Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

Eh...prosle godine na enduru sam sjebo lumbalni dio. Od tad vucem ozlijedu i bio sam par puta na Sljemenu a isao sam skoro svaki dan. Hodanje mi najvise i fali. Kreten, sve sjebem. :mrgreen:
 
Prije 2 vikenda na rabu provozao električni cube. 29. Nekih 25km. Bilo je tu i makadama ostrog.
Ok, elek bicikl ne mozemo usporediti sa lakocom baratanja i upravljivosti vulgare MTB.

Elektrika je odlicna, nema sta. No, taj offroad djir, ispao sam iz njega. Nisam nikad ni zagrizao.

Poanta, jedva cekam na svoj trekking montirat  nazad cestovne slickove.... (Sad imam neke dedovske trekking gume)

Koliko god mi je dosadila, tvrdoca i neudobnost slicka, u brzoj voznji je nemjerljiva.

Vracam slick i necu kenjat kvake vise.

@mate
Probaj cestovni djir biciklizma. Za promjenu. Mozda ti se svidi, ako do sada nisi....
 
Jesam,  vecina mojih voznji je na cesti ali mi se sad nesto ne da. :mrgreen:

Elektricni su fora samo vise vucu na motor nego bicikl. :mrgreen:
 
Najbolje kad kazu da i oni pedaliraju samo malo manjim intezitetom... :LOL: Jucer vozim laganu uzbrdicu i prođe me teta na onom kao starinskom biciklu. I da, vrti pedale ali snagom osmomjesecne bebe. :mrgreen:
 
mate said:
Jesam,  vecina mojih voznji je na cesti ali mi se sad nesto ne da. :mrgreen:

Elektricni su fora samo vise vucu na motor nego bicikl. :mrgreen:

Elektro je avantura. Zg_more u jednom danu bez umora. To je moguce i sa vulgaris, ali sa formom.

I ja moram specku uzet, no opirem se ...
 
limun said:
Elektro je avantura. Zg_more u jednom danu bez umora. To je moguce i sa vulgaris, ali sa formom.

I ja moram specku uzet, no opirem se ...

resistance is futile
GSUGmfAked6_wp45HPJvoqmTOmQqduK5yiLdf3w2nSW9H59qPtPOQN9U4xBn6MWjeyzNWpd9Y03ys0myMpYQFMjG7lYCo7LoPbAUHdkGZvQCY-A5ZlqMhLR5X9lxg2sAottOMS85W-1eNqYrMbVPC6Z5_IbXAyAnLDPEfgv6SZV1VzJxK71rjND2RXPRBk3GUJzfvoZAPNb_c0aNKT53fpjc9ReSYvZTGp9nDLQG2MaELAlNyrB8bXjM6rNxqgOF1dIkuSrpZLVBOu9j9jNED1vktuccMabc1NROLcq8arA_rSFnrQGAnBb84qb04bCDpqDHqM1Q9dflTCwMcDVsuYzC1ryaXga5pYs43OlZU9rIAVhGwdS-GOJ_Y8Oi4wR3R-b93Vro55YPkm6WBuaAuEMSfX9IYI5ArurHrZ67JUxibV24OFnlZSeOalOy6hM_Y6L9vWPvWITX1rbCePgqk-CP-iI-oJK-GxSFKCcKIqHEbmgLBLFNAJ5bTkFuow18xkooMgE9IzYjl-F3vqoOIQhQGu6lqbGodXQZtTh4EoQOCiMKItfq9fwcvjh2TVihMFZ80ndefADQibRElx6X3jeClRkfc91-VZBLtfHF3RkMuuv2SVKlSOPtnGE1ue7oYsXPeteD50iMskMQPlDUzBqRfW4CDTEK=w1514-h757-no
 
Hrvoje said:
Šta rec, low budget motor ili high end bicikl. Izabrao bicikl, sretniji sam.
Poslije ljeta možda pedaliram u južne krajeve 😉
 
mv_agusta said:
Šta rec, low budget motor ili high end bicikl. Izabrao bicikl, sretniji sam.
Poslije ljeta možda pedaliram u južne krajeve 😉
Koje baciklo je u pitanju :misli:
 
gianni said:
Koje baciklo je u pitanju :misli:
ovaj sa fotke
BMC Teammachine SLR01
Sram Etap + Quarq powermeter
Enve SES 4.5 kotači Chris King nabe
Enve lulica+volan
CaneCreek EEbrakes
 
mv_agusta said:
Poslije ljeta možda pedaliram u južne krajeve 😉
Tu sam. I sa lou badžet motorom i sa lou badžet biciklom!  (y) :konjic:
 
- Sepra - said:
slažem se sa svime navedenim. Čak i ja, debela svinja koja voli mučiti kočnice nalazim da mi je straga 180 dovoljno. Prije sadašnjeg bicikla sam imao Cannondale Gemini i Mongoose Boot'r koji su oba imali dobre kočnice s 200 naprijed i otraga i usporedbi sa sadašnjim Ghost AMR 7500 koji ima 180 otraga ne vidim neku razliku kod kočenja stražnjim kotačem. Hoću reći, ionako se stražnja kočnica manje umara jer uglavnom služi kraćim kočenjima i korekcijama putanje.
Ali također razumijem i podržavam, ako netko zaista želi imati 200 rotore naprije i otraga, neka si ih ugradi  (y)

Ako može ić na 200 nek ide. Ja sam upola lakši i 200 (naprid i nazad) mi je bilo bolje ne samo zbog snage nego modulacije i osjećaja doziranja koje bi ima sa istom kočnicom (XT i kasnije hope pro v4)
 
Pitanje za znalce, Trek FX3, nekako sam si složio da je to bicikl za moje potrebe.. Neka preporuka slične opcije drugih brendova (Kross Evado 7.0?) ? Razlika FX2 i FX3, opravdava cijenu?

(y)
 
možda ovako nešto, cestovni bike sa ravnim volanom
https://www.canyon.com/en-hr/fitness-bikes/onroad-bikes/roadlite/roadlite-6.0/1967.html

https://www.specialized.com/hr/hr/sirrus-elite-carbon/p/106639
https://www.njuskalo.hr/trekking-bicikli/spezialized-sirrus-elite-carbon-oglas-29241490

ne pratim baš takve bajkove pa nebi mogao pomoći što se tiče cijene/opreme
 
Ovaj karbonac mi je overkill. Cjenovno a mislim i namjenski..

Danas sam malo proucavao i nekako mi se cini Kross Evado 7.0 top..
Nije da se nesto razumijem ali ovako po komponentama mislim da je ok a i ima jedan stariji hrvatski review gdje ga jako hvale.

https://www.kross.pl/en/2018/cross/evado-7-0

Evo pa netko tko se razumije neka prokomentira omjer paketa i cijene (5tkn)