Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

Uzeo sam Meridu CROSSWAY TFS 400D. 3900kn. Mogao sam vjerojatno i bolje proći ali sam zapeo baš za Meridine CROSSWAY modele, sviđaju mi se skroz pa sam ipak to odlučio.
U privitku je slika identična mome, a na linku su specifikacije 500D modela sa službene stranice, koji je jako sličan, ne znam jel ima koja sitna razlika (nisam mogao naći specifikacije za model 400D).
http://www.merida-bikes.com/en_int/bike/2011/230/Cross+Bike/CROSSWAY+TFS+500-D
 
fensi perla bijeli  :mrgreen: onda si mogo city ili specku uzet.. ovo je dirt bajk.. bu zmazani  :mrgreen:
 
S noći sa subote na nedjelju (18./19.12.) frendici je ukredena nova Kona Lana'i crne boje, berba 2010. Na lulici je imala omotanu sajlu. Znam da je mogućnost da će se bic naći ravna nuli, ali vrijedi pokušati pa molim sve koji pročitaju da bar rašire glas.
 
rama - Fuji Tahoe SL, 20.5'' - 2010 god.
vilica - Rock Shox Dart One, 100mm hoda, ulje
prednji mjenjac - Shimano Alivio
zadnji mjenjac - Sram SX.5
pogon - Shimano Deore Octalink FC-M470
shifteri - Sram X.9 Gripshift
gume - Rubena V.58 Cobra, slick 26x1,90
obruci - Mach1 XC-Type
zbice - DT Swiss
nabe - Shimano M475, 6 bolt disc
kocnice - Avid Juicy 3
diskovi - Shimano Deore 160mm/160mm, 6 bolt
kazeta - Sram PG 970
lanac - Sram PC 971
lulica - Pivit 100mm, 31.8mm
volan - Truvativ XR 640mm wide, 35mmrise, 31.8mm clamp
nosac bidona - XLC carbon
sjedalo - Velo
ciklokomp - VDO Dayton
pedale - BBB, kombinacija SPD i flat

uz bicikl idu uredni papiri i racun...


DSC_8404_manje.jpg


DSC_8411_manje.jpg


DSC_8413_manje.jpg



Koliko vrijedi ovako nešto ?
 
http://www.youtube.com/watch?v=nnt5Uzj3qjg&feature=channel

Kaj vam je tu čudno na filmiću? Da je ovaj na specki u svakom novom kadru  :D.
 
Trebao bih i ja jedan savjet od vas, zanima me koji mtb se isplati kupit a da cjenovno bude oko 3-4 000 kn?  :misli:
 
NFS said:
Trebao bih i ja jedan savjet od vas, zanima me koji mtb se isplati kupit a da cjenovno bude oko 3-4 000 kn?  :misli:
po meni kona ti je best buy  (y)
 
NFS said:
A sto misliš o trek 4300?  :misli:
ok. konu svi hvale..ona je u mtb-u u samom vrhu.  više pratim cestovnjake a uostalom vozim ga  :mrgreen: (y)
 
Može kakva preporuka za solidnu pumpu za bicikl (stalo mi je da ne kupim neko sranje koje će riknut nakon par pumpanja, a ne kužim se... ).

Prvo da i uzeti malu ili veliku? Ima li smisla nosit sa sobom malu pumpu ako nemaš i set za krpanje, zračnicu, alat... (bicilkl(i) meni, ženi i klincima uglavnom služe za kraće vožnje po gradu i na moru, rekreativno do maks 20-tak km po turi). Dakle ako se pumpa ne nosi na vožnju je li onda bolje uzet veliku? Ako da, onu s klasinčnim okruglim manometrom ili ima i nekih s manometrom kao nekavom skalom?

Dakle za rekreativca...

Proizvođač, tip, dućkas gdje?

Hvala!  (y)
 
ako si rekreativac izletnik onda ti je najprakticnije malu teleskopsku pumpu, nisam ljubitelj istih jer se znaju ponekad spigat kod pumpanja ali imam jednu kad idem van grada.. sto se tice seta za krpanje, ja ga ne nosim sa sobom ali imam rezervnu zracnicu i alat..

u ciklo centru imaju male zefal-ove pumpe, sigurno imaju i u dsg-u i drugim ducanima.. treba sam pogledat cijene..
 
Za Božić sam si pod bor stavil novu pilu, a danas je bilo vatreno krštenje. U Intersportu je bilo bezobrazno sniženje pa nisam mogao odoliti. Uglavnom usprkos današnjem vjetru 30+ je normalna brzina. Malo je tvrd i neudoban, ali i magarac se navikne na batinu, pa bum ja i na sic, a i malo sam zahrđal od 10 mjeseca kad su bile zadnje vožnje. Bic je genesis, austrijska firma, a oprema je kompletni shimano 105.
 
NFS said:
Bas cu pogledat malo. Jel može neki link možda?  :mrgreen: 
www.ciklo-centar.hr/new/naslovnica.asp ovo ti je za konu  (y)
              www.keindl-sport.com/ cube,cannondale,corratec i što ti ga ja znam još  :misli: :mrgreen: