Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

bas sam uzivao danas u prvoj voznjici. :D  kroz par sela pa oko jezera pa sam izbio na savski nasip, tam sam se malo i prosetal gurajuci bic jer je bas bilo predivno... krenuo prema jarunu, ali me pocelo koljeno boljet, probadat. :x

sad sam u laganoj paranojici da mi je i bic i oprema i super volja uzalud. :(  naime, nemam desne patele i kriznog ligamenta... duboko se nadam da je to samo utjecaj prve voznje.

zna li se kakav je utjecaj voznje bicikla na koljena?
 
cobRRa said:
zna li se kakav je utjecaj voznje bicikla na koljena?

A cuj, zglob se trosi, ali ligamenti i misici jacaju. Ovisi naravno o jacini naprezanja. Nije isto vozit turisticki ili natjecateljski.
Ja sam uspio razjebat hrskavice na oba koljena u mladjim danima jer sam osim skole i spavanja svo vrijeme mahnito divljao na biciklu. Sad se to lijepo vidi na rendgenu, ali srecom nije bitno narusena funkcija zgloba i nebi trebalo bit problema.
A malo je i hokej na ledu pomogao  :mrgreen:
S patelama, zacudo, nikakvih problema.
 
cobRRa said:
bas sam uzivao danas u prvoj voznjici. :D  kroz par sela pa oko jezera pa sam izbio na savski nasip, tam sam se malo i prosetal gurajuci bic jer je bas bilo predivno... krenuo prema jarunu, ali me pocelo koljeno boljet, probadat. :x

sad sam u laganoj paranojici da mi je i bic i oprema i super volja uzalud. :(  naime, nemam desne patele i kriznog ligamenta... duboko se nadam da je to samo utjecaj prve voznje.

zna li se kakav je utjecaj voznje bicikla na koljena?

Provjeri jel ti biciklo nastimano za tvoje mjere .Mislim ako se radi o trkacem biciku da ce te sve boljeti ako ti mjere ne stimaju i ako vozis vise od 10km u komadu.

Inace ja sam vise od 1000km napravio ove godine a tek je jucer prvi topal dan u godini  :D Vozio sam po snijegu skoro 2 mjeseca  :shock:
 
3alfa3 said:
A cuj, zglob se trosi, ali ligamenti i misici jacaju. Ovisi naravno o jacini naprezanja. Nije isto vozit turisticki ili natjecateljski.
Ja sam uspio razjebat hrskavice na oba koljena u mladjim danima jer sam osim skole i spavanja svo vrijeme mahnito divljao na biciklu. Sad se to lijepo vidi na rendgenu, ali srecom nije bitno narusena funkcija zgloba i nebi trebalo bit problema.
A malo je i hokej na ledu pomogao  :mrgreen:
S patelama, zacudo, nikakvih problema.


evo zval sam frenda(fiziotarapeut rukometasima u zg badel i hr repki)... kaze da ako budem radio veliko opterecenje da ce me boljet, a s vremenom kak budem vozio bol ce nestat... znaci sve je udure :D ali malo cemo smanjit opterecenje pa pojacavat. (y)
 
Mocippaldi said:
Provjeri jel ti biciklo nastimano za tvoje mjere .Mislim ako se radi o trkacem biciku da ce te sve boljeti ako ti mjere ne stimaju i ako vozis vise od 10km u komadu.

Inace ja sam vise od 1000km napravio ove godine a tek je jucer prvi topal dan u godini  :D Vozio sam po snijegu skoro 2 mjeseca  :shock:


prvo napravljeno. (y)


jednostavno bi si trebao za pocetak napravit neki program, a ne ko danas na svjezinu vozit se 3 sata. :misli:

pocet radit trening voznje sa frekvencijom od dva tri puta tjedno. cim skuzim da je postalo ugodno i lagano pojacat na cetri pet puta tjedno.

poslije pocet povecavat udaljenosti odnosno trajanje voznje, jos kad bi zadrzao istu frekvenciju rada srca na taj bi nacin kroz odredjeni vremenski period povecao kondiciju.

poslije samo povecavam broj treninga, udaljenost... trajanje treninga i intezitet.... di ima za kupit srcani monitor? :mrgreen:


 
cobRRa said:
di ima za kupit srcani monitor? :mrgreen:

