Evo sranje i u Šibeniku

Status
Not open for further replies.
Evo ja baš sinu pričam kako su se dva dječaka vozili bez kacige i kako ih više nema, a malac govori: "Ali tata, znam ja to, reka' si mi jučer već!". Mislin se, jesam zaboravan, ali bolje dva puta, pa da dobro zapamtiš, nego nikako.

Evo, sinjam ja jučer na ulici ST-drivera (s foruma), a vidio već tog momka jednom i na putu za Šibenik. Novi Fazer 600, momak nema puno godina, ne znam ima li i 18 (nek me ispravi), ali kaciga je tu, njemu i suvozaču, oprema se nosi. Isto je mlad, vjerojano neiskusan, ali zna. Svaka čast.
 
Sve to stoji da se oprema mora imat, ja osobno ne sjedam na motor bez kacige na glavi. Ajd kaciga je pod obavezno, ali ova ostala oprema je skupa ko sam đavo, pa dok kupiš motor za opremu ti ostane vrlo malo ili skoro ništa, a opet ako nemaš para da si kupiš ful opremu to nije razlog da netko ne vozi motor. Svako ima želju, ako je ona prava! 8)
 
MadRider said:
Sve to stoji da se oprema mora imat, ja osobno ne sjedam na motor bez kacige na glavi. Ajd kaciga je pod obavezno, ali ova ostala oprema je skupa ko sam đavo

Ako zelis imati najskuplju opremu, onda je skupa. Ima jakni (tekstilnih) za 10.000 kuna, ali ima i za 300 kuna koje imaju protektore i pruzaju dostatnu zastitu. U svakom slucaju, bolju je od majice kratkih rukava ili traper jakne. Kaciga je najvaznija, ali voziti bez jakne i hlaca pod izlikom da nema novaca je isto vrlo naivno.

Svi imajte na umu i izvucite pouku iz Joekovog slucaja "rotor". Gdje bi danas bio da nije imao svu opremu na sebi. Citiram:

"A što da ja napišem na ovu temu, nego ovo;

Policija izračunala cca. 160 km/h pri udarcu u rotorr
Ja imao Arai na glavi, kožno dvodijelno IXS odijelo, rukavice i Sidi čizme
Kaciga puknuta na dva mjesta, odjelo iskidano(rupa ispod ruke), čizme razbijene, rukavice netaknute.
Lakši potres mozga i malo istegnuti zglobovi nogu"


http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,16103.0.html

ib
 
šta je najgore još ti se i smiju kad nosiš opremu.jučer išao na speedweekend,imao sam jaknu,kacigu,rukavice i stitnik za ledja(kornjaču).parkiram motor dole kod wc-a,tamo di skuteraši pokazuju šta znaju :? prolaze dva decka nemaju 18g 100% i kao meni se smiju sta nosim tu kornjaču i promrljaju nesto..nije prošlo pola sata jedan iz njihove ekipe vozi runnera po zadnjem,nesto se sjebe i buum.(od opreme je imao majicu i traperice).mislim da mu nije ništa strašno al ipak..
a sta se tiče cijene opreme na nekim stvarima se da uštedit.npr. kupio sam stitnik za ledja od ufo za 365 kn a isti takav od dainese cca.1000 kn a živo mi puca k... dal mi piše dainese il ufo il mufo :wink:
 
Streetfighter said:
šta je najgore još ti se i smiju kad nosiš opremu.jučer išao na speedweekend,imao sam jaknu,kacigu,rukavice i stitnik za ledja(kornjaču).parkiram motor dole kod wc-a,tamo di skuteraši pokazuju šta znaju :? prolaze dva decka nemaju 18g 100% i kao meni se smiju sta nosim tu kornjaču i promrljaju nesto..

Prmijenit ce se to za par godina. Onda ce situacija biti obrnuta - ljudi ce se smijati naivcima koji voze bez opreme. Tako je to ovdje. Ja se jos nisam imao prilike nikom nacuditi jer svi koriste opremu.
 
Streetfighter said:
šta je najgore još ti se i smiju kad nosiš opremu.jučer išao na speedweekend,imao sam jaknu,kacigu,rukavice i stitnik za ledja(kornjaču).parkiram motor dole kod wc-a,tamo di skuteraši pokazuju šta znaju :? prolaze dva decka nemaju 18g 100% i kao meni se smiju sta nosim tu kornjaču i promrljaju nesto.


ne sekiraj se zbog toga, samo nek se smiju i mrmljaju

kad dozive moje godine onda bude ok

 
A to jel mi se neko smije ili ne, jebe mi se živo.

