GLJIVARENJE

flugo said:
Jel neko naletio gljive koje izgledaju ko koralji, onako u grmu rastu,il je to jedna gljiva koja izgleda ko grm :neznam:
svijetlo žute boje su..
Ove godine ih vidio brdo
to su "prstići" ili "capice" jestive su i fine, uobičajene u našim krajevima, ali postoje dvije vrste od koji je jedna otrovna i bolje ih je ne brati  :shock:
 
strasilo said:
oš doć kod mene na gljive ? ...  :LOL: :jesus:


roštilj da gljive ne  :jesus:
 
flugo said:
Jel neko naletio gljive koje izgledaju ko koralji, onako u grmu rastu,il je to jedna gljiva koja izgleda ko grm :neznam:
svijetlo žute boje su..
Ove godine ih vidio brdo

Medvjeđe šape,super na salatu  (y)

Ali kako ti je Poco rekao nisu sve jestive  :wink:  :mrgreen:

Ali stvarno ne kužim kaj je ovo,jel recesija ili kaj?
Naime,berem gljive već 35 godina i NIKADA kao ove godine ljudi po šumama  :palacdolje:
 
ADAM said:
Medvjeđe šape,super na salatu  (y)

Ali kako ti je Poco rekao nisu sve jestive  :wink:  :mrgreen:

Ali stvarno ne kužim kaj je ovo,jel recesija ili kaj?
Naime,berem gljive već 35 godina i NIKADA kao ove godine ljudi po šumama  :palacdolje:

Kaj su neki već prešli u ilegalu  :misli: :mrgreen:
 
1 kg vrganja je kod nas 50 kn, i puno ljudi zbog toga ide u šumu i poslije prodaju na placu.
Nedavno sam prolazila kroz Zagorje i začudila sam se koliko ljudi uz cestu stoji i prodaje gljive.
Ova godina je stvarno dobra, ima gljiva u izobilju, baš smo uživali i u berbi i u jelu  :wink:
 
poco loco said:
to su "prstići" ili "capice" jestive su i fine, uobičajene u našim krajevima, ali postoje dvije vrste od koji je jedna otrovna i bolje ih je ne brati  :shock:

To bi bilo ovo, samo su grmovi puno veći i gušći, ne mogu sad neku bolju sliku nać
 
ADAM said:
Medvjeđe šape,super na salatu  (y)

Ali kako ti je Poco rekao nisu sve jestive  :wink:  :mrgreen:

Ali stvarno ne kužim kaj je ovo,jel recesija ili kaj?
Naime,berem gljive već 35 godina i NIKADA kao ove godine ljudi po šumama  :palacdolje:

Ja isto ne pamtim ovoliku navalu u šumi, ne samo na vrganje, sad su počeli i kestene masovno brat, ja sam neki dan lutao po šumi dva sata tražeći koji kesten..Sve pobrano i prodaja.
Kod nas su u par navrata izlazili i šumari s policijom ( mislim da su oni bili ) i naplaćivali kazne.
 
ADAM said:
Medvjeđe šape,super na salatu  (y)

Ali kako ti je Poco rekao nisu sve jestive  :wink:  :mrgreen:

Ali stvarno ne kužim kaj je ovo,jel recesija ili kaj?
Naime,berem gljive već 35 godina i NIKADA kao ove godine ljudi po šumama  :palacdolje:
kod nas na placi vrganji su bili 120kn kila....pa ti vidi  :wink:

ps
dobro ste me podsjetili,odo napravit rizot od vrganja  :mrgreen:
 
Najveći postotak u sastavu gljiva čini voda, i to od 80 do 93 posto.


fala bogu pa vode još imam na pipi ... 8)
 
markookram said:
Najveći postotak u sastavu gljiva čini voda, i to od 80 do 93 posto.


fala bogu pa vode još imam na pipi ... 8)
jel ti i ovo ide iz pipe  :jesus:
 
poco loco said:
"previše" vrganja  :shock:
30dkg na 25 dkg rize,dvije porcije
 
Pojest ću vrganje al su mi lisičke i blagve draže. Nego , jel tko vidio šta grmašica zadnje vrijeme ?
 
Moram se javit....Straš, prijatelju, po meni vrhunska tema...seratori odjebite u skokovima...imam knjigu Romano Božca al to je kita Marjanova jer slike predstavljaju valjda najljepše primjerke gljiva a takvima ih je nama amaterima teško naći u tom obliku...ako ova tema pomogne ijednom čovjeku gljivoljupcu smatram da je vrijedna... (y) (y) (y)