Fitness

I ja sam radio jedno vrijeme freeletics program vježbi, preporuka  (y)
Zadnjih mjeseci sam se malo zapostavio-ulijenio, moram se malo trgnuti iz zimskog sna
 
Istina. Nadao sam se Rhodenu. Al znajuci kako je to kroz povjest bilo mislio sam da ponovo Heath uzima.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 
Jebate, ovde sve neki bilderi, aerobičari, fitnesaši. A kad dođem na neki moto parti ili se ide u đir, svaki drugi je Bud Spencer.
Koji kua... :D
 
Zalosno je to sto bi ovakog Rhodena Flex, Ray i Levrone samljeli. A opet drago mi jer se cini da se politika mjenja. Vidit cemo u blizoj buducnosti..

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 
Muči me fascitis, a htio bi ići trčati. Ignorirati dok ne prođe, ili naručiti se kod ortopeda/fizijatra i doć na red tamo negdje 2059?
 
Lagani tempo, pošteno istezanje na kraju .. nema predaje  :mrgreen:
 
Ekipa, htio bih cuti koju pametnu na temu klupe za inverziju... Planiram kupiti za sad vec ucestale probleme s kraljeznicom. Ne ocekujem cuda, vise kao istezanje nakon vjezbanja, duzih hodanja ili bicikla.
 
Ta klupa je ok pod uvijetom da nemaš neku akutnu ili kroničnu povredu. Vježbe izometrije imaju više smisla. Predpostavljam da nakon laganih, dužih kardio vježbi osjećaš tenziju, nelagodu u lumbalnom dijelu kralježnice. Kao što rekoh može pomoći, ali isto tako i pilatis lopta. U oba slučaja nek te neko educira kako koristiti navedene igračkice. Isto tako razgibaj se prije hoda, bajsa i ostalog...
 
Imam sjebanu vratnu kralježnicu ali to je druga tema. :mrgreen:

Radi se o tome da me već godinu dana muči lumbalni dio, imam protruziju na L5-S1, ništa strašno ni novo, bicikl i motor /cesta/šuma) mogu voziti satima i ne zaboli niti na sekundu. Međutim ne mogu hodati, boli u gluteusu za popizdit i čim sjednem i opustim mišiće sve je ok. Probao sam onaj pojas na napuhavanje prošle godine i prvi put se nakon par mjeseci nemogućnosti popeo na Sljeme. Stajanje me također ubija. Od vježbi radim samo sobni bicikl pola sata i onda još toliko vježbe istezanja i nešto kao snage donjeg dijela kralježnice i trupa. Imam pilates loptu koju ne koristim. S obzirom da ne podnosim teretanu i ne volim vježbanje, moj plan bi bio nastaviti ovo što radim i uključiti nakon toga stol da se to malo istegne i opusti. Više me strah može li se s tim nešto sjebat.
 
mate said:
Imam sjebanu vratnu kralježnicu ali to je druga tema. :mrgreen:

Radi se o tome da me već godinu dana muči lumbalni dio, imam protruziju na L5-S1, ništa strašno ni novo, bicikl i motor /cesta/šuma) mogu voziti satima i ne zaboli niti na sekundu. Međutim ne mogu hodati, boli u gluteusu za popizdit i čim sjednem i opustim mišiće sve je ok. Probao sam onaj pojas na napuhavanje prošle godine i prvi put se nakon par mjeseci nemogućnosti popeo na Sljeme. Stajanje me također ubija. Od vježbi radim samo sobni bicikl pola sata i onda još toliko vježbe istezanja i nešto kao snage donjeg dijela kralježnice i trupa. Imam pilates loptu koju ne koristim. S obzirom da ne podnosim teretanu i ne volim vježbanje, moj plan bi bio nastaviti ovo što radim i uključiti nakon toga stol da se to malo istegne i opusti. Više me strah može li se s tim nešto sjebat.
Vučem vec to 9-10 mjeseci protruzija l4-l5 4 mm i l5-s1. Prosao od inekcija, kiropraktike itd. Kasno sam odradio pregled (Medikol) zbog posla ali već zadnjih 20 dana sam se intenzivno okrenuo vježbama za lumbalni dio (koje sam dobio od doktorice u Medikolu) i vidim osjetni pomak. Usto sam se ostavio nekih klasičnih treniranja te se s Trx-om služim za jačanje core-a. Noć mi je prije bila koma svaki okret sam se budio. Sad vec odspavam u komadu i dok spavam na trbuhu nemoram podizati nogu u visinu kuka zbog boli sto je prije bio slučaj, spavam normalno.
Plan mi je odraditi fizikalnu kod njih (Medikol) kad se vratim s ture i posjet Nado centru. Već od dvojice prijatelja s jako ozbiljnim povredama kralježnice sam čuo super stvari o toj dekompresiji pa ću probati (prijatelj je imao 8mm pomaknut disk).

Sent from my MI 6 using Tapatalk
 
Švabo said:
Već od dvojice prijatelja s jako ozbiljnim povredama kralježnice sam čuo super stvari o toj dekompresiji pa ću probati (prijatelj je imao 8mm pomaknut disk).

Kojoj? Nisam shvatio...
 
Nemojte radit klasične trbušnjake, oni su inače štetni za donji dio kralježnice.
Znači, jedna šipka, uvatit se rukama da tijelo visi i tako se istegne i opušta.
U tom položaju podizat prema naprid obe ispružene noge koliko se može i koliko se puta može i eto trbušnjaka za plažu i opuštene kralježnice. (y)
 
Švabo said:
http://www.nado.hr/fizikalna-terapija-zagreb/#dekompresijska-terapija-kraljeznice

Sent from my MI 6 using Tapatalk

To sam i pretpostavio da misliš, to je stol za trakciju a ovo inverziju. Zapravo sličan sistem, razlike su logične a da li su bitne, ne znam. Idem svaki drugi dan na masažu i terapiju, htio bi nešto za doma da mogu sam, zato pitam za klupu za inverziju.