Evo sranje i u Šibeniku

Status
Not open for further replies.

Rivi

Active member
Dva momka poginuli. Evo linka:

http://www.index.hr/clanak.aspx?id=312326

Kome se ne ide, evo citat s Indexa:

U Šibeniku na motociklu poginula dva tinejdžera
Objavljeno prije 50 minuta
DVOJICA motociklista, obojica 17-godišnjaci iz Šibenika, poginuli su u prometnoj nesreći koja se dogodila sinoć na izlazu s autoceste A1, kod tunela Dumbočica u istočnom dijelu Šibenika, izvijestila je jutros šibenska policija.
Prema riječima glasnogovornice PU šibensko-kninske Rosande Trute, nesreća se dogodila kada su mladići na motociklu udarili u metalnu ogradu na desnom rubu kolnika, a udarac ih je odbacio na tlo uz cestu.
Poginuli mladići, M.Č. i M.V., na mopedu marke "Aprilia" su se vozili bez zaštitnih kaciga, koje su za maloljetnike koji upravljaju motociklom zakonom propisane.
Osim što nije imao kacigu, M.Č. koji je upravljao "Aprilijom" nije imao niti vozačku dozvolu za upravljanje motociklom, a samo vozilo nije bilo registrirano kod policije.
Policija je dojavu o nesreći primila od šibenske službe Hitne medicinske pomoći u 0,05 sati u noći s utorka na srijedu, no točno vrijeme nesreće nije utvrđeno.
Nakon dolaska očevidne ekipe mrtvozornik je oko 0.10 sati utvrdio smrt dvojice mladića, ali nije uspio odrediti vrijeme smrti, rekla je glasnogovornica Truta.

Index.hr/Hina




Nije potreban komentar ni za kacigu, ni za godine, ni za registraciju, ni za dozvolu. Ovo je, nažalost, samo za statistički podatak.
 
U Šibeniku na motociklu poginula dva tinejdžera

DVOJICA motociklista, obojica 17-godišnjaci iz Šibenika, poginuli su u prometnoj nesreći koja se dogodila sinoć na izlazu s autoceste A1, kod tunela Dumbočica u istočnom dijelu Šibenika, izvijestila je jutros šibenska policija.

Prema riječima glasnogovornice PU šibensko-kninske Rosande Trute, nesreća se dogodila kada su mladići na motociklu udarili u metalnu ogradu na desnom rubu kolnika, a udarac ih je odbacio na tlo uz cestu.

Poginuli mladići, M.Č. i M.V., na mopedu marke "Aprilia" su se vozili bez zaštitnih kaciga, koje su za maloljetnike koji upravljaju motociklom zakonom propisane.

Osim što nije imao kacigu, M.Č. koji je upravljao "Aprilijom" nije imao niti vozačku dozvolu za upravljanje motociklom, a samo vozilo nije bilo registrirano kod policije.

Policija je dojavu o nesreći primila od šibenske službe Hitne medicinske pomoći u 0,05 sati u noći s utorka na srijedu, no točno vrijeme nesreće nije utvrđeno.

Nakon dolaska očevidne ekipe mrtvozornik je oko 0.10 sati utvrdio smrt dvojice mladića, ali nije uspio odrediti vrijeme smrti, rekla je glasnogovornica Truta.


R.I.P.


 
Ma šta mene jebe sad ovdje... Prvo, odakle im motor, drugo, ako su ga već i imali, ali im roditelji za to nisu znali?
A ako su znali, pa di im je odgovornost pustit ih vozit se? Jasno mi je da se omladini ne može ništa objasnit, rade hormoni i sve to skupa, ali, bolje im je bilo mučit se i kažnjavat tu djecu nemilo, jer sve je bolje od ovog sada.
 
Slušaj, vjerujem da si i u pravu. Meni malac ima 5 godina, ali su ta dica isto sklona radit pizdarije. Triba stalno visit nad njima. A ovi sa 17 su puno pametniji, ali su još ipak u fazi kad ne znaju svoje granice.

