Gilera GP-800 - General Topic

opčenito ona plastika oko timuna u među nogama kao da joj nešto još fali... samo to mi nije ni važno na takvom skuteru. onako sve djeluje spartanski, a i cila koncepcija skutera tome naginje.
 
Kad sam procita sve vase postove otisa sam do piaggia da vidim uzivo gp-a,dok sam isa prema njemu parilo mi je da idem prema skuteru od 250 kubika,uopce svojom pojavom ne odaje da je mrcina po pitanju konja i kubika,a i volan mi je malo tanak (laicki receno)
 
joke said:
Eladio, just for the record; Max brzina GP-a ne prelazi 200 km/h osim na gilerinom km/satu
Iako se time Piaggio grupa itekako hvali  :misli:

vjerujem  :wink: , zato sam i naglasio po satu  (y)

ali tu je negdje , to nemozes sporit  :mrgreen:
 
Iša on 200 ili 193 km kakve to veze uopće ima da o tome raspravljate ka da je to neka razlika,svaki dan mi je kazaljka na oko 200 i uopće ne razmišljam niti imam vremena pratit kazaljku niti je to bitno za ukupni dojam tog skutera,kažete da je skup,da je to puno love,možda neko ne mari za lovu kad nešto želi i nije ga briga koliko košta
 
Možete naći još mana,nije da ih nema,pa ja sam i t-maxu naša nekoliko ali to je ono šta meni smeta a nekome ne smeta pa neću o ukusima, iako je bog među skuterima bia i osta,mislim na t-maxa,ali ovo dvoje se ne može uspoređivat,kako usporedit nešto od 44 i 75 konja
 
madirr said:
Možete naći još mana,nije da ih nema,pa ja sam i t-maxu naša nekoliko ali to je ono šta meni smeta a nekome ne smeta pa neću o ukusima, iako je bog među skuterima bia i osta,mislim na t-maxa,ali ovo dvoje se ne može uspoređivat,kako usporedit nešto od 44 i 75 konja

Je, tak' je. Ove sve mane koje sam nabrojao, ne smetaju me odnosno ne umanjuju mi užitak nakon startanja mašine. I to kaj košta koliko košta...pa kaj! Jednom se živi, a gušti se plačaju.  :wink:
Usporedbe GP-a sa nekim drugim agregatima u istoj klasi vjerujem da će biti. Dakle nije ni vrijeme niti mjesto  za takvu raspravu ovdje (smatram da sam u pravu)
(y)

BTW, Otvaranjem ove teme ja sam samo htio podijeliti svoje veselje sa svima vama koje smatram virtualnim frendovima. Nadam se da će na tome i ostati.
(odo ja ujutro prema Rijeci i Opatiji  :wink:)
 
(Težina mu je mana, ali on nije napravljen za provlačenje po gradu nego za touring)E sad kako se uzme,meni se nije problem  provlačit između auta,navika sam ako neko zna za dva trogirska mosta i grad uopće i svaki dan za split ali je za touring idealan jer je preudoban,možda i previše s obzirom da je sportski nastrojen
 
BobaCH said:
BTW, Otvaranjem ove teme ja sam samo htio podijeliti svoje veselje sa svima vama koje smatram virtualnim frendovima. Nadam se da će na tome i ostati.
(odo ja ujutro prema Rijeci i Opatiji  :wink:)

Puno ugodnih kilometara ti zelim na novoj pili!! Ocekujem istu poruku kad sljedeće lito kupin sebi novoga T-Maxa!
Pozdrav.
 
neko u puli ga je kupio, jučer i danas sam ga vidio
crne boje i mogu reći da ima jako lijep zvuk
eto stižu polako i u hr
 
Ja sam jučer ujutro otišao malo razraditi mašinu od Zagreba do Lovrana (i natrag). Po staroj karlovačkoj tamo, laganini, prosjek 100km/h, a autoputom sam vozii natrag za Zagreb. Prije Rijeke policija je zatvorila dio stare ceste radi auto utrka, pa sam se vraćao na autoput.

