Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

ljen je pogledat i na prvu stranu a kamoli guglat  :mrgreen:


nego ekipa.. evo jedan biciklisticki FAIL  :LOL:

http://www.net.hr/webcafe/webvideo/page/2010/05/10/0006006.html
 
jel ko probao hayes stroker ryde??

14b2vjk.jpg


2960vax.jpg
 
giantMC said:
ljen je pogledat i na prvu stranu a kamoli guglat  :mrgreen:

Dao sam si danas truda obići dva dućana i, kao što sam i pretpostavio, nema niti približno onoga što me zanima. Dalje nema smisla tražit. :jesus:
 
je pa u hrvatskoj si.. ti bi sad naso sve kaj trazis  :mrgreen: nase trziste je banana sto se tice svege a pogotovo cijene i sirine ponude tog svega
 
ja sma cital na njihovoj stranici da im je taj stroker serija dobra.. al ryde ti je prva tj najniza (sto ne znaci da nije dobra).. osobno je nisam probao

http://www.hayesdiscbrake.com/brakes/stroker/
 
giantMC said:
je pa u hrvatskoj si.. ti bi sad naso sve kaj trazis  :mrgreen: nase trziste je banana sto se tice svege a pogotovo cijene i sirine ponude tog svega

Nije problem u tome, lako se naruči i pričeka, nego što koncept biciklističkih torbica nije ono što mi treba. I to mi je bilo jasno od početka ali se boškarin gura pa sam pogledao čisto da ga skinem. :mrgreen:
 
giantMC said:
ja sma cital na njihovoj stranici da im je taj stroker serija dobra.. al ryde ti je prva tj najniza (sto ne znaci da nije dobra).. osobno je nisam probao

http://www.hayesdiscbrake.com/brakes/stroker/

znam da je najniža iz stroker linije ali one jače su i skuplje, zanima onako informativno iz prve ruke ako neko je vozio
zadnji hayes koji sam probao je bio hfx9 i on mi se ne sviđa
do sada najbolje disk koćnice koje sam probao je bio stari shimano xt sa 4 klipića, to je kočilo vrhunski
 
http://www.mtbr.com/cat/brakes/disc-brake-system/hayes/stroker-ryde/PRD_416712_1507crx.aspx

dosta dobra stranica s reviewsima

 
ak oces odlicnu kocnicu sa 4 klipica hayes stroker ace  :mrgreen: al ne zelim zamisljat cijenu..

cek ti sad imas ryde ili bi uzeo il bi ga se rjesio?
 
giantMC said:
ak oces odlicnu kocnicu sa 4 klipica hayes stroker ace  :mrgreen: al ne zelim zamisljat cijenu..

cek ti sad imas ryde ili bi uzeo il bi ga se rjesio?

ma nemam, nego gledam malo šta se nudi
iznimno sam zadovoljan svojim v-brakeom(xt) ali uvjek težimo boljem jel :D

realno ne vjerujem uopče da ću stavljat diskove

CheCola said:
koji će vam kc četveroklipne kočnice na xc bikeu??????

pa niko nije rekao da bi stavili četveroklipne koćnice, samo sam rekao da su to bile najbolje koje sam probao
da sada stavljam nove koćnice gledao bi npr juicy7
 
CheCola said:
iskreno govoreć i 7-ice su overkill za nekog rekreativnog vozača, 3 ili 5 sasvim zadovoljavaju

3, 5 i 7 su isti k samo je razlika u kaj imaju više mogučnosti štelanja.

Hayes kočnice po meni opčenito nevaljaju, prebrzo se pregrijavaju propadaju i slično, moja preporuka izbjegavati, Strokera pogotovo, imao je frend, nakon 200 metara spusta se pregrije i propada do volana.  Istina bog mi smo dh vozili, za xc bi vjerojatno bile dobre.

Moja preporuka avid code 5, odlične kočnice za ne prevelike pare, nikad me nisu izdale !
 
pa kolko sam primjetio od stroker serije samo su jedne preporucene za DH ostale nijedne nisu, tako da ocjenjivat ih neprikladnim zbog krivog koristenja nije bas realno.. kao i vecina tih review-a..

za nekog rekreativca sve su to jako dobre kocnice, pa sve i da se negdje moras spustit nizbrdo.. al natjecateljske ili za neki posteniji DH sigurno nisu

code 5
"This is what happens when a Juicy falls in love with a Code and they have a kid. You get the tenacious four piston Code caliper with the proven performance of a Juicy-style lever, all in one brake system. This baby's been simplified to make it easy on the debit card and the Avid family values are still intact (Caliper Positioning System, Power Reserve Geometry, and drip-free bleeding).
Code 5 Facts
Intended use
All Mountain, Freeride, Downhill"

preporucen DH.. a te su 110€ sa 160 rotorom, 120 sa 185 i 203.. dakle malo skupo i u principu predobro za obicnog vozaca


btw osim avid i hayes.. jel ima ko iskustva sa shimano i magura kocnicama?

(kaj se tice magure dodan novi ducan u zg, alanprim.. a cijene nema ispod 2 soma)
 
Momci, ne znam kako se vozite, ali vam nije žao šuške, isprsite se za Formula The One. Jake, vrlo lagane(sa 200/180 rotorima je komplet ispod 1 kg), ne pregrijavaju se, dobra modulacija, ma sve... čak i izgledaju rejsing šminkerski
 
lb said:
Momci, ne znam kako se vozite, ali vam nije žao šuške, isprsite se za Formula The One. Jake, vrlo lagane(sa 200/180 rotorima je komplet ispod 1 kg), ne pregrijavaju se, dobra modulacija, ma sve... čak i izgledaju rejsing šminkerski

definitivno odlične kočnice, imao sam ih priliku probati na jednom biciklu, ali kao što rekoh većini ljudi nepotrebna, pogotovo u kombinaciji 200/180 eventualno nekom hebenom DH-eru, inače kaj se Hayesa 9 tiče do prije par godina puno je ljudi vozilo DH sa njima taka da nisu to toliko loše kočnice kako pričaju
 
giantMC said:
pa kolko sam primjetio od stroker serije samo su jedne preporucene za DH ostale nijedne nisu, tako da ocjenjivat ih neprikladnim zbog krivog koristenja nije bas realno.. kao i vecina tih review-a..

za nekog rekreativca sve su to jako dobre kocnice, pa sve i da se negdje moras spustit nizbrdo.. al natjecateljske ili za neki posteniji DH sigurno nisu

code 5
"This is what happens when a Juicy falls in love with a Code and they have a kid. You get the tenacious four piston Code caliper with the proven performance of a Juicy-style lever, all in one brake system. This baby's been simplified to make it easy on the debit card and the Avid family values are still intact (Caliper Positioning System, Power Reserve Geometry, and drip-free bleeding).
Code 5 Facts
Intended use
All Mountain, Freeride, Downhill"

preporucen DH.. a te su 110€ sa 160 rotorom, 120 sa 185 i 203.. dakle malo skupo i u principu predobro za obicnog vozaca


btw osim avid i hayes.. jel ima ko iskustva sa shimano i magura kocnicama?

(kaj se tice magure dodan novi ducan u zg, alanprim.. a cijene nema ispod 2 soma)


shimani kočnice su isto super. Frend ima shimano 525 i to super koči, al mislim da se te 525 više ne proizvode.

magura proizvodi najbrutalnije kočnice, imaš onaj njihov gustav, mislim da je to najjača kočnice ikad, tolko je jaka da kad kočiš s prednjom trga ležajeve volana.
Za sve magura kočnice dobiš petogodišnju garanciju da neče procurit tak da su valjda i kvalitetne.