gilera stalker - fun club :)

Bogami lepo lepo  (y)
A sad tek vidim, to je onaj stari hiper1 model, s diskom iza?  :rock:
A to sta kazes za ciklistiku, da, bas bananaman...al zato po makadamu :hrana:
 
ovo je mladja verzije bez zadnjeg diska

ma kakav makadam, njemu je i asfalt makadam  :mrgreen:
 
Prvo, iskrene čestitke na 50 000  (y) Želio bih samo staviti par slika svoje, jer je se često sjetim i to je bilo tandrkalo za poželjeti... odličan skuter, nema druge riječi  :021: Neke su malo starije, neke pred samu prodaju
 
Uf dobra ti je ova telefonica, bar ova normala prva  :mrgreen:
Kotaci od Runner a?  :misli:
Bog te mazo koje si to dragster gumetine puko gore, iza 90, naprijed hmmm, 80-70?  :LOL: :LOL: :LOL: 
 
MCX said:
Uf dobra ti je ova telefonica, bar ova normala prva  :mrgreen:
Kotaci od Runner a?  :misli:
Bog te mazo koje si to dragster gumetine puko gore, iza 90, naprijed hmmm, 80-70?  :LOL: :LOL: :LOL:
Felge i prednji disk su od runnera, gume su Sava MC29 (120/60 čini mi se/ 12 naprijed i 140/60?/12 iza)
Skuter se vozio kao bicikl s tim felgama i gumama... jesu nešto većeg opsega, ali gume ulijevaju puno više povjerenja od bilo kojih na 10 cola felgi
 
Nebi reko da su ti gume presjeka 60, prednji ti je vjerojatno 70, a zadnja bo, 80-90... Ja imam 120/70 R12 i kotac je dva i nesto centa u promjeru manji, onak, elegantan, a ovaj na slici ozgleda ko oni americki dragsteri  :mrgreen:
To bio na nekom streeteracu?  :LOL:
 
fjaka said:
za gume, jeli treba preinaka ili pasuje bez muke ?

Za kotace ak ces roknut od Runnera trebas uzet i prednje casice vila, a gume pasu da, jer 120/70 R12 je dva i nesto centa manjeg promjera od 120/90 R10 koje su na stalkeru  (y)
 
fjaka said:
za gume, jeli treba preinaka ili pasuje bez muke ?
Ako imaš disk iza onda idu felge bez problema gore, gume i jesu sa Runnera i pšu bez problema i jedina preinaka je adapter za kočiona klješta za naprijed jer je od Runnera disk veći.  (y)
 
nostradamusbj said:
Ako imaš disk iza onda idu felge bez problema gore, gume i jesu sa Runnera i pšu bez problema i jedina preinaka je adapter za kočiona klješta za naprijed jer je od Runnera disk veći(y)

Ne treba mu adapter, samo nek uzme čašice vila od Runnera (makar od nekog s popiganim vilama i sl), promjeni i to je to  (y)
 
Bok, evo ja sam novi na forumu i registrira sam se samo da predstavim svog stalkera ode :), znaci imam stalkera 2001.g DD s diskom i stelajucim armotizerom
na satu prisa 31000 al nisam siguran da je to njegova stvarna kilometraza jer mislim da su DD stalkeri imali drugaciju boju celera tocnije tamno plavi a moj ima bijeli, kad sam kupova motor covik isto govori da je celer minjan i da ovo nije njegova stvarna kilometraza da motor ima oko 13000 na satu je tad bilo 27000
uglavnom dosta je ocuvan za svoje godine, garaziran i sve je serijski na njemu :) kad sam ga uzea ima sam nekih problema sa njim vukao je falš zrak pa sam ga rastavija i detaljno sve pregleda i prominija sta triba (gumu s filtera zraka na karb, mikroremen, svicicu, ulje u getribi i diznu) i nastela karburator, dellorto 12 je u njega serijski  pa sam stavija diznu 74 jer nisan nasa 72 serijsku a u njemu je bila 79 nastela zrak na dva ipo kruga i to je to, evo cilo lito se vozam sa njim doslovno svaki dan dizem na kolo i uzivam,skuter ne trosi puno i prezadovoljan sam s njime :)
Ja isto imam problema s paljenjem skutera kad je topal nece na alanser a na kurblu oce citam ode da je to do bobine, meni je ducatova bobina na njemu
te probleme sam ima na pocetku i kad sam prominija svicicu neko vrime je palija dobro i sad opet nece, a nije puno prisa sa novom sviciom tako da mislim da nije do nje?
gilera-stalker-50-cm3-slika-39994776.jpg

gilera-stalker-50-cm3-slika-39994777.jpg

 
samo da pomognem...

sto se bobine tice, u autokresi sam kupio RMS od 120kn (ili 130), nju sam stavio na bivseg runnera i radila je dok ga nisam prodao, nakon godinu ipo dana...

svi oni nude te od 400tinjak kn, ali ova isto pase i radi bez greske...

http://www.motonet.com.hr/trgovina/ignition-coils-rms/?good_detail=ignition-coil-246010060-39e7028ca8cabeec03c3ef271120f1cap
 
Znaci prije tjedan dana mi se dogodilo da se skuter ugasija u voznji i jedva je upalija nekako nakon par pokusaja, zatim je radija normalno i palija normalno do prije opet 2, 3 dana ista stvar se dogodila ugasija se na semaforu al ovaj put je jos teze upalija nakon puno pokusaja, doveza sam se doma normalno, sutra dan  sam prominija vakum ventil jer sam sumnja na njega, skuter upalija opet normalno, isa bacit djir i nakon mozda 2km opet prvo pocne trokirat i ugasi se i nemos ga vise upalit, ovaj put nece nikako, ponekad zna dat znak zivota, radi par sekundi i opet se ugasi, dok cega moze bit, fals zrak nema di vuc sve je pregledano i ociscen je karb, nesto oko struje ili je cak moguce da je zariba? sad je skuter na servisu u promotoa jer sam izgubija zivce, al cisto me zanima sta po vasem misljenju moze bit!
 
Evo samo da javim
stavljena champion svicica koja je propisana od piaggia i motor radi ko sat, u njemu je bila ngk i izgleda da je ona stvarala problem a nema sta da je prominjena( manje od misec dana) nemogu virovat da je bilo samo do nje  ???
skuter je pregledan detaljno i jos je utvrdjeno da se cuju malo lezajevi radilice al  nista strasno, karb je ustelan i to je to. 113 kn trebao platit.
 
Stručnjaci za stalker molim odgovor.

Želio bih promjeniti rolice i staviti originalne. Molim vas preporuku gramaže, dimenzija marke... Ono, što da kažem kad dođem u dučan...
 
zerdelja said:
Stručnjaci za stalker molim odgovor.

Želio bih promjeniti rolice i staviti originalne. Molim vas preporuku gramaže, dimenzija marke... Ono, što da kažem kad dođem u dučan...

6.5g ako imas katalizator, tj ak je masina hiper2  (y)
 
grrrrrrrrrrrr bemti struju na stalkeru
sad pošlo paljenje

brzom intervencijom mog najdražeg ;) servisera i sredjeno sve u par sati...

 
Često mi se olabavi desni retrovizor, ima li kakav trik da ga stegnem a da ne moram skidat plastike ?