Gorivo

janša i orban su slični profil političara (desničari, po potrebi populisti) koji će napraviti sve da ostanu na vlasti, čak su navodno i frendići
 
slovenci blokirali cijene na 11,3 benga 11,7 dizel.... krepaj andreje jebatipasmater.....

strujan nemoj tak cajger od benzina mi je skliznul četvrtinu dolje... no nije da nisam sprobaval desni cajger natirati do blokade.... parput....
Mah, koliko se je sjecam, bila je iznimno ekonomicna, obzirom na kubikazu, snagu, i nacin voznje.
Manje je trosila od svih ostalih Rova koje sam imao.
Samo, ja sam tada imao cca 70-75 kg. 😄
 
FB_IMG_1647340927790.jpg
 
citat iz Jutarnjeg lista:


trošarine se mogu umanjiti maksimalno za 80-ak lipa do kunu po litri, s obzirom da je njihov minimalni iznos određen europskom regulativom. Na kraju, država ima i izvanrednu opciju da privremeno suspendira obvezu miješanja biogoriva s benzinom i dizelom, čime bi se - uz trenutačne cijene - finalna cijena derivata smanjila za 70-ak lipa. Ali za tu opciju, pak, potrebno je mijenjati zakon.


Ovo podrcrtano.... Jel to znaci da ima sanse da dobijemo benzin koji nema etanola? Pa to je super vijest :)


 
  • Love
Reactions: CarbonX
Ako je ovo grafikon od neke cijene goriva u svitu (oilprice.com)
1647352836813.png

Nebitno koje jer sve vise manje prate jedna drugu.
I za Dan Zena smo lipo poskupili jer eto, porasla je cijena.
Zbog cega je jucer povisena cijena?
 
Supci, oni kao nesto interveniraju.
Ja ne kuzim tko im uopce vise vjeruje.

To je kao da susjedu gori kuca, i ja mu pomognem sa kantom vode,a u garazi mi stoji TAM110 vatrogasac.
 
https://mzoe-gor.hr - prikaz aktualnih cijena goriva po benzinskim

Npr,

INA na bolonji ima 95 Class+ po 13.67kn i 95 obični po 13kn

INA u Sv. Nedelji nema obični 95 u ponudi, ima samo 95 Class+, isto tako neke imaju Class+ i 100 nemaju 95 obični, u oba slučaja Class+ košta 13kn koliko npr na bolonji i većini ostalih obični 95.

Za vikend sam tankao na Petrolu u Samoboru Q Max 95 po cijeni 12.18 što je bilo cijena običnog 95, ali oni nemaju na toj benzinskoj obični 95, kolega s posla tak već tanka 95 Class+ tjednima po cijeni 95.

Zna netko u čem je tu fora? Izgleda da benzinske koje nemaju obično gorivo nego samo Class/Q Max itd prodaju to gorivo po cijeni običnog. Sad je to za diesel razlika od preko 1kn po litri..

Šta kažu forumski znalci?
 
https://mzoe-gor.hr - prikaz aktualnih cijena goriva po benzinskim

Npr,

INA na bolonji ima 95 Class+ po 13.67kn i 95 obični po 13kn

INA u Sv. Nedelji nema obični 95 u ponudi, ima samo 95 Class+, isto tako neke imaju Class+ i 100 nemaju 95 obični, u oba slučaja Class+ košta 13kn koliko npr na bolonji i većini ostalih obični 95.

Za vikend sam tankao na Petrolu u Samoboru Q Max 95 po cijeni 12.18 što je bilo cijena običnog 95, ali oni nemaju na toj benzinskoj obični 95, kolega s posla tak već tanka 95 Class+ tjednima po cijeni 95.

Zna netko u čem je tu fora? Izgleda da benzinske koje nemaju obično gorivo nego samo Class/Q Max itd prodaju to gorivo po cijeni običnog. Sad je to za diesel razlika od preko 1kn po litri..

Šta kažu forumski znalci?
Fora je u tome da dodaju par slova na pištolju za tankanje, isto kao i one kante za reciklažni otpad, gore poklopac sa tri rupe“papir, plastika....“ a ispod poklopca jedna vreća :)
 
Pa da, mislim ako im je stvarno svejedno po kojoj cijeni ide Class+ onda ne postoji razlika u aditivima koja bi opravdala razliku u cijeni.

S druge strane možda postoji stvarna razlika i nekakvo pravilo da svaka benzinska mora imat nešto po najnižoj cijeni pa je zato Class jeftiniji, ali ako je tako zašto uopće na tim benzinskim imaju Class umjesto običnog?
Opet se vraćamo na ono da im je svejedno, ili da misle da je to ionako slučaj na malom broju benzinskih pa im niža cijena nije velik problem..
 
  • Like
Reactions: Luke
https://mzoe-gor.hr - prikaz aktualnih cijena goriva po benzinskim

Npr,

INA na bolonji ima 95 Class+ po 13.67kn i 95 obični po 13kn

INA u Sv. Nedelji nema obični 95 u ponudi, ima samo 95 Class+, isto tako neke imaju Class+ i 100 nemaju 95 obični, u oba slučaja Class+ košta 13kn koliko npr na bolonji i većini ostalih obični 95.

Za vikend sam tankao na Petrolu u Samoboru Q Max 95 po cijeni 12.18 što je bilo cijena običnog 95, ali oni nemaju na toj benzinskoj obični 95, kolega s posla tak već tanka 95 Class+ tjednima po cijeni 95.

Zna netko u čem je tu fora? Izgleda da benzinske koje nemaju obično gorivo nego samo Class/Q Max itd prodaju to gorivo po cijeni običnog. Sad je to za diesel razlika od preko 1kn po litri..

Šta kažu forumski znalci?
stari mi je radio u ini 40 godina i uvijek je govorio da je to porez na budale.
isto kao ona priča da je gorivo ovdje bolje a tamo gore a meni šalje sliku tifonove,petrolove i još jedne cisterne( ne sjećam se više koje) kako se pune na ininoj punionici.stoje u redu i čekaju...dok ekipa tu priča basne o kvaliteti goriva
 
Last edited:
Aaajdee... no prding... a ko pusi kutiju cigara dnevno je 34 kn,a ko pusi dvi taj imaa, a nema za gorivo...to je pravi porez... ostav se cigaretna,eto 1.000 kn viska za gorivo misecno...znam po sebi,malo je zahebano prvi tjedan,posvadjas se sa svima,al poslje super...sad nakon godinu ipo,vidim koja glupost i koliko soldi otislo u dim... bar jedan dobar stan popusia... i onda ! ... nema se ... ne prd-te ...
 
  • Like
Reactions: Luke
stari mi je radio u ini 40 godina i uvijek je govorio da je to porez na budale.
isto kao ona priča da je gorivo ovdje bolje a tamo gore a meni šalje sliku tifonove,petrolove i još jedne cisterne( ne sjećam se više koje) kako se pune na ininoj punionici.stoje u redu i čekaju...dok ekipa tu priča basne o kvaliteti goriva

Nije da je bas tako al eto nek se prica.

Pitaj staroga kako se stela tocionik i sta se liva u bazen te koja je izlazna kvaliteta goriva.

Nije bez veze trebala jebacka stela za zaposlit se u INA u to vrime.
 
Aaajdee... no prding... a ko pusi kutiju cigara dnevno je 34 kn,a ko pusi dvi taj imaa, a nema za gorivo...to je pravi porez... ostav se cigaretna,eto 1.000 kn viska za gorivo misecno...znam po sebi,malo je zahebano prvi tjedan,posvadjas se sa svima,al poslje super...sad nakon godinu ipo,vidim koja glupost i koliko soldi otislo u dim... bar jedan dobar stan popusia... i onda ! ... nema se ... ne prd-te ...
Slažem se sa ovime i sam to govorim, ljudi troše na stvari koje im štete i koje su apsolutni luksuz. Uostalom i motori su luksuz i srećom nije mi problem tankat motor i auto zasad. Ali ovo što sam primjetio me zanima čisto iz razloga što se osjećam glupo ako popušim 60kn (što mi je tankanje motora) ovisno dali odem na jednu benzinsku ili onu odmah pored a obje iste.. to je onda čisto stvar principa i bacanja novca u vjetar, a da je svugdje i 20kn litra ok svugdje je 20kn i gotovo, a ovo je nelogično maksimalno.
 
  • Like
Reactions: Luke
Kod nas je pravilo u firmi da se u službeni auto toči isključivo obični diesel, tko natoči skuplje gorivo plaća ga iz svog džepa. Bilo nekog otpora, pokušaja uvjeravanja da novi motori trebaju bolje gorivo, ali bezuspješno. Na kraju svi auti voze na obični diesel i nikad nikakvih problema. Tako da ispada da je bar jedan dio skupljeg goriva porez na budale. Isto tako nikad ni na jednom autu ili motoru nisam primijetil nikakav pozitivni pomak nakon točenja skupljeg goriva ili tankanja na nekoj drugoj benzinskoj, sve isti kiki. Vjerojatno ima razlike kod nekih sportiva koje imaju izrazito visoku kompresiju pa tu nešto dobiješ na iskorištenju, ali na drlog vulgarisima mislim da je svejedno što se utoči.