Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

Mene jednom murjak zaustavio na pločniku i počeo pametovati kako se nepropisno vozim i da me može kazniti. Bila taman špica, ljudi išli s posla, Oranice su uska ulica s gustim prometom i pokojim šleperom koji baulja prema kontejnerskom kolodvoru na Vrapču. Samo sam mu rekla da mu tog trena prepustim bicikl i da vidim koliko minuta će proći prije nego ga netko ne potepe retrovizorom pod kotače. Samo je zašutio, trebalo mu je cca 15 sekundi da profiltrira situaciju i uz smješak me pozdravio s napomenom da pazim na pješake.
Napominjem da sam uvijek u full opremi i na biciklu, bez obzira vozam li se po centru ZG ili u nekoj velebitskoj zabiti. U gradu se uvijek vozim po pločniku zbog vlastite sigurnosti, ako me netko proba maknuti na kolnik samo mu ponudim da sam proba i odmah odustanu. Nikad se ne vozim u suprotnom smjeru automobilima, uvijek provjerim "mrtvi kut" i situaciju iako imam prednost, ako na raskrižju postoji opcija da me neki "skretač" pobere bez označene bic. staze uvijek siđem s bicikla, ako ništa drugo da bar dobijem odštetu. Ne očekujem od drugih da paze na mene, radije ja pazim na njih.
 
Dawg said:
Ne očekujem od drugih da paze na mene, radije ja pazim na njih.


(y) to je bit svega.. prvo se sami za sebe moramo pobrinut
 
@Moto

jel imate dole izdane kakve karte staza il se to vozite ovako po znanju i usmenoj predaji? imate kakav web?

zasad sam nabavio 12 printanih ZG zupanije, ima printana gacko polje - otocac, ima na webu a neznam jel ima printana oko pozege kutjeva slatine i pakraca.. nesto sam cuo i da kutina radi na moslavackim kartama
 
btw kaj bute rekli svoj djetetu kad veli da se oce ic vozit biciklom a mladje je od 16  :mrgreen:

clanak 215 ZSPC
 
giantMC said:
@Moto

jel imate dole izdane kakve karte staza il se to vozite ovako po znanju i usmenoj predaji? imate kakav web?

zasad sam nabavio 12 printanih ZG zupanije, ima printana gacko polje - otocac, ima na webu a neznam jel ima printana oko pozege kutjeva slatine i pakraca.. nesto sam cuo i da kutina radi na moslavackim kartama
Pa ja ti osobno vozin ovako , ne vozin po nikakvim kartama nego po onome di znam da ima i tako , vozin sad iman rutu do omisa mogu uz more a mogu iza kroz zrnonvnicu , tugare i itd... i sta je zanimljivo tu rutu koristi mnogo stranaca pa se prikljucim nekoj grupi  (y)

onda ti vozin po Marjanu

marjan500.jpg


Marjan.jpg


A meni iz Solina to ispadne diRR od 65 km a ako napravin nekad dva kruga oko marjana onda je to 85 km , al gust mi je teski , vozin dosta brz ritam prvo po cesti onda kad doden na marjan ide jos i brze jer je pjesacka i biciklisticka zona , to mi je najdraza ruta ...

Onda park prirode velebit bi bilo zanimljivo odvozit , ja nisan al bi volia ...daleko mi to jos ...

imaju gore rute biciklisticke.

uglavnom vozim ti se di mi pukne  (y)

:mrgreen:

Onda mozes se vozit
 
giantMC said:
btw kaj bute rekli svoj djetetu kad veli da se oce ic vozit biciklom a mladje je od 16  :mrgreen:

clanak 215 ZSPC
:mrgreen: da znam , al ja san ima dozovolu ...  :jesus:
 
giantMC said:
@Moto

jel imate dole izdane kakve karte staza il se to vozite ovako po znanju i usmenoj predaji? imate kakav web?

zasad sam nabavio 12 printanih ZG zupanije, ima printana gacko polje - otocac, ima na webu a neznam jel ima printana oko pozege kutjeva slatine i pakraca.. nesto sam cuo i da kutina radi na moslavackim kartama
imaš i karlovačku županiju u kartama, te GK isto. samo je šugavo što nemoš ih dobit u bilo kojoj TZ ili naručit poštom, nego moraš hodočastit po županijama i skupljat :palacdolje:
 
jolly the roger said:
imaš i karlovačku županiju u kartama, te GK isto. samo je šugavo što nemoš ih dobit u bilo kojoj TZ ili naručit poštom, nego moraš hodočastit po županijama i skupljat :palacdolje:


jbg tak to ide... a neke zupanije ni neznaju dal imaju staza a nece ti ni odgovorit na pitanje o kartama..
 
ja sam imao kartu istre i izgubio sam je :mrgreen: :mrgreen:

a ono vozim većinom po istim rutama rijetko kad krenem u neko istraživanje, pa mi ni karte nisu potrebne
 
ja vise neznam nijednu rutu  :mrgreen: zato mi trebaju karte (kojih nema), a i da prosirim mjesto djelovanja van ZG..
 
evo da malo dignem temu :mrgreen:

jel mi moze tko odgovorit di bi mogo kupit bisage i one biciklističke hlace NAJPOVOLJNIJE u gradu Zagrebu, jer bi se uputio na malo duzi put 8) :mrgreen: 
 
A di se ide mestre!  :mrgreen:
 
Moto_Lover said:
A di se ide mestre!  :mrgreen:

na malo duzi put sam mislio s obzirom na svoje mogucnosti i iskustvo na biciklu  :mrgreen:
u 6mj krecem iz zagreba prema Sisku, pa onda iz Siska prema Koprivnici, tamo budem 2, 3 dana i onda se vracam drito prema zagrebu.
 
Frane_900ss said:
na malo duzi put sam mislio s obzirom na svoje mogucnosti i iskustvo na biciklu  :mrgreen:
u 6mj krecem iz zagreba prema Sisku, pa onda iz Siska prema Koprivnici, tamo budem 2, 3 dana i onda se vracam drito prema zagrebu.
:cool: Jako lipo , za neko duze vrime planiran i ja put u makarsku za pocetak , jos brusin formu svaki dan.
 
sad bas gledam, treba mi pun qurac toga  :misli:

kaciga
bic hlace
rukavice
bisage
drzac ba bočicu i bočica
držac za mobitel
naocale
svijetlo naprijed i nazad
ona mala pumpa i zakrpi za svaki slucaj
:confused2: :confused2:


 
Frane_900ss said:
nebi vjerovo, ne treba mi, guma se skine za 10 sec, bez uporabe bilo kakvih kljuceva (y)
(y) Takodjer!!