Fotografija općenito

Osigurac said:
Evo jedna od jutros,kako se samo naljutila na mene  :mrgreen:

Tamron 75-300 , f 7.1  1/80 iso 800


(y)
Cisto s tehnicke strane.... Nije li bijela malo preeksponirana? Si probao izvuc highlitse (ako je snimano u raw modu)? Jel sum zbog ISO (nebi smio bit jer 800 nije nesto preosjetljivo) ili si presharpao fotku da istaknes ostrinu dlake?
Iako, na laptopu sam trenutno, a ne na kalibriranom monitoru
 
Nije bila toliko eksponirana ali sam whites malo pojacao u LR-u , nekako mi sjelo tako bolje  :misli:

Evo raw, mislim,nije raw, neda mi se upload ali kuzis....

Da,sharpao sam...
 
Osigurac said:
Nije bila toliko eksponirana ali sam whites malo pojacao u LR-u

Definitivno daje efekt tako kontrasno, ali naravno, malo se detalja tada gubi. Efekt koji zelis postic je definitivno vazniji od krute tehnike tako da  (y)

Jedino sto smeta je taj sum koji se javio u trenutku okidanja fotke - mozda da ga u obradi skines samo sa ociju da ostrina dlake ostane?
 
Skuzio sam macu koja je bila prestrasena malo i nisam se mogao priblizit bas pa sam morao tuc na 300mm , i uz to mi je ostao upaljen IS...
Da sam uspio doc malo blize i pucat na recimo 200mm i sjetio se ugasit IS,bilo bi to bolje ...

Mogu probat skinut, provuc cu je kroz gimp,malo Intous upalit,ionako skuplja prasinu  :mrgreen:

 
Hvala na savjetu,probat cu kad bude malo vise svjetla tako jer sam pokusao na nizem iso ali mi je onda ekspozicija trajala dovoljno dugo da se macak malo pomakne, a ovaj tamron mi se,sto se tice ostrine,najbolje pokazao na ovim vrijednostima otvora blende....

Ali probam svakako,hvala  (y)

Samo da znate da se radi o Canon 1100 D , nije bas mocna aparatura u mojim rukama  :mrgreen:
 
Aha a vrijedi pravilo koliko mm toliko nazivnik brzine okidanja, znaci 300mm 1/320.

Sad nezz kako taj is koliko ti to daje mogucnosti jer nikad nisam imao takav objektiv.

Stavis ga na 200mm di je vjerojatno ostriji od 300mm i probas po danu kad je vise sunca tj imas vise rezerve  (y)
 
diesel power said:
Stavis ga na 200mm di je vjerojatno ostriji od 300mm i probas po danu kad je vise sunca tj imas vise rezerve  (y)

Lako za njega, al ajd ti to macki objasni  :mrgreen:
 
Jest dosta za ptice,ali sa 200mm moram doc na metar skoro da napunim cijeli kadar glavom macke,a ova se macka ima bit opekla u zivotu  :mrgreen:

Mislim da sam puknuo oko 700 fotografija dok jedan nije rasirio krila,smrzno ce ko picha na buri, odustajem od ptica, previse posla  8)

Opet je IS zafrko stvar...
Nije to losa stvar svakako ako je losije svijetlo a ides sa sporijom brzinom zatvaraca, eliminira dosta tresnje ruke kad fotografiras nesto na daljinu,ali jbg, malo na stetu kvalitete snimke...

A ja koda sam tupav, jednostavno ga ne gasim a znam da me hebe...

 
Osigurac said:
Skuzio sam macu koja je bila prestrasena malo i nisam se mogao priblizit bas pa sam morao tuc na 300mm , i uz to mi je ostao upaljen IS...
Da sam uspio doc malo blize i pucat na recimo 200mm i sjetio se ugasit IS,bilo bi to bolje ...

Mogu probat skinut, provuc cu je kroz gimp,malo Intous upalit,ionako skuplja prasinu  :mrgreen:

..kad se izradi fotografija 10x15cm, nema nikakvog suma  :mrgreen:
 
Safety said:
..kad se izradi fotografija 10x15cm, nema nikakvog suma  :mrgreen:

Istina,zavisi za sto se koristi fotografija,ali ako je fotografija veca onda se i gleda s vece udaljenosti pa opet to nekako dode na svoje...
No medutim,malo sam upoznao fotografa koji nisu perfekcionisti po dosta pitanja...

Moram sad radit jednu fotografiju za Jadroliniju, 100x70 pa cemo vidit kako ce to ispast,valjda cu se sjetit izgasti IS  :grin:
 
Osigurac said:
Istina,zavisi za sto se koristi fotografija,ali ako je fotografija veca onda se i gleda s vece udaljenosti pa opet to nekako dode na svoje...
No medutim,malo sam upoznao fotografa koji nisu perfekcionisti po dosta pitanja...

Moram sad radit jednu fotografiju za Jadroliniju, 100x70 pa cemo vidit kako ce to ispast,valjda cu se sjetit izgasti IS  :grin:

ma dobar stativ i jebes taj is :mrgreen:
 
U letu...

EPRDPbo.jpg