Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

giantMC said:
malo je azurirana prva strana  (y)

i kad vec pricamo o sigurnosti.. jel imate blinkere za po gradu?
Sta bi bili blinkeri ? ja uglavnom vozim po otvorenim djelovima nekim sporednim putevima , makadamima to meni ne triba?

:mrgreen: danas po 8 put probijena guma , ovaj put zadnja!  :mrgreen:

okrpia i iden dalje  :D

 
Moto_Lover said:
Sta bi bili blinkeri ? ja uglavnom vozim po otvorenim djelovima nekim sporednim putevima , makadamima to meni ne triba?


za to onda kao i ja kupis ovo http://www.lopuh-alfa.hr/index.php?katid=144&tip=proizvod&id=245  8)


blinkeri su 'svjetla' za bicikle koja blinkaju/zmigaju ili kako se vec raznoliko to ne kaze.. crveni iza bijeli/plavi napred
 
giantMC said:
za to onda kao i ja kupis ovo http://www.lopuh-alfa.hr/index.php?katid=144&tip=proizvod&id=245  8)


blinkeri su 'svjetla' za bicikle koja blinkaju/zmigaju ili kako se vec raznoliko to ne kaze.. crveni iza bijeli/plavi napred
džabe bačena lova. moš se okitit ko božično drvce, neće ti to ništa pomoć da budeš uočljiviji
 
jolly the roger said:
džabe bačena lova. moš se okitit ko božično drvce, neće ti to ništa pomoć da budeš uočljiviji
Vrlo vjerojatno , mozda sad da ides obic nasu obalu bas na pravi put sa biciklom da ides , ajd stavis to , obuces neku naranastu ili bijelu majicu i dovoljno te se vidi?
 
jolly the roger said:
džabe bačena lova. moš se okitit ko božično drvce, neće ti to ništa pomoć da budeš uočljiviji



sad sam u gradu vidio dva lika, jedan ima diamondback a drugi bmx.. i imaju one tube plasticne sa lampama nutra sarenim zakeljeno na ramu..  :lolcry: :lolcry: :lolcry:

za grad blinker je puno uocljiviji nego obicna lampica iste velicine.. druga stvar je sto stoka ni ne gleda
 
Recite mi jel vi vozite po cesti onako uz rub kolnika po crti , ili vozite po  nosgostupu , problem je sta je nogostup previse zakrceni sa autima i onda je po gradu bas nezgodno za vozit zato samo prodjem bez ikakvog gusta recimo da dodjen do marjana.
 
Moto_Lover said:
Vrlo vjerojatno , mozda sad da ides obic nasu obalu bas na pravi put sa biciklom da ides , ajd stavis to , obuces neku naranastu ili bijelu majicu i dovoljno te se vidi?
bio ti je prole il pretprosle godine jedan svjetski putnik, na recumbent biciklu, imao je po sebi i reflektirajuće trake, i bljeskalice, i svjetla...bio je jebeni betlehem usred ljetne noći...pregazio ga kombi i rastepo ga ko FAP žabu.
e da je nama kultura vožnje npr zlovenaca...kamoli nizozemaca
giantMC said:
sad sam u gradu vidio dva lika, jedan ima diamondback a drugi bmx.. i imaju one tube plasticne sa lampama nutra sarenim zakeljeno na ramu..  :lolcry: :lolcry: :lolcry:

za grad blinker je puno uocljiviji nego obicna lampica iste velicine.. druga stvar je sto stoka ni ne gleda
evo ti moj primjer - imao svjetla, imao bljeskalicu, imao jebene reflektirajuće trake - na kraju sam morao dokazivat na sudu da sam imao sav taj betlehem po sebi jer idiotski plavci se nisu sjetili poslikat što je bilo na cesti ispod auta. sva sreća pa je pametni frend, koji je išao po biciklu, skupio sve ono što je ostalo kad su makli auto, pa tako i bljeskalicu i svijetla

Moto_Lover said:
Recite mi jel vi vozite po cesti onako uz rub kolnika po crti , ili vozite po  nosgostupu , problem je sta je nogostup previse zakrceni sa autima i onda je po gradu bas nezgodno za vozit zato samo prodjem bez ikakvog gusta recimo da dodjen do marjana.
gle, šibaj samo po cesti. neće te to spasiti, al barem nećeš plačat kaznu ako te itko pogazi i ostaneš živ.
 
giantMC said:
pa neznam puno.. uvijek mogu nac na netu.. al ovak okvirno jel u centru ili negdje vani?

u centru.
uglavnom nije tesko naci...  :wink:
blizu hotela "neboder" i "kontinental"

jedna od vecih/glavnijih ulica u rijeci.
kad budes isao javi se pa ti objasnim u detalje.  (y)
 
ja vozim po trotoaru osim iznimno kad negdje sidjem na cestu na kratko.. recimo potez od pjesackog mosta do rasadnika, tih 300m otpicim uvijek po cesti..

@jolly

budala ce se uvijek nac pa da imas i protuavionski reflektor taj ga nebu vidio.. to ne znaci da nije bolje imati to nego nemati pa da ko budale kakvog sam danas skoro zgazio u mraku vozi u suprotnom smjeru bez svijetla.. i onda kad ga neko pokupi bu svasta pisalo u novinama..


