Električni bicikli

veki333 said:
Na stranu ekologija, za te novce kupiš skuter i voziš se ko grof.. :D  :021:

Da bi se proizvela struja mora se zagadit okoliš, je li onda ono šta pogoni sruja nešto ekološko? :misli: :LOL: :wink:
 
Zog said:
Da bi se proizvela struja mora se zagadit okoliš, je li onda ono šta pogoni sruja nešto ekološko? :misli: :LOL: :wink:
Da bi se proizveo akumulator se treba jednokratno onečistiti okoliš i onda si miran od 3-5 godina, kod benzinskih motora se uz samu proizvodnju okoliš i dalje zagađuje i korištenjem istog. Nadalje, iskoristivost elektromotora je oko 80-90 %, a benzinskih motora je 25-40%. Što se tiče same proizvodnje el. energije, ona se može dobiti iz NE, TE, HE, kao prljavih izvora ili iz solarnih, vjetro turbina, bio elektrana i sl. To ovisi o daljnjoj razvijenosti svijesti, ali i o financijskoj isplativosti. Ako ćemo po prosječnom džepu u Hrvata, još dugo ćemo se mi vozati sa malim prdavcima..
 
Jučer sam prvi put u životu vozio taj el.bicikl... Vozio sam 2 modela , jedan je reči čemo 90% bicikl (znači samo promjenjen stražnji kotač, i ubačena baterija) , dok je drugi oklopljen plastikama i više vuće na neki moped ala baotian...

Razlika u težini je zanemariva s obzirom da se radi i o 2 različite baterije koje imaju manje/ više snage ,a s tim je i moment drugačiji (y)

Bicikli su stvarno žešća šprica za kruzanje gradom , ali samo po ravnoj cesti (bez rupa,grba,ležećih i sl.) S obzirom na dijelove koji su ugrađeni na njih , vjerujem da bi se prije raspali neki osnovni dijelovi bicikla , nego da bi bilo kvara sa motorom. Po meni treba navikavanje na gas/kočnicu , teže je malo izmanipulirat , jer prilikom oduzimanja gasa bicikl i dalje ide pristojnom brzinom. Kočnice su sranje (na ova 2 koja sam vozio) .

Uglavnom,nekom starijem čovjeku/ženi koji bi koristili gas za odmor ideala, al za svaki dan mislim da nebi dugo držalo (osim ukoliko se ne uloži u zamjenu tih glupih kineskih dijelova)
 
Od tih kina probao sam električni skuter (made in čajna), iznenadila me startnost ono fino potegne do 40-50kmh. Samo dok se voziš čuješ sebe kako dišeš  :mrgreen:
 
Phobocaster said:
Od tih kina probao sam električni skuter (made in čajna), iznenadila me startnost ono fino potegne do 40-50kmh. Samo dok se voziš čuješ sebe kako dišeš  :mrgreen:
Pa nemoj disati onda dok se voziš.. :D
 
veki333 said:
Pa nemoj disati onda dok se voziš.. :D
onda je premonotono, ništa se nečuje  :mrgreen:
 
Nude kitove za konverziju i gotove bicikle... cijena prava sitnica..
 
Brzi od Reneovog Raptora  :mrgreen:




ps. Nadam se da je u tih 6 kila € , uvrštena jako kvalitetna vilica i stražnji amortizer.... inaće  :palacdolje:
 
pretekli me.. bas sam ga ja htel metnut.. al su se zajebali malo u spotu.. zakonski ni bicikl nesmije u pjesacku zonu, tak da je raptor slobodno mogo po zensku unutra ak je ona otisla  :LOL:
 
I nije toliko skup kad se pogleda da jedan malo bolji d-h bicikl košta skoro isto  (y)  E sad druga je priča dali je i to previše za bicikl  :D
 
..treba samo čitati, u spec je navedeno da za savjesne penzionere :mrgreen: postoji i street legal mod sa ograničenjima 25 km/h i 250W,  u videu su prikazane dostupne performanse, a na korisniku je da odluči kako će bajk koristiti :wink: ..tih 60 i nešto je voženo negdje po makadamu, ne po centru po pločnicima..
 
ajd da upitam kako se zove ono govance sto ima dva kotača volan stoji se na njemu i mislim kad se nagnes naprijed on vozi :misli: :misli:
 
boyze said:
ajd da upitam kako se zove ono govance sto ima dva kotača volan stoji se na njemu i mislim kad se nagnes naprijed on vozi :misli: :misli:
bicikl ?  :misli:
 
kaki said:
Brzi od Reneovog Raptora  :mrgreen:




ps. Nadam se da je u tih 6 kila € , uvrštena jako kvalitetna vilica i stražnji amortizer.... inaće  :palacdolje:
a i da je , pa šta ?
nije to namjenjeno našem tržištu ... :D