Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

cobRRa said:
jel bi svom djetetu dala prije bic sa svijetlima, ili bez svjetala?

Na njegovom bicu nema ni jednog svjetla, ali je zato dobio kacigu i punu opremu i savjet da se kloni ceste i vozila u pokretu  :wink:
 
ma ja se i ovako skoro pa i ne vozim po mraku
iako sam prošlo ljeto vozio po šumi po mraku bez svjetala i mogu reći da je skroz ludo doslovno voziš na pamet a ono malo šta mjesec osvjetli ti je kao reflektor hehe
ako idete pokušavati nešto slično držite se staza gdje znate svaki korijen, kamen i drvo :wink:
možda budem stavio neku lampu naprijed ako budem išao voziti full moon na kamenjaku na ljeto ali o tom potom
 
cobRRa said:
evo gledam doma u prospekt... mislis da je to ok? na ebayu ima toga na tone, a svidjela mi se ova stvarcica...



(Powered by frubar.net)


predne svijetlo nisam mislio stavljat jer kolko to uopce svijetli da vidis put ne znam... na retracu kaj sam si narucio ima led svjetiljka da si uocljiv. u svakom slucaju cu otic do lidla pogledat(i rukavice usput) pa ako nije neka rugoba mozda i uzmem...

tnx. (y)
E sad dali je ok ili ne  :misli:  (novi sam na bicikli pa...)
...za ovu lovu mislim da da.
Prednja dobro svijetli al i ona je,po mom mišljenju,više da te se uoči na vrijeme a ne za nekakve duge nočne ture.
 
Dawg said:
Na njegovom bicu nema ni jednog svjetla, ali je zato dobio kacigu i punu opremu i savjet da se kloni ceste i vozila u pokretu  :wink:


a kaj da ti velim, svako ima izbor... ja gledam jos i prsluk stavit... ne zanima me kak zgledam vec kak se osijecam.

p.s.

dobar savjet si mu dala, ali u danasnje vrijeme i ako zivis u gradu tesko da mozes izbjec promet.

pozz. sretno! (y)
 
cobRRa said:
kak imate rijesenu straznju signalizaciju? ima nekaj da blinka na neku bateriju, ili macje oko, ili?!

imam straznje svjetlo na baterije.. moze svjetlit, blinkat cijeli ili blinkat naizmjenicno.. to mi je na starom bajku kojeg sam preinacio u 'cestovni' za po gradu.. tako da sam stavio i svjetla, napred isto blinker.. primjetio sam dok hodam po gradu ili vozim autom da bolje primjetis bicikliste ako napred ima blinker nego svjetlo kad je samo jos jedno malo svijetlo od miljon njih koje svjetle okolo..
uglavnom blinkeri dusu dali za vidljivost biciklista..

za sumu nemam strasnji, al imam sigmu evoX  :mrgreen:
 
cobRRa said:
evo gledam doma u prospekt... mislis da je to ok? na ebayu ima toga na tone, a svidjela mi se ova stvarcica...



tnx. (y)
ovo ti je sasvim dovoljno i dobro  (y)
 
fura li ko torbicu sa setom za krpanje gume i jel to komplicirano skinuut i stavit nazad u danasnje vrijeme, ili je jos jednostavnije?

nekad sam na ponyu svaki drugi dan krpal gumu. :LOL:

bas me zanima... odem negdje gro km i probusi mi se guma, kaj sam... koma! treba bit spreman i za takvu situaciju.
 
pa ponesi cijeli rezervni kotač  (y)

(davno je izmišljen sprej za krpanje guma) :jesus:
 
strasilo said:
pa ponesi cijeli rezervni kotač  (y)


daj njaske! ozbiljno pitam... pa kak bum doma dosel ak si zbusim gumu?! dobro, mogu u bus stavit bic ak sam u krugu di vozi, ali ak sam negdje u pm????

i ne zayebavaj! :jesus:
 
strasilo said:
pa ponesi cijeli rezervni kotač  (y)

(davno je izmišljen sprej za krpanje guma) :jesus:


kad si ta mala slova ubacil... uvijek me zayebes! :LOL: :LOL:

sprej?! ko i za motor znaci ima? :D
 
manje je pakiranje i vidio sam sa dva različita nastavka... nisam zapamtio cijenu jer mi nije trebalo... sasvim slučajno sam ih vidio kad sam tražio nešto sasvim treće....  :mrgreen:

recimo ..

hutchinson-ad60197-med.jpg
 
U Lidlu su trenutno na akciji torbica sa alatom koja se montira ispod sjedala, mini pumpa, sve po nekoj smiješnoj cijeni.
Uz biciklistički alat nalaze se lijepilo, rašpa, desetak zakrpa i tri plastična montirača.
Kupio, montirao, zlu ne trebalo...

Btw, slijedeću nedjelju, 27.3. u 10 sati sa glavnog gradskog trga u Koprivnici starta prva ovogodišnja biciklijada, pa ko želi, dobrodošao... Prijava je obavezna, podaci su na letku (oliti flyeru, kako je sad moderno  :mrgreen:



 
Rezervna guma ,alat za krpanje i pumpa su uvijek na biciklu u torbici(pumpa na rami zajedno sa flasom) i to je kod sviju tako ,mislim na trkace bicikle.
 
Mocippaldi said:
Rezervna guma ,alat za krpanje i pumpa su uvijek na biciklu u torbici(pumpa na rami zajedno sa flasom) i to je kod sviju tako ,mislim na trkace bicikle.
trkaći bicikl je minimalizam  :mrgreen:
sve mora bit sitno  :mrgreen:
 
desmosedici said:
trkaći bicikl je minimalizam   :mrgreen:
sve mora bit sitno  :mrgreen:

Pa torbica je mala al stane u nju rezervna guma i alat a i pumpa je mala i lagana, nosac je zajednicki sa onim za flasu  :D
Zato kad se idem vozat uvijek odem prvo u WC da kompeziram dodatnu tezinu  :LOL:
 
Mocippaldi said:
Pa torbica je mala al stane u nju rezervna guma i alat a i pumpa je mala i lagana, nosac je zajednicki sa onim za flasu  :D
Zato kad se idem vozat uvijek odem prvo u WC da kompeziram dodatnu tezinu  :LOL:
ja čim sjednem prođe me  :mrgreen: :mrgreen:
kod mene isto pumpa zašarafljena na rami te torbica i sigma svjetlo na vodilici od sica (y)
 
cobRRa said:
fura li ko torbicu sa setom za krpanje gume i jel to komplicirano skinuut i stavit nazad u danasnje vrijeme, ili je jos jednostavnije?

nekad sam na ponyu svaki drugi dan krpal gumu. :LOL:

bas me zanima... odem negdje gro km i probusi mi se guma, kaj sam... koma! treba bit spreman i za takvu situaciju.

uvijek imam alat sa sobom i rezervnu zracnicu  :mrgreen:
 
cobRRa said:
daj njaske! ozbiljno pitam... pa kak bum doma dosel ak si zbusim gumu?! dobro, mogu u bus stavit bic ak sam u krugu di vozi, ali ak sam negdje u pm????

i ne zayebavaj! :jesus:


nemres jer pederi nedaju.. klinca malog sa minijaturnim biciklom nisu pustili po najvecoj kisi.. boli njih kiki kaj si ti zbusil gumu, guraj do doma  :mrgreen: