Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

Jucer zaustavim se na semaforu s mtorom(draga samnom) i ispred nas kombi....
Kako je kombi debelo pregazio stop liniju,odjednom ubaci lik u rikverc i na nas krene...
Ja po trubi zviznem a ono truba mi ne radi...instiktivno počeo se sumanuto odgurivat u natrag...
i nebi stigo se izvuć,da sve to skupa nije gledao biciklist u ful opremi(na specijalci) iza nas koji je
poletio do stražnjeg djela kombija i udario po staklu,i spasio mene.dragu i motor....

Velka mu hvala (u svoj toj strci nisam mu se nikako mogo zahvalit pa eto bar sad )

U svakom slučaju dužan sam mu bar veliku cugu  (y) (y) (y)
 
lb said:
kraljičin zdenac pretpostavljam :mrgreen:


ako "skoro 90" znaci 89, a ne 75-80, i ako si imala standardni MTB prijenos 42(ili 44)/11 , onda si trebala kalibrirati brzinomjer  :wink:

88, ako želiš baš precizno, a brzinomjer su bili GPS-ovi i frendovi u autima  :mrgreen:

I pedaliralo se do određene brzine, onda je gravitacija učinila svoje  :wink:
 
kuglager said:
Jucer zaustavim se na semaforu s mtorom(draga samnom) i ispred nas kombi....
Kako je kombi debelo pregazio stop liniju,odjednom ubaci lik u rikverc i na nas krene...
Ja po trubi zviznem a ono truba mi ne radi...instiktivno počeo se sumanuto odgurivat u natrag...
i nebi stigo se izvuć,da sve to skupa nije gledao biciklist u ful opremi(na specijalci) iza nas koji je
poletio do stražnjeg djela kombija i udario po staklu,i spasio mene.dragu i motor....

Velka mu hvala (u svoj toj strci nisam mu se nikako mogo zahvalit pa eto bar sad )

U svakom slučaju dužan sam mu bar veliku cugu  (y) (y) (y)

eto a onda se vozači auta bune kad stojimo na sredini, između auta
sigurnije je stajati između njih nego iza ili ispred ;)
 
kuglager said:
Jucer zaustavim se na semaforu s mtorom(draga samnom) i ispred nas kombi....
Kako je kombi debelo pregazio stop liniju,odjednom ubaci lik u rikverc i na nas krene...
Ja po trubi zviznem a ono truba mi ne radi...instiktivno počeo se sumanuto odgurivat u natrag...
i nebi stigo se izvuć,da sve to skupa nije gledao biciklist u ful opremi(na specijalci) iza nas koji je
poletio do stražnjeg djela kombija i udario po staklu,i spasio mene.dragu i motor....

Velka mu hvala (u svoj toj strci nisam mu se nikako mogo zahvalit pa eto bar sad )

U svakom slučaju dužan sam mu bar veliku cugu  (y) (y) (y)

Prošlo ljeto mi se jedan takav lik kombijem popeo na prednji kotač motora, krenuo parkirati u rikverc nakon što je prošao zadnji parking jedno 30-ak metara i stao u red na semaforu. Spasili me isto slučajni prolaznici da me ovaj u kombiju ne podrobi, s tim da sam ja svirala, ali nije reagirao.
 
Dawg said:
88, ako želiš baš precizno, a brzinomjer su bili GPS-ovi i frendovi u autima  :mrgreen:

I pedaliralo se do određene brzine, onda je gravitacija učinila svoje  :wink:

ok, to znaci da si ti na gumama sa ripnama vozila na tom mjestu samo 3 km/h manje nego ja na slickovima na 4-5 bara u doba kad sam bio u najboljoj formi(a bio sam u poprilicnoj formi gledajuci hrvatsku XC scenu)  :yoman:  :naklon:
 
lb said:
ok, to znaci da si ti na gumama sa ripnama vozila na tom mjestu samo 3 km/h manje nego ja na slickovima na 4-5 bara u doba kad sam bio u najboljoj formi(a bio sam u poprilicnoj formi gledajuci hrvatsku XC scenu)  :yoman:  :naklon:
znam ja jednog koji je toliko išao (87-88 kmh) bez slickova i bez obzira na hrvatsku XC scenu :jesus:
 
danas malo amateur off road  :mrgreen:

530693_10150706116347490_836302489_9257852_997220387_n.jpg


563385_10150706119222490_836302489_9257872_2080841112_n.jpg


562407_10150706121377490_836302489_9257879_64586408_n.jpg
 
mv_agusta said:
jedino da je baš ludo strmo i dugačko tako da nemoraš pedalirati, ali da sa standardnim prijenosom nema šanse
ja imam 44/11 i na cca 65 vrtim u prazno

I ja sa 52/11  na 65 vrtim u przano  :misli: a ovi sto lete sa MTB 80km/h mora da imaju pravac od 3km sa 20% nagiba i osobnu tezinu od +120kg  :mrgreen:
 
Mocippaldi said:
I ja sa 52/11  na 65 vrtim u przano  :misli: a ovi sto lete sa MTB 80km/h mora da imaju pravac od 3km sa 20% nagiba i osobnu tezinu od +120kg  :mrgreen:

zavisi šta smatraš u prazno, ja kad mi lanac počne skakat haha

to po sječanju dugo se nisam razletio nekom nizbrdicom jer već 2 mjeseca non stop neki glupi vjetar puše a onda mi se neda trošiti na nizbrdici kad neću uspjet uhvatit preko 40

sutra sam imao u planu malo "road racing" pa si smišljam rutu možda ubacim neki spust
 
jolly the roger said:
znam ja jednog koji je toliko išao (87-88 kmh) bez slickova i bez obzira na hrvatsku XC scenu :jesus:

No, i ti si trebas brzinomjer kalibrirati, ali ne sad. Stop what you are doing, your pub needs you.
 
mv_agusta said:
zavisi šta smatraš u prazno, ja kad mi lanac počne skakat haha

već 2 mjeseca non stop neki glupi vjetar puše a onda mi se neda trošiti na nizbrdici kad neću uspjet uhvatit preko 40

Eee NL je jos po necem poznata osim trave  :mrgreen: kod nas dere 12 mjeseci iz svih pravaca odjednom. Picis u jednom pravcu uz vjetar i kontas kad se budes vraco bit ce niz vjetar, al u panjevima  :angry: Nekad je lakse uzbrdo vozit(ako je malo zaklonjeno) neg nizbrdo  :wink:
 
imam frenda šta studira u nigdjezemskoj pa sam upoznat sa vremenskim (ne)prilikama
 
jolly the roger said:
kaki brzinomjer, nisam ja taj heroj. znaš i sam da ja potrošim kočnice u 2 spusta sa sljemena :mrgreen:


jbg kad gravitacija radi  :LOL:
 
giantMC said:
jbg kad gravitacija radi  :LOL:

đoli, koji ti je sad pak ovaj papak?
 
Mocippaldi said:
I ja sa 52/11  na 65 vrtim u przano  :misli:

no, trom si i nikakav...
 
lb said:
ok, to znaci da si ti na gumama sa ripnama vozila na tom mjestu samo 3 km/h manje nego ja na slickovima na 4-5 bara u doba kad sam bio u najboljoj formi(a bio sam u poprilicnoj formi gledajuci hrvatsku XC scenu)  :yoman:  :naklon:

Kako sam se u to vrijeme vozila s kremom hrvatske biciklističke scene, to što sam ja bila luđa na spustu ne znači da sam bila kondiciono jača od njih  :wink:
 
Dawg said:
Kako sam se u to vrijeme vozila s kremom hrvatske biciklističke scene, to što sam ja bila luđa na spustu ne znači da sam bila kondiciono jača od njih  :wink:

znači nizbrdo se i drek kotrlja? :misli: :mrgreen:
 
Dawg said:
Kako sam se u to vrijeme vozila s kremom hrvatske biciklističke scene, to što sam ja bila luđa na spustu ne znači da sam bila kondiciono jača od njih  :wink:

častim đolija i tebe ručkom u lagviću ako navrtite 85 km/h niz kraljičin zdenac na MTB-u sa čepastim gumama