Pogledaj u Ciklo-Centru, tamo su imali neke Sigme s relativno dobrim odnosom cijene/kvalitete.
 
nakon dugo vremena danas napokon napravio pošten đir, nije puno km(cca30) ali je brzina bila pristojna

evo vam za insipiraciju, za vikend svi pedalirati 8)
http://www.youtube.com/watch?v=t2Fn8ykPW-0
 
bole said:
kupia bi jedne dobre bicke, one s uloskom, kratke..... dajte neku preporuku do 500kn,....
Imam ti ja Uvexove, nosio sam ih samo jednom. Istina je da su stare nekih 15 godina, ali su ko nove. Stoje u ladici cijelo vrijeme. Hm... Sad sam gledal, veličina M :mrgreen:
Evo, prodam ih za pivu :mrgreen:
 
bole said:
kupia bi jedne dobre bicke, one s uloskom, kratke..... dajte neku preporuku do 500kn,....


ove su ti oko 200 kuna. evo ti pa biraj koje hoces... http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid=p5197.m570.l1311&_nkw=cycling+shorts&_sacat=See-All-Categories




(Powered by frubar.net)


 
cobRRa said:
kak imate rijesenu straznju signalizaciju? ima nekaj da blinka na neku bateriju, ili macje oko, ili?!

nula, nemam ništa niti ću stavljati
šta će mi to?
 
cobRRa said:
... pa da me ne zgazi nekaj na cesti!

Bude te zgazio i sa i bez bljeskalice ako ne budeš TI pazio  :mrgreen:
 
Dawg said:
Bude te zgazio i sa i bez bljeskalice ako ne budeš TI pazio  :mrgreen:


e jbg. sad... onda nemoj ni na motoru, ni u autu palit svijetla. :misli:

pazim na sebe i zelim svest na minimum mogucnost stradavanje pa sam si tako i minijaturni lijevi retrac narucio... svako po svom! :jesus:
 
cobRRa said:
kak imate rijesenu straznju signalizaciju? ima nekaj da blinka na neku bateriju, ili macje oko, ili?!
Pogledaj koju str. unazad stavija sam link od Lidla i ima ti svega...
Za 100 kn imaš prednje i stražnje svjetlo.Prednje se puni(5 kom baterija i punjač u kompletu)a stražnje ne i stalno svijetli,ne žmirka.
 
cobRRa said:
e jbg. sad... onda nemoj ni na motoru, ni u autu palit svijetla. :misli:

pazim na sebe i zelim svest na minimum mogucnost stradavanje pa sam si tako i minijaturni lijevi retrac narucio... svako po svom! :jesus:

Ja ovo samo dobronamjerno i iz iskustva. Na biciklu nisi konkurentan, a kod nas uvijek vrijedi zakon jačega. Htjela sam reći da to što imaš svjetlo na biciklu neće imati nikakve razlike u odnosu na tvoju sigurnost, čisto da se ne opustiš ;)
Ljudi više čuvaju svoj auto nego tuđi život.
 
yetty said:
Pogledaj koju str. unazad stavija sam link od Lidla i ima ti svega...
Za 100 kn imaš prednje i stražnje svjetlo.Prednje se puni(5 kom baterija i punjač u kompletu)a stražnje ne i stalno svijetli,ne žmirka.


evo gledam doma u prospekt... mislis da je to ok? na ebayu ima toga na tone, a svidjela mi se ova stvarcica...



(Powered by frubar.net)


predne svijetlo nisam mislio stavljat jer kolko to uopce svijetli da vidis put ne znam... na retracu kaj sam si narucio ima led svjetiljka da si uocljiv. u svakom slucaju cu otic do lidla pogledat(i rukavice usput) pa ako nije neka rugoba mozda i uzmem...

tnx. (y)
 
Dawg said:
Ja ovo samo dobronamjerno i iz iskustva. Na biciklu nisi konkurentan, a kod nas uvijek vrijedi zakon jačega. Htjela sam reći da to što imaš svjetlo na biciklu neće imati nikakve razlike u odnosu na tvoju sigurnost, čisto da se ne opustiš ;)
Ljudi više čuvaju svoj auto nego tuđi život.


jel bi svom djetetu dala prije bic sa svijetlima, ili bez svjetala?