Fotografija općenito

OldBoy said:
    2 bocojaki: da bi se koristili DSLRom moramo sami sebi objasniti neke osnovne stvari na koje pri tome nailazimo. Pojmovi kao ekspozicija (vrijeme koje je potrebno da svjetlost 'napravi' sliku na senzoru), otvor blende, brzina okidanja, ISO osjetljivost, moraju nam biti potpuno jasni da bi preko 'ručnog' podešavanja postavki došli do slike kakvu bi željeli imati.

    Dakle, knjigica od 40kn koja uopće nije komplicirana a u njoj je objašnjeno 99,9% onoga što će ti u hobiju fotkanja trebati. Ovo preko postova može biti komplicirano, a tamo ti piše, pa ako nešto ne kužiš, pitaj. Može i na PP, a i uživo ako se dogovorimo  (y)

http://www.njuskalo.hr/strucna-literatura/digitalna-fotografija-uciliste-algebra-oglas-15887769

   

To mi je jasno sad nakon nekog vremena čitanja. Sad pokušavam nadoći kad i šta promijeniti, kako podesiti aparat u zadanoj situaciji da bi dobio željeni rezultat.
Najjednostavnije mi je zaljepiti ovdje fotku koju sam napravio  i znam kakvi su uvijeti bili pa da me savjetujete šta sam trebao napraviti da fotka ispadne bolja.

Svakako ćemo se naći i uživo  (y)  Bilo bi najbolje sjesti negdje na terasu i škljocati, brijem da bi tako najbolje naučio...

Hvala svima na odgovorima i savijetima, dobro će doći  (y)
 
Borinjo said:
I ja sam negdje otprilike na tvom nivou znanja i iskustva, tako da prikupljam informacije sa svih strana...ne znam koliko imaš vremena i volje al evo ti jedan link (ostale ćeš lako naći na youtubeu) o fotografiji za one koji žele nešto naučiti o njoj...neki entry level...Malo o kompoziciji, najčešćim greškama, dubinskoj oštrini itd.

https://youtu.be/7udGJkpxNZ4

E ovo je isto dobro  (y)

To ću malo za vikend poslušati...
 
du moto mrazovi i grinch  :mrgreen:

1931452_10153832898938799_7125239695983019633_n.jpg
 
Ovo si mi u mrtvom kutu bio  :mrgreen:

Svakako,pregledo sam snimku na brzinu,ima od babin kuka sve do viktorije, ne trese nista,ljepo se vidi sve  (y)  Znas li ti ko je snimo sa dronom tako da se montiraju obadvije snimke zajedno nekako ? A ja i neznam kako bi montiro da ti pravo recem,objavit cu na uTube cijelu snimku (16 minuta) za pocetak...

A fotografija ce ispast 50 od 300 na prvi pogled onako...
 
c/p sa FB:
10258876_10153833519508799_9106216031992168548_o.jpg



evo malo sa du moto mrazova
http://bit.ly/du-moto-2015
 
Moja prva fotka mjeseca
Konacno se digla magla pa da iskoristim priliku iako ce biti pun tek za 3 dana  :D
 
Bolje je kad nije pun mjesec, ovako imas malo sjene i bolje se vidi sve na mjesecu  :wink:
 
Ceki said:
S cim slikano ?

Canon 700D sa EF-S 55-250 IS STM na stativu (na 250mm, ali efektivno je to 400mm obzirom da je fotic crop, a ne full size senzor)
Slika je cropana, ali nije povecavana
 
Jednom sam već spomenuo kako uvijek treba paziti dobro, jer prilika brzo prođe.Pa eto, nisam baš obratio pažnju na ono što sam trebao, vjerojatno mi nešto drugo odvlačilo pogled  :mrgreen: :mrgreen: , pa sam tek doma vidio ovu sliku u očalama.Šteta.
 
3alfa3 said:
Canon 700D sa EF-S 55-250 IS STM na stativu (na 250mm, ali efektivno je to 400mm obzirom da je fotic crop, a ne full size senzor)
Slika je cropana, ali nije povecavana
ISO 100 i 1/160 u po noci?
:)