Nisam odolio iskušenju  8) Jednu kraću dionicu isprobao sam koliko to čudo ide. Zakucao sam ga do čavla bez ikakve muke! Znate da piše na satu 220, jel? E sad, koliko je to u stvarnosti ne znam, ali cajger dođe do čavla! koliko šrafiš po gasu toliko ide. :wink: Neki likovi sa malo boljim đipom (crni, bosanske rege) su se nadhebavali sa mnom. Iznenadio sam se kak mi stroj ide!! Ali, bogme i oni. Vjerojatno ono: "gle, skuter...daj se makni"... :mrgreen: A ovaj moj kopa ko avion. Nije ugodno na toj brzini, najviše radi vjetra. Žiceri su mi mahali u znak pozdrava i čuđenja, a kada sam ja njima htio odmahnuti, skoro mi se zavuzlala vlastita ruka oko vrata  :mrgreen:

Sutra budem u par crtica spomenuo dojmove i potrošnju...Odo' spavati.
 
primorje said:
Ma oni su mislili da si ti iz druge galaksije pa su ti mahali... :mrgreen:

:mrgreen:

--------------
Dobar dio autoputa je raskopan i lijeva strana je dvosmjerna (RI-ZG) pa se vozi u kraćim kolonama i između čunjeva. Dosta kamiona i autobusa...Uglavnom, uz sve navedene prepreke, ulaz Rijeka - izlaz Jastrebarsko = 1 h  :)
 
cestitam na skutu  (y)
sretno i nadam se da cu ja za god dvije ici na tako nes :D
e btw koliko kosta rega za to i tak?
daj napisi malo dojmove potrosnje kad se sve slegne, bas me zanima koliko kosta odrzavati jedan takav "skuter"
 
Imao sam prilike vidjeti mali dio testiranja dva GP-a talijanskih rega po lokalnoj cesti oko Vinodolskog...
Skuter djeluje zbilja opako, a tek zvuk silnih (za skutere) kubika!
Svaka čast na kupnji najjačeg Gilerinog izdanka i puno sretnih kilometara!!!
 
Super za putovanja, ali ne valja za grad. U svakom slucaju velika i mocna kistra, ali ne mami me bas previse, jer cijena je vrlo destimulirajuca, a isam osjecaj tih skutera kojima je volan uglavljen na taj nacin i nemam osjecaj okretanja me nervira, to mi je kao da vozim frizider. Ako krenem preko 400ccm onda cu svakako preci na motor, upravo zbog upravljanja. Ali tebi BobaCH svakako zelim puuunooo sretnih kilometara na novoj pili !
Tko ce te sada pratit na putovanjima ?? Sada si usamljeni cowboy  :wink:
 
aprilliaaa said:
neka dođe malo u donje krajeve pa nebu usamljeni cowboy, možda doduše i bude ali na začelju :mrgreen: :wink:

Pa nije bed i na začelju. Bojim se komentara ako kažem da me ne smeta ako sam otraga..!!  :mrgreen:  :mrgreen:
A možda si mi namijenio to mjesto radi "estetike" kolone u kojoj se vozite?  :mrgreen:
 
moviemaker said:
Super za putovanja, ali ne valja za grad. U svakom slucaju velika i mocna kistra, ali ne mami me bas previse, jer cijena je vrlo destimulirajuca, a isam osjecaj tih skutera kojima je volan uglavljen na taj nacin i nemam osjecaj okretanja me nervira, to mi je kao da vozim frizider. Ako krenem preko 400ccm onda cu svakako preci na motor, upravo zbog upravljanja. Ali tebi BobaCH svakako zelim puuunooo sretnih kilometara na novoj pili !
Tko ce te sada pratit na putovanjima ?? Sada si usamljeni cowboy  :wink:

Ma drajvam se i dalje sa frendovima. Pa ne znaći da se vozim 2 glave zato kaj gp može potegnuti, jel. Evo, za 2 tjedna idem malo uz more, od Rijeke "prema dolje". Frend bude vozio svoj 200 ccm, pa lagano turistička vožnjica.
 
marki said:
Registracija?? POTROŠNJA (gradska,vanka) ?? servisni intervali??

Registracija, bez bonusa, dakle osnovno osiguranje je 3.500 kn cca.

Potrošnja - javim kad izračunam prosjek.

Servisni intervali - Još koji km i prvi servis na 1.000 km. za 1.000 kn. Slijedeći je kontrolni na 5.000, pa treće nakon 10.000. To sam danas saznao, iako još nisu u servisu dobili točnu uputu.