Ne krivim ja roditelje. Nekad ni uz najbolju pažnju ne mo'š izbjeć da se desi sranje. Ovdje je kriv isključivo onaj koji je sidija na motoru...
 
Mi fakat kao da smo retardirana nacija... Trebao bih napraviti presicu na kojoj bi pozvao bajkere bez obzira na godine da paze na... sebe! Kao da to ne bi trebali sami znati...

:(

Gledam ovih dana frajera na Ducatiju kako se po cijeli dan vozi Ljubljanskoj amo-tamo, kaciga na ruci i tako cijeli dan... On ima cca 40-ak godina i njemu nema spasa, ali za ovakve klince moras napraviti jaaako puno toga, i lokalna zajednica, i MUP i drzava i .....

R.I.P.
 
Pripametnih uvik ima i uvik će ih bit. I nikad im nećeš moć ništa dokazat. Ali moj malac već sad zna da se motor "ne može vozit" bez kacige.
 
A užas!
Više uopće ne nalazim komentara na ovakve vijesti.
:(

Možda nije niti mjesto niti vrijeme, ali bi se osvrnuo na mudru novinarsku (?) konstataciju:
Poginuli mladići, M.Č. i M.V., na mopedu marke "Aprilia" su se vozili bez zaštitnih kaciga, koje su za maloljetnike koji upravljaju motociklom zakonom propisane.
Toliko o upućenosti i interesu za problematiku :?
 
a šta će klinac napravit kad vidi starog konja bez kacige. mora i on biti "frajer" - nažalost...
 
oba momka su išli s menom u razred, znan ih cili život... ali sranje se desi dok rečeš keks, bija sam tu odma ćim se to desilo i bija je pregadljiv prizor, tolko gadljiv da mi je dosta takvih stvari za cili život.
tribali su nosit kacige, ali nema te jebene isusove kacige koja bi im pomogla, izletili su na ulazu u blagi zavoj (izlaz sa autoputa) nakon velike nizbrdice sa cca 170ak kmh takli ogradu i tu je show počea a pali su priko ograde u provaliju duboku 20ak metara daleko od motora 100tinjak m a motor se nalazio od točke na kojoj je udario ogradu još jedno 100tinjak m tako da im tu ništa nije moglo pomoć...

doli na kamenjaru još ima komada mozga, lubanje...
ostalo je pokupljeno a sve šta su mogli slomit su slomili
jer su stali kao slovo S

a šta reć nego neiskustvo, nepažnja i nesriča jedna ogromna za njih i sve koji su ih poznavali!

a meni je tolko žao jer sa suvozačem sam stvarno bija preodličan i nemogu virovat da ga više neće bit u školi, i da ga više nema!!! ovo me jednostavno dotuklo... btw. priča o tom motoru je vrlo zanimljiva, motor je kupljen novi prije dvi godine ( aprilia tuono 125) koji je vrlo brzo dobio nove oklope i volan i postao rs te je odblokiran i friziran donekle... nakon 10ak dana, momak se tek malo naučija vozi je dao jednom starijem prijatelju đir koji je ima tešku prometnu nesreču, slomija se i jedva osta živ, motor totalka i tako u tom stanju je stao skoro 2 god. onda ga je odlučija popravit i motor je dobija sve nove djelove ama baš sve osim rame i mašine jer je to bilo oke... i motor je u subotu završen, on ga je preuzea i sinoć se desilo to šta se desilo... ja stvarno neznan šta bi još reka nego TRAGEDIJA OGROMNA!!!

 
Upravo je bilo na RTLu .Rečeno je da je dečko dobio motor za 18 rođendan....o kojem je motoru točno riječ nisam stigla ulovit ali slika je katasrofa......
Stvarno je rano počelo ove godine.....
R.I.P.
 
Stvarno strahota.Moje saucesce njihovim porodicama, a naravoucenije svim ostalima da povedu racuna i o sebi i o svojoj deci.Zao mi je da kazem ali ipak motor nije za svakoga, mnogo mi je zao ovih klinaca i njihovih porodica.
 
Status
Not open for further replies.