@majle

ak bum iso dole javim se  (y)
 
jolly the roger said:
bio ti je prole il pretprosle godine jedan svjetski putnik, na recumbent biciklu, imao je po sebi i reflektirajuće trake, i bljeskalice, i svjetla...bio je jebeni betlehem usred ljetne noći...pregazio ga kombi i rastepo ga ko FAP žabu.
e da je nama kultura vožnje npr zlovenaca...kamoli nizozemacaevo
:?

Strasno .
jolly the roger said:
gle, šibaj samo po cesti. neće te to spasiti, al barem nećeš plačat kaznu ako te itko pogazi i ostaneš živ.
Ne daj boze , siban ja po cesti jako puno , nisan ima nekih losih iskustava drzin se bile trake i iden , samo mi nije jasno , biciklisti koje vidjam po cesti oni voze u grupama , ali voze vecina u smjeru auta to znaci da voze desnom stranom ilitiga ledima okrenuti autima u svojoj traci koliko je to pametno?

ja vozin nekad tako a nekad licem okrenut da mogu vidit iz suprotnog smjera ko mi dolazi,..

Sad sta bi bilo pravilno?  :misli:
 
Moto_Lover said:
Strasno .Ne daj boze , siban ja po cesti jako puno , nisan ima nekih losih iskustava drzin se bile trake i iden , samo mi nije jasno , biciklisti koje vidjam po cesti oni voze u grupama , ali voze vecina u smjeru auta to znaci da voze desnom stranom ilitiga ledima okrenuti autima u svojoj traci koliko je to pametno?

ja vozin nekad tako a nekad licem okrenut da mogu vidit iz suprotnog smjera ko mi dolazi,..

Sad sta bi bilo pravilno?  :misli:


ja da dodjem autom jebo bi ti mater..  :mrgreen:  ako me nesto iritira su biciklisti koji idu u suprotnom smjeru.. ti si prometalo a ne pjesak i po pravilu moras postovati i smjer kretanja
 
giantMC said:
ja da dodjem autom jebo bi ti mater..  :mrgreen:  ako me nesto iritira su biciklisti koji idu u suprotnom smjeru.. ti si prometalo a ne pjesak i po pravilu moras postovati i smjer kretanja
:mrgreen: Da zanimljivo , ma pitan jer su nas u osnovnoj skoli kad smo polagali za bicikle ucili da vozimo licem okrenuti autima  :? kao i pjesaci ...

Al hvala na prosvjetljenju , odsad se drzim svog smjera...
 
sam nemoj krivudat i imat nagle pokrete dok si na cesti i sve 5  (y)

ionak se svi voze kao idioti, ne treba im jos dat sansu da nas gadjaju
 
giantMC said:
sam nemoj krivudat i imat nagle pokrete dok si na cesti i sve 5  (y)

ionak se svi voze kao idioti, ne treba im jos dat sansu da nas gadjaju
(y) Ma vozim vec dosta biciklu i iman dosta forme vozim uvik oprezno bez opustanja na cesti tek kad sidem na makadam onda se opustim ,  :? naravno bez krivudanja , nebi dugo tako  :giggle:

vidia san neke bicikliste prema makarskoj i iza , imali su retrovizore bisage torbe , oni mora da imaju formu konja , kako uzvucu uzbrdice :shock: i da voze one ka racing bicikle.
 
to su kao trekking nekakvi bicikli.. uglavnom 28" kotaci vecinom.. a bisage su mi zakon.. da ja tak idem okolo biciklom sigurno bi ih stavio.. gledo sam na TV neki lik i zena su isli mislim preko rusije biciklima i kad vidis na prejebenom MTB bicikli bisage napred i natrag i na kraju od bicikla skoro nis ni ne vidis  :mrgreen:

joj sad se nemrem sjetit na kojem web-u sam to vidio al imaju rogove za bicikle iz kojih mozes otvorit van retrovizor.. odlicna stvar za grad.. malo spremis ak ides na cestu malo izvadis  8)
 
većinom vozim po trotoaru ali tu i tamo se bacim i na cestu, pogotovo ako je nizbrdo
 
problem voznje po cesti u gradu je stanje kolnika.. svi sahtovi su uz rub di mi moramo vozit a naravno da su upali bar 10cm i onda mi moramo izbjegavat rupe a ovi zuje pored nas i jebu nam mater..
 
giantMC said:
problem voznje po cesti u gradu je stanje kolnika.. svi sahtovi su uz rub di mi moramo vozit a naravno da su upali bar 10cm i onda mi moramo izbjegavat rupe a ovi zuje pored nas i jebu nam mater..
zakon kaže "što bliže rubu kolnika" dakle slobodno se makneš od šahtova, a trubači nek se žale hrvatskim vodama što ne kontroliraju visinu šahtova :wink:
 
jolly the roger said:
zakon kaže "što bliže rubu kolnika" dakle slobodno se makneš od šahtova, a trubači nek se žale hrvatskim vodama što ne kontroliraju visinu šahtova :wink:


cuj sad si obrnuto pametan u odnosu na bljeskalice.. a kaj da te pokupi onda bi opet pizdio  :mrgreen:
 
giantMC said:
cuj sad si obrnuto pametan u odnosu na bljeskalice.. a kaj da te pokupi onda bi opet pizdio  :mrgreen:
cuj, kad me pokupi, barem da me nemogu proglasit krivim nikako. ako postoji ikakva šansa da me proglase krivim, kakav sam pehist, proglasit ce me krivim.