ali nepotrebno je ulupat 100€ za to.

a lipo su vas oprali Kreso i Jesenicani (ali imaju bolje bajkove i pickup) :mrgreen: nastavi s kašom ali to je savrsen rezultat, pogotovo ako je hardtejl, cestitke!  :shock: (y)
 
alpine said:
istina ali se straznja prije odere :wink: nije lose imat straga 200 ali nepotrebno je ulupat 100€ za to.

a lipo su vas oprali Kreso i Jesenicani (ali imaju bolje bajkove i pickup) :mrgreen: nastavi s kašom ali to je savrsen rezultat, pogotovo ako je hardtejl, cestitke!  :shock: (y)

Nije tvrdi ... pa ovde smo ga odabrali. Spec Stump Comp 2018.
Uspoređivat se sa prvima je besmisleno, imam malo više kilometara na bicikli nego sam utrka odvozio, još se mućim sa zekom  :?
Btw pozvali su me Jeseničani u klub, sad sam i ja Poljički  :mrgreen:

P.S. otišli ste mi u off...imate preporuku za pločice ili šaljem đbunar u keindl :misli:
 
Sad možem u pro peloton, samo još drugi wheelset!
 

Attachments

  • Screenshot_2019-07-03-08-03-03.jpg
    Screenshot_2019-07-03-08-03-03.jpg
    1.9 MB · Views: 67
don_carlos_007 said:
Sad možem u pro peloton, samo još drugi wheelset!

Polygon Stratos?
TČT? Nadam se da te bude dobro služio (y)

Ja sam bio spreman prije ljeta iskrcat solidnu lovu na bicikl. Međutim hrv trgovci su cicije. Nema popusta bla bla.
Za soma eura ne bi dali gratis pedale, a kamoli pravi popust.

Zaključio sam da sam siromašan za bicikle...
 
Tak je, sad je popust ispao na prvu cijenu malo jače od 20%, a to je ravno 5 keka, full tiagra najnovija i 9,5 kg, a za razliku do 105 (što je ravno iljadu kuna) ću uzet fulcrum wheelset... Dobra kupnja!
 
jel ima neko nekih informacija di se moze nac neka stara specka da je upotrebljiva za restauraciju.. na njuskalu sve neki krampovi za suho zlato.. il da idem na hrelic i cekam priliku  :mrgreen:
 
idem se malo ovaj vikend ljuštit niz Sljeme, nisam dugo.
Gore bus naravno, ne želim se umarati i trošiti svoje dragocjeno salo

Jel još netko na brdu?