Isto tako, priča da je oprema skupa, ne drži vodu. Kad skupljaš za motor, odma skupljaj i za opremu i to je to. Ne može oprema nikad bit dovoljno skupa.
 
ib said:
Prmijenit ce se to za par godina. Onda ce situacija biti obrnuta - ljudi ce se smijati naivcima koji voze bez opreme. Tako je to ovdje. Ja se jos nisam imao prilike nikom nacuditi jer svi koriste opremu.
Ma nekak mi se čini da se i ovdje počela mijenjati situacija. Polako ali krenulo je.
 
niksa said:
jesu li svima vama roditelji znali di ste i imate li kacigu na glavi kad ste imali 17 ???
MOJI NISU.

Davno je bilo kad si ti ima 17. Motori nisu bili ovako brzi, nije ih bilo ovoliko puno, kacige se nisu nosile. Puno se manje ginilo. Puno je manje motora bilo. Ko je ima' "kozu" ili "zika", tuka se nogom u guzicu. A troke vespu.
A vidi danas. Momcima od 17 godina se kupuju bijesni motori. Jebiga.
 
Lako vama pričat, lagano već radite, zarađujete i boli vas ona stvar. A ja i moji vršnjaci, nas još starci sponzoriraju, evo studiram a studij košta ko sam đavo, svaki mjesec mi moji pošalju 2000 kn, jooooj kakvu bi jaknu za te pare kupio, al jebiga! A dobro tješim se, za negdje 5 godina ću valjda faks završit, počet radit, a onda kupujem neku šesticu i vrhunsku opremu, do tada samo moram preživjet i to je to! 8)
 
MadRider said:
evo studiram a studij košta ko sam đavo

Radije studij zavrsi na vrijeme i zaposli se. Bit ce para i prilike za voznju motora.
 
Ma sad se provezem sat vremena u mjesec dana, iz već navedenog razloga. Al jebiga, tu na semaforu nekad stanu motori a sline cure! Srce i duša vuće, ne mogu ja protiv sebe. 8)
 
R.I.P.

Bez obzira koliko puta to čuješ, svaki put iznova zvuči još užasnije. ZNAM kako je njihovima koji su ostali. Sa 17 si hrabar bez pokrića. Najbolje se uči iz vlastitih grešaka, ali oni neće imati priliku. Zato neka njihovi vršnjaci pokušaju učiti iz tuđih.
MadRider said:
Lako vama pričat, lagano već radite, zarađujete i boli vas ona stvar. A ja i moji vršnjaci, nas još starci sponzoriraju, evo studiram a studij košta ko sam đavo, svaki mjesec mi moji pošalju 2000 kn, jooooj kakvu bi jaknu za te pare kupio, al jebiga! A dobro tješim se, za negdje 5 godina ću valjda faks završit, počet radit, a onda kupujem neku šesticu i vrhunsku opremu, do tada samo moram preživjet i to je to! 8)
Ne želim pametovati ili dijeliti savjete. Ali.. Istina je, radimo, možemo si kupiti motor i opremu. Ja sam mogao kupiti i skuplji motor, ali nisam - kupio sam i opremu. Imamo čak i istu težnju - preživjeti. Ti zato da kupiš R6, a ja zato da za 5 godina kada mi kćer krene na fax mogu njoj poslati onih 2000 kn. Šanse za preživljavanje bez opreme su mizerne - rekao bih teoretske, samo je pitanje datuma, mjeseca, godine. Statistika je neumoljiva.
 
R.I.P. Prema svemu navedenom trebali su imati kacige opremu itd. Slažem se u potpunosti. No kako je događaj opisan, niti to im nebi pomoglo. To nije bio uzrok ovim posljedicama. Djeci od 17. i 18.g treba čvrsta ruka roditelja. (ODGOVORNIH RODITELJA) 1.Što rade u 0 sati bez dozvole s neregistriranim motorom možda i neispravnim?? 2. Brzina bitno prevelika, neiskustvo, forsiranje nepotrebno i nepromišljenost. To su nažalost najveći čimbenici koji su utjecali na ovakav ishod.
 
Status
Not open for further replies.