Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

lb said:
častim đolija i tebe ručkom u lagviću ako navrtite 85 km/h niz kraljičin zdenac na MTB-u sa čepastim gumama

Ja ću sa zadovoljstvom podijeliti taj trošak s tobom ako se navedeno desi..... (y)
 
lb said:
častim đolija i tebe ručkom u lagviću ako navrtite 85 km/h niz kraljičin zdenac na MTB-u sa čepastim gumama
kam ti mene sad guraš, nisam nigdje rekao da sam sposoban za takve sulude brzine :jesus:
 
jolly the roger said:
znači nizbrdo se i drek kotrlja? :misli: :mrgreen:

Očito kad i ti ideš  :mrgreen:

lb said:
častim đolija i tebe ručkom u lagviću ako navrtite 85 km/h niz kraljičin zdenac na MTB-u sa čepastim gumama

Ček da si nabavim prvo pošten bic, ovaj je "ishlapio" od stajanja  :embarrassed:
 
jolly the roger said:
kam ti mene sad guraš, nisam nigdje rekao da sam sposoban za takve sulude brzine :jesus:

koji si ti papak đoli to nema nigdje  :LOL:
proslo ljeto na krku se vozimo sa autom po magistrali onoj il kak se vec zove i bila neka nizbrdica sta ide prema silu, i deda na biciklu juri 95 na sat nizbrdo a po ravnom je isao oko 50 jer smo se vozili iza njega i nismo mogli vjerovat kako pici  (y)
deda je imao oko 70 godina na monticu...
 
makazica said:
Ja ću sa zadovoljstvom podijeliti taj trošak s tobom ako se navedeno desi..... (y)

Budemo još od OrMara uzeli onaj g-tech kurac palac što mjeri akceleraciju(ako ga još ima), da vidimo kako ubrzavaju nakon serpentine i kad više nemreju vrtiti. Onda bum ja nakon svega napisal 2 kartice teksta o svemu tome da đoliju riješim diplomski.
 
Kak ste došli do 85 na sat? jebote, meni je max do sada 45-50 možda i to niz brdo prema Tušiloviću. Il kod mene nema tolikih brda ili mi je bajk u q.?  :mrgreen:
Il ste vi brđani?  :jesus:
 
lb said:
Budemo još od OrMara uzeli onaj g-tech kurac palac što mjeri akceleraciju(ako ga još ima), da vidimo kako ubrzavaju nakon serpentine i kad više nemreju vrtiti. Onda bum ja nakon svega napisal 2 kartice teksta o svemu tome da đoliju riješim diplomski.
natakne te striko. upute o spajanju dobiš isto na 2 kartice :jesus:
 
lb said:
no, trom si i nikakav...

Znam al nije mi ni namjera da budem brz i nekakav u ovim godinama  :mrgreen: Nazad nije 11(greskom upisano) vec 12 al meni nista ne znaci jer nemam tako dugog brda da mogu nagulit vise a ni potrebe, vise vintam uzbrdo  :wink:

Inace citajuci zadnnjih par stranica stjece se dojam da je HR u vrhu svjetskog biciklizma  :LOL:
 
jolly the roger said:
natakne te striko. upute o spajanju dobiš isto na 2 kartice :jesus:

posalji mi upute zajedno sa db killerom sto si mi duzan  8)
 
Mocippaldi said:
Znam al nije mi ni namjera da budem brz i nekakav u ovim godinama  :mrgreen: Nazad nije 11(greskom upisano) vec 12 al meni nista ne znaci jer nemam tako dugog brda da mogu nagulit vise a ni potrebe, vise vintam uzbrdo  :wink:

Inace citajuci zadnnjih par stranica stjece se dojam da je HR u vrhu svjetskog biciklizma  :LOL:

hrvati su najpametniji narod, svi sve znaju, razumiju se u rame, nedo bog ako imas neku malo losiju odmah te objese  :mrgreen:
 
Mocippaldi said:
Inace citajuci zadnnjih par stranica stjece se dojam da je HR u vrhu svjetskog biciklizma  :LOL:

Ja baš dobijam suprotan dojam  :mrgreen:
 
Zlatni2001 said:
hrvati su najpametniji narod, svi sve znaju, razumiju se u rame, nedo bog ako imas neku malo losiju odmah te objese  :mrgreen:


nego daj ti dofuraj taj kramp u kvart sad za vikend da se vidi ta raskos  :mrgreen:
 
danas navukao samo 60.7km/h

vjetar nije dopuštao više a ni široki gornji dio trenerke nije pomogao, čekam povoljnije prilike :D
 
Moj rekord na međunožnom guralu za offroad je bio i ostao i nakon 15-ak godina 72km/h pokraj kraljičinog zdenca, a slično se postigne i niz zelenu magistralu. Problem je što se nemogu brže okretat pedale pri toj brzini, a i da mogu, otpor zraka je preveliki za ostvarivanje 85km/h, drugo je na specki sa glatkim gumama i u onom trikou superjunaka sa spužvom u gaćama  :mrgreen:
Može se ako u ciklokomp ukucaš najveći mogući opseg kotača  :wink:
 
yamadado said:
Moj rekord na međunožnom guralu za offroad je bio i ostao i nakon 15-ak godina 72km/h pokraj kraljičinog zdenca, a slično se postigne i niz zelenu magistralu. Problem je što se nemogu brže okretat pedale pri toj brzini, a i da mogu, otpor zraka je preveliki za ostvarivanje 85km/h, drugo je na specki sa glatkim gumama i u onom trikou superjunaka sa spužvom u gaćama  :mrgreen:
Može se ako u ciklokomp ukucaš najveći mogući opseg kotača  :wink:

Da bi nabio 85 sa prenosom 53/11(to je najveci) trebas vise od 139 puta okrenut pedale u minuti. Najbolji profesionalci uspiju u Pelotonu navuc 140-150  :wink:
 
Mocippaldi said:
Da bi nabio 85 sa prenosom 53/11(to je najveci) trebas vise od 139 puta okrenut pedale u minuti. Najbolji profesionalci uspiju u Pelotonu navuc 140-150  :wink:

ko kaže da moraš pedalirati
Tour de France Stage 8 Descent Cormet de roselend

Bike race @ 95 km/h IN THE RAIN - Red Bull Road Rage

kod naših amaterskih podhvata nije problem vrtiti pedale ko blesav na vrlo kratak period a to je ono šta ti treba za ostvariti max brzinu na nekoj nizbrdici, profesionalci vrte ko blesavi 200km
 
mv_agusta said:
ko kaže da moraš pedalirati


kod naših amaterskih podhvata nije problem vrtiti pedale ko blesav na vrlo kratak period a to je ono šta ti treba za ostvariti max brzinu na nekoj nizbrdici, profesionalci vrte ko blesavi 200km

Kod mene nema takve duge nizbrdice da nabijem tu brzinu svojom tezinom  :mrgreen: a ni pedalat ne mogu tako brzo ko neki ovdje  :wink:
 
evo i ja se pojavija u ovoj temi, naime prije dva dana me jedan čovik(poznanik) zaustavi i znajuči da skupljan sve šta je staro i željezno ponudi da dođem do njega da če mi dati neku staru biciklu. na moje oduševljenje u staroj konobi na zid naslonjena dvadesetak godina stara ktm-libero brzinka,perla bile boje. zar je ktm več onda radio bicikle?  :shock: