Evo sranje i u Šibeniku

Status
Not open for further replies.
fire__blade said:
on ga je preuzea i sinoć se desilo to šta se desilo... ja stvarno neznan šta bi još reka nego TRAGEDIJA OGROMNA!!!

Ovo me strašno podsjeća na jednog poznanika, moje godište je bio. Stara mu kupila Mito, imao je nekih 18 godina (čini mi se), dan nakon što ga je dobio, a nedugo nakon što je položio A kategoriju, vozio se s frendom na bikeu, bez opreme, proletio na raskrižju, auto izletio pred njega, glavom lupio o rinzol i na mjestu poginuo...

Ne znam je li vožnja bez kacige glupost i foliranje vozača/suvozača, jer ne vidim drugo objašnjenje za to- nije istina da se, kad već kupiš motor od nekoliko somova kuna, ne može nabaviti još i kaciga.

Vjerujem da ove akcije koje svi zajedno provodimo imaju odjeka i da će nekima pomoći, a ovi kojima se ovakve stvari dogode, njima jednostavno ne možeš ništa...


R. I. P. :( :(
 
Sranje i to tužno sranje!!!
R.I.P
I poruka starcima
Čuvajte klince je rovo vrijeme nije ko prije. I šamar i kazna prije, nego rijeka suza poslije!!!!
 
R.I.P.
Zalosno je to sto se dogodilo...znam da ima mladih na ovom forumu koji imaju 16, 17, 18, 19 (medu njih i ja spadam) i neka nam ovo pouka, svima nama, ne samo mladima! Iskreno, gade mi se vozaci u Zagrebu jer samo 40% njih (ako ne i manje) nose kacige! A i da su ti decki imali kacigu, ne bi ih spasila kad nisu imali ostatak opreme.
 
i mene bi bilo strah nez kacige.piše u 24 sata da mu je tata zabranio da vozi motor neko vrijeme zbog prevelike brzine
 
Tužno žalosno ali oni su mladi i za njih odgovaraju roditelji ......
a roditelji su zatajili i sad ih mi žalimo.. znam i mi smo krivi jer smo im u neku ruku uzori i to neki od nas neće da shvate te se ponašaju onako kako ne spada ... prije neki dan kod Merkatora u Solinu sa nekih 80 km/h protutnji neka spodoba na čuperu a kaciga ( ŠLJEM ako se to smatra kacigom) visi sa boka ,a na leđima veliki grb moto kluba .... Ponosni bajker. Uzor mladosti..... šta ljudi da promisle...





P.S. namjerno sam izostavio ime kluba da nebi te iste osobe ovo smatrale kao atak na klub ili na grupu u cijelini.. Gospodo ako ste članovi M.Kluba bio bi red da kad nosite oznake istog da se ponašate primjereno jer vi ste uzor toj mladosti koja sada gine.
 
CBzweR - Marac said:
Druze ne osudjujem ja njih, oni su sami sebi presudili i jedino sto njima mogu reci nazalost je R.I.P. Osudjujem one koji su jos medju nama i imaju priliku i vremena da ne postanu samo jos jedan lampas u nizu.
Haug, druže!  (y) (y)


:(
 
Kad god mi netko kaze "idem samo po pljuge/novine/stogod, pa mi ne treba kaciga za tih 50m", kazem mu neka se sada baci celom o pod i kaze mi kako mu je bilo.

Jebiga, sranje - svi znamo da cemo ga se nagledati/nacitati tonu u dolazecoj sezoni. :(
 
Nisam mislio da ću ovo ikad reć, al hvala bogu na 700 kn kazne, puno više nas sada kacige nosi.Ja prvi.
Za dečke, R.I.P.
:sadblinky:
 
Jučer u Gorici pred semaforom stoji skuter od 50  ccm, mislim da je Baotian,  vozi ga mlada cura, ima kacigu, nema druge opreme na sebi. Iza nje, na onom kratkom malom sjedalu, u klasičnom odijelu sjedi ponosni otac, bez kacige. Stanem uz njih sa svojim Marauderom, u kompletnoj opremi s kacigom. Zadivljeno gledaju i mene i motor. Dignem vizir i pitam oca: "A gdje je kaciga?" Nato će on:"Ma mislite da će nas zaustavit (policija)? Pa mi se polagano vozimo!" Uspio sam mu samo reći :"Pa ne nosite kacigu zbog njih nego zbog sebe i svoje glave. Sada možete past na leđa kada mala naglije krene, a iza vas je kamion čiji vas vozač čak niti ne vidi koliko vam je blizu prišao!"
Upalilo se zeleno svjetlo i život teče dalje... pojma on nema o čemu ja njemu pričam...

Taj dan sam ja za dva sata koliko sam obavljao privatne poslove motorom, prešao možda 5,6 km i najmanje 12 puta skidao i stavljao kacigu, skidao rukavice i bubrežnjak, otkapčao i zakapčao kožnu jaknu, otvarao i zatvarao bisage, i nije mi bilo teško. Ja imam 38 godina, a njen otac je čak koju godinu stariji od mene.
Ali ja imam iza sebe sudar motora i auta kada sam imao 17 godina, a on nema, možda mi zato i ne vjeruje. Problem je samo što se svaki takav sudar ne preživi!

P.S.Imam dvije kćeri, od 12 i 15 godina. Vozim ih na motoru, ali samo u kompletnoj opremi, nikako drugačije. Nadam se da ću ih tako priviknuti na činjenicu da se na motor sjeda samo tako obučen. S auto sjedalicom i sigurnosnim pojasom sam uspio. I jedna i druga danas imaju te navike kao normalne i jako sam sretan zbog toga!
 
Vrlo lijepi post. Potpuno dijelimo misljenje a dijelom i povijest (pad s motora kad mi je bilo 17).
 
ib said:
Vrlo lijepi post. Potpuno dijelimo misljenje a dijelom i povijest (pad s motora kad mi je bilo 17).
ni ja bez opreme ne idem na motor, jer nakon slomljene ključne kosti i par sitnijih lomova, a imao sam opremu, pitam se šta bi bilo da nisam imao i dali bih danas uopće pisao ovdje s vama....

R.I.P.
 
ib said:
Vrlo lijepi post. Potpuno dijelimo misljenje a dijelom i povijest (pad s motora kad mi je bilo 17).
Apsolutno se slažem.
S time da od prvog dana imam kakvu takvu opremu. Cijenjeni gospodin otac koji je 1967. godine ležao 2 mjeseca u bolnici jer je spizdio s vespe (onda kacige više-manje nisu postojale) mi je dao čim sam dovezao prvi vlastiti motor u kuću 200 maraka da si kupim kacigu. Iako je bio protiv motora. Eto...
 
corky said:
Tužno žalosno ali oni su mladi i za njih odgovaraju roditelji ......
a roditelji su zatajili i sad ih mi žalimo.. znam i mi smo krivi jer smo im u neku ruku uzori i to neki od nas neće da shvate te se ponašaju onako kako ne spada ... prije neki dan kod Merkatora u Solinu sa nekih 80 km/h protutnji neka spodoba na čuperu a kaciga ( ŠLJEM ako se to smatra kacigom) visi sa boka ,a na leđima veliki grb moto kluba .... Ponosni bajker. Uzor mladosti..... šta ljudi da promisle...





P.S. namjerno sam izostavio ime kluba da nebi te iste osobe ovo smatrale kao atak na klub ili na grupu u cijelini.. Gospodo ako ste članovi M.Kluba bio bi red da kad nosite oznake istog da se ponašate primjereno jer vi ste uzor toj mladosti koja sada gine.


slažem se.......
 
Moj problem s motorima i opasnim padom u mladosti (pogodio sam rasvjetni stup i srecom ostao ziv) je apsolutno protivljenje oca (da sad ne tupim, tu prekidam zalopojke).

Jucer sam se posvadio s punicom jer je vidjevsi motore na mom ekranu odbrusila da njen unuk i moj sin Luka nikad nece vozit motore. Ja sam ju pitao - tko ce ga sprijeciti ako ce to zeljeti? I pitao je da li bolje da motor vozi bez mog znanja ili da ga ja ucim i uvodim polako u svijet motociklizma?

Srecom, drzim da nisam ogranicena razmisljanja i da necu ponoviti gresku mog oca. Luka ce dobiti motor ako ga bude zelio i vozit ce samnom. Nitko mu nece biti bolji ucitelj i pomoc od njegova oca.
 
ib said:
Moj problem s motorima i opasnim padom u mladosti (pogodio sam rasvjetni stup i srecom ostao ziv) je apsolutno protivljenje oca (da sad ne tupim, tu prekidam zalopojke).

Jucer sam se posvadio s punicom jer je vidjevsi motore na mom ekranu odbrusila da njen unuk i moj sin Luka nikad nece vozit motore. Ja sam ju pitao - tko ce ga sprijeciti ako ce to zeljeti? I pitao je da li bolje da motor vozi bez mog znanja ili da ga ja ucim i uvodim polako u svijet motociklizma?

Srecom, drzim da nisam ogranicena razmisljanja i da necu ponoviti gresku mog oca. Luka ce dobiti motor ako ga bude zelio i vozit ce samnom. Nitko mu nece biti bolji ucitelj i pomoc od njegova oca.

Skidam kapu!!! (y)
 
ib said:
Moj problem s motorima i opasnim padom u mladosti (pogodio sam rasvjetni stup i srecom ostao ziv) je apsolutno protivljenje oca (da sad ne tupim, tu prekidam zalopojke).

Jucer sam se posvadio s punicom jer je vidjevsi motore na mom ekranu odbrusila da njen unuk i moj sin Luka nikad nece vozit motore. Ja sam ju pitao - tko ce ga sprijeciti ako ce to zeljeti? I pitao je da li bolje da motor vozi bez mog znanja ili da ga ja ucim i uvodim polako u svijet motociklizma?

Srecom, drzim da nisam ogranicena razmisljanja i da necu ponoviti gresku mog oca. Luka ce dobiti motor ako ga bude zelio i vozit ce samnom. Nitko mu nece biti bolji ucitelj i pomoc od njegova oca.

Potpisujem (y),
takva razglabanja sam imao i ja sa svojom punicom i ženom,
a mislim da nitko ne može bolje podučiti i uvesti u nešto od roditelja koji svu svoju pažnju i ljubav ulaže u svoje dijete.
Npr,ja sam sa motorima i oružjem od svoje pete,šeste godine,jer me tata uveo u to,i hvala Bogu,nikada nisam imao nikakvih većih propusta ni problema,dok znam hrpu ljudi koji su morali to raditi skrivečki i nisu imali instruikcije ni podršku u kući,pa su im se desila razna sranja..
 
Moj klinac me već zna upozoriti ako sjedam na motor bez kacige, a samo ga upalim... a on sam nema šanse da sjedne na svog pocketa bez kacige.... iskreno se nadam da je to prihvatio kao nešto normalno, čim sjeda na motor... 
 
Još samo jedna napomena. Roditelje tih klinaca, tj klinca koji je vozio, bih tužio...na sud s njim bez obzira kaj je već kažnjen...jer je mali maloljetan i roditelj odgovoara za njega. Kakav je to roditelj koji se ne brine za vlastito dijete...pa kad mu već kupi motor, zakaj ga ne registrira i ne zabrani mu vožnju bez opreme.

Imam takav primjer u susjedstvu. Tatek kupio sinu motor, neki enduro od 125 ccm. Do tada je mali ganjal APN-a. Enduraču odmah registriral, mali je već položil kategoriju, i kupil mu nove jaknu, rukavice i kacigu...i naravno zabranio vožnju bez opreme. I tak, gledam maloga, jurca po kvartu u opremi koju ima. Nikada ga još nisam vidio bez. Nadam se da ni nebum. A njegovom starom-svaka čast. Jedan od roditelja koji je uspio normalno odgojit svoje dijete.

Gledam, a imali smo primjer i na forumu, kako ljudi voze svoju djecu u autima. Jedna žena vozi klinku u autu, mala visi kroz prozor, a ova vozi slalom po Horvačanskoj. Na semaforu ja je pitam gdje je kupila dijete...jer očigledno je jeftino i ima ih na lageru kad se ne brine za ovo kaj ima u autu...ljuto me pogledala i na žuto naglo startala uz škripu guma...a malička leti po autu i pokušava se držati za vrata...bemti dete nema ni pet godina...i kaj reči? Ne bi li takvima djecu trebalo oduzeti prije nego kaj im nekaj ne naprave?

Psmtr...ne volim ovakve teme...odo ja na kavu.
 
Status
Not open for further replies.