Fotografija općenito

fjaka said:
e super ova prva u sunce kroz travu

boje dobre, ali grmu/trnju tu nije mjesto, trebala je biti samo trava, tada bi fotka bila puno jaca... po meni...
 
Upload-ate li negdje fotke zbog dobivanja kritike (znači ne negdje gdje dobijete lajkanje, nego bas konstruktivnu kritiku)? Ako da, gdje i kakva su iskustva?
 
lb said:
boje dobre, ali grmu/trnju tu nije mjesto, trebala je biti samo trava, tada bi fotka bila puno jaca... po meni...

Aha, ma to sam pokusaovao al odu oci u Q pa ni sam nisam vidio sta sam fotkao poslje :mrgreen:

al dobar je kontra sunca ovaj 80-200 f 2.8, kit i 35mm f1.8 puno vise bacaju sun flare
 
lb said:
Upload-ate li negdje fotke zbog dobivanja kritike (znači ne negdje gdje dobijete lajkanje, nego bas konstruktivnu kritiku)? Ako da, gdje i kakva su iskustva?

na ptičicu : :mrgreen:


bio sam na fotozine al mi je nestao racun sad ne znam zasto :misli:

stavljao sam i na 500px

a na flickr me ne nez zajebava za se uclanit
 
lb said:
boje dobre, ali grmu/trnju tu nije mjesto, trebala je biti samo trava, tada bi fotka bila puno jaca... po meni...
e vidiš meni je bas radi toga odlicna, da toga nema bila bi mi sterilna
 
Kompozicija, perspektiva, ugođaj - to je (disklejmer: po meni) bitnije od tehničke karakteristike fotografije, preispitivanja kvalitete objektiva i slično. U slučaju ove mačke - "fill the frame"...

ogi1.jpg
 
Aha, a treba je samo cropat malo :)

al ovu sam stavio da se vidi koliko je ostar objektiv...

Evo jel valja na ovoj kompozicija :misli:
 
diesel power said:
Aha, a treba je samo cropat malo :)

al ovu sam stavio da se vidi koliko je ostar objektiv...

Evo jel valja na ovoj kompozicija :misli:

Astra priko pune crte ide lijevo.
Znak "pješački prijelaz" se ne vidi od stabla.
Javna rasvjeta ima nepropisni nadzemni kabel.
Na nogostupu fali pola rubnjaka.
Isprekidana rubna crta nije u skladu s HRN-EN 1832 CE.


Pa jel išta valja osim pršuta i gljiva u Istri??  :LOL: :jesus:
I Alfe u pozadini ove slike?  :mrgreen:











Slike su ti super  (y)
 
lb said:
Kompozicija, perspektiva, ugođaj - to je (disklejmer: po meni) bitnije od tehničke karakteristike fotografije, preispitivanja kvalitete objektiva i slično. U slučaju ove mačke - "fill the frame"...

ogi1.jpg

a ovisi o namjeni fotografije...

za onu travu da je sve čisto bez grmlja/trnje meni bi bilo to uklopljeno u neka očekivanja, zadane okvire, i za vecinu primjer dobre fotografije ...

kod mene i nesavršenosti znaju biti savršene :)
 
diesel power said:
Evo jel valja na ovoj kompozicija :misli:

O čemu se radi na toj fotki? O golfu? O astri koja krivo skreće? Općenito o ulici? O nečem trećem što ja nisam uopće uspio uhvatiti? Čim se to gledatelj pita - nešto nije u redu.

EDIT: Valja  (y) Lajkam  (y)  (y)

 
lb said:
O čemu se radi na toj fotki? O golfu? O astri koja krivo skreće? Općenito o ulici? O nečem trećem što ja nisam uopće uspio uhvatiti? Čim se to gledatelj pita - nešto nije u redu.
prvo gtd pa ovaj drugi vw pa ovo ostalo....
 
Problem s tom travom je sto ne raste u slavoniju vec na brdu 2m od ceste. Sutrq cu stavit jos fotki trave s grmljem i bez pa odlucite koja je najbolja varijanta
 
diesel power said:
prvo gtd pa ovaj drugi vw pa ovo ostalo....

čini se da sam precijenio određene parametre, ispraviti ću prethodni odgovor, skužaj  (y)
 
lb said:
Upload-ate li negdje fotke zbog dobivanja kritike (znači ne negdje gdje dobijete lajkanje, nego bas konstruktivnu kritiku)? Ako da, gdje i kakva su iskustva?

Probaj fotozine... ili ako imas fejs ima par grupa (zatvorenih) gdje postavis sliku pa cujes kakav konstruktivan komentar...
Iskustva, treba vremena da se ljudi naviknu na tebe.. bitno da kad dobis kakvu kritiku/konstruktivnu da je prihvatis i ides argumentirano u raspravu.
Jer vecinom kad ljudima nesto konstruktivno napises ispod fotke.. odgovor bude " Ali ja sam to tako bas htio", bez obzira sta mu je fotkus pobjegao... sta kadar nije po nekim pravilima itd...

Eto neke moja starije... kad smo na tim nocnima  :mrgreen: :

Bakar
336461_3457075670671_600800445_o.jpg


10550043_694012074016592_2486291527776113796_o.jpg


10495702_685002001584266_7329093180538685148_o.jpg


 
sasaa said:
Jer vecinom kad ljudima nesto konstruktivno napises ispod fotke.. odgovor bude " Ali ja sam to tako bas htio", bez obzira sta mu je fotkus pobjegao... sta kadar nije po nekim pravilima itd...

naravno trebas znat pravila, da bi ih kasnije mogo kršit :)
 
diesel power said:
Problem s tom travom je sto ne raste u slavoniju vec na brdu 2m od ceste. Sutrq cu stavit jos fotki trave s grmljem i bez pa odlucite koja je najbolja varijanta

Evo jos par slika od trave, meni se vise sviđa ova prva od ove druge dvije, a i onu koju sam stavio stavio sam jer mi se boja najvise sviđala.

a tesko je bilo izbjeć ovo trnje i poklopit s svjetlom od zalaska, jer i preko puta ceste je bilo drvo koje je malo zaklonilo zalazak
 
Bobetko said:
Astra priko pune crte ide lijevo.
Znak "pješački prijelaz" se ne vidi od stabla.
Javna rasvjeta ima nepropisni nadzemni kabel.
Na nogostupu fali pola rubnjaka.
Isprekidana rubna crta nije u skladu s HRN-EN 1832 CE.


Pa jel išta valja osim pršuta i gljiva u Istri??  :LOL: :jesus:
I Alfe u pozadini ove slike?  :mrgreen:











Slike su ti super  (y)

haha (y)

Ovo je d44, ima sigurno 25-30 godina ta cesta. Sad da izaberu izvoditelja radova, pa bi trebala brzo rekonstrukcija :)

jer od državne granice do mog sela je na novo napravljena a ostalo im je jos zadnjih 3-4km do A8 :)



 
https://www.facebook.com/groups/amaterskafotografija/?fref=nf

na fejsu stavljam fotke u ovu grupu

Svakih 15 dana je nova tema pa se biraju najbolje fotke za album kad završi tema i dobijaju se bedževi (y)

http://amaterskafotografija.com/onama/
 
diesel power said:
https://www.facebook.com/groups/amaterskafotografija/?fref=nf

na fejsu stavljam fotke u ovu grupu

Svakih 15 dana je nova tema pa se biraju najbolje fotke za album kad završi tema i dobijaju se bedževi (y)

http://amaterskafotografija.com/onama/

Zanimljivo, hvala na linku